Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос домашен запис


Polyphone

Recommended Posts

Привет! :icon_shithappens:

 

Та да питам - с какъв микрофон в домашния условия може да се получи сносен запис(глас и китара)? Не ми трябват професионални супер качествени микрофони, нямам възможност да си го позволя. Просто приличен микрофон, на прилична цена, който да прави запис без пръщене и с достатъчно силен звук.

 

Мерси!

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да потърсиш инфо в раздел Звукозапис - Хардуер. Мисля, че ще намериш отговор на въпроса си там.

 

Успех,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте някакъв съвет! Толкова ли няма свестни микрофони на невисоки цени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е проблема в микрофона без пращене ;) Защото пращенето обикновено не се получава от микрофона освен ако не е повреден.

 

В какво ще го включваш този микрофон и какъв е бюджета? За живи изпълнения трябва ли да става?

 

Иначе най-лесното е някой да напише универсалният вариант - Shure SM58 и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е проблема в микрофона без пращене ;) Защото пращенето обикновено не се получава от микрофона освен ако не е повреден.

 

В какво ще го включваш този микрофон и какъв е бюджета? За живи изпълнения трябва ли да става?

 

Иначе най-лесното е някой да напише универсалният вариант - Shure SM58 и това е.

 

 

 

 

Трябва ми единствено за запис на глас и китара на компа в домашни условия, т.е. съвсем непретенциозно. Обаче искам добър и чист звук, поне минимума. Досега записвах или с просто компютърно микрофонче за 4 кинта или с един микрофон за 50 лв, Стаг, който обаче сякаш филтрира силата на звука. А ако усиля нивото от софтуера, пък се получават шумове разни.... Записвам с Adobe audition и звукова карта Trust 5.1 Surround. Вярно, че съм технически абсолютно лаик, но ми се ще някакъв минимум да постигна.

 

А за бюджета - стотина лева мога да отделя за микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей :D Трябва ти кондензаторен микрофон-само че те са по-скъпи от 100 лв.Другият вариант е да се ослушваш тук-дали някой няма да продаде тук по-евтин...

Успех :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! :recourse:

 

Та да питам - с какъв микрофон в домашния условия може да се получи сносен запис(глас и китара)? Не ми трябват професионални супер качествени микрофони, нямам възможност да си го позволя. Просто приличен микрофон, на прилична цена, който да прави запис без пръщене и с достатъчно силен звук.

 

Мерси!

 

Трябва ти AKG - "PERCEPTION 100" виж какво представлява: http://www.akg.com/site/products/powerslav...anguage,EN.html

Това е твоят микрофон !!! Просто невероятен микрофон и е един от най-евтините варианти, а за парите си няма равен :metalist: Има го в Dinacord и струва около 240 лева, което е страхотна цена за такъв микрофон. Има и разни модели на Behringer, пак на тази цена, но един съвет - НЕ купувай нищо на Behringer, кофти марка е. Айде успех с микрофона :D

Редактирано от group_home
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе "трябва ти", "невероятен" са изключително относителни твърдения особено в бюджетния клас устройства, но 100 кинта са прекалено малко - т.е. трябва да се клони към нещо на старо. Но по-добрият вариант в неособено добра акустична среда е динамичния микрофон. Аз ще се придържам както обикновено към тезата - око да види, ръка да пипне и най-вече ухо да чуе. Та занасяш себе си и бюджета във Динакорд, Фактор (незадължително в този ред) и пробваш това, което ти отива на бюджета или около 1.5 пъти по-скъпо. След това, ако искаш ново чакаш докато стигнеш 1.5 пъти от текущо наличния бюджет или търсиш същия микрофон на старо. Иначе добрият стар Шуър СМ58 ще свърши работа, кондензаторните микрофони освен в Персепшън серият на АКГ и на СтудиоПроджектс не са лоши също.

Само че ще ти трябва микрофонен предусилвател + фантомно за кондензаторни, за динамичния няма да ти трябва фантомно захранване. Пак ще се търси на старо, като гледам бюджета така че оглеждай секцията Продава във форума :ph34r: Това е неизбежно с оглед на това да постигнеш добри нива и най-вече добро съотношение полезен звук/шум (т.е. да няма шум). Сега в ниския клас предусилватели посоченото съотношение не е върха на сладоледа, но .... както се казва получаваш това за което плащаш :( Пък и не е казано, че това ще са ти последните мик & предусилвател :D Бтв. можеш да се огледаш и за малък пулт с предусилватели & фантомно.

Успех и късмет :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен стага (както разбрах че имаш) ще ти свърши работа за пеене,а китарата ако е акустична помисли за вариант да я бучиш в компа не през микрофон а през адаптер или пиезо незнам си какво беше...забравих му името...така ще стане много по чист запис

 

ако влезеш в някой музикален магазин ще ти обеснят за какво става дума и какво могат да ти предложат.

аз акустична китара не съм записвал досега,и ще ми е интересно да чуя,а и да изпробвам някой ден като се наканя да си купя "кухарка" за купоните под звездите и край огъня...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mерси за съветите, момчета! :thumbs_up:

 

Значи накратко, трябва да търся кондензаторен микрофон до към 150лв( 240 лв са ми много, колкото и да е добър микрофонът) или на старо за по-евтино, плюс евентуално предусилвател, а за китарата адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^култово просто :/

 

^мдам - така накратко. А за 150 лв може да излезе оферта за кондензаторен микрофон във форума - излизали са чат пат. Но предусилвател, ще е необходим - с фантомно захранване за кондензаторния микрофон.

 

Аз обаче продължавам да мисля, че с динамичен микрофон ще си свършиш работа също и вероятно по-добре, имайки предвид вероятната акустична среда и условия, в които ще записваш :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 на това, което каза Synchu и особено за см58. Това е микрофон, който се справя съвсем прилично с всякакви задачи, не се нуждае от фантомно, а и е стабилна инвестиция, тоест дори по някаква причина да решиш да го продадеш (което едва ли ще стане, защото подобен микрофон винаги има място в аресенала за звукозапис) ще се намери бързо купувач, готов да предложи прилична цена. Друг подобен вариант е см57, но трябва да имаш поп-филтър , когато записваш вокали (това се отнася и за см58, но при него по може да ти се размине). При всички случаи, ще ти трябва микрофонен предусилвател, защото без него с какъвто и микрофон да си (освен ако е някакъв със собствено захранване и вграден преамп) ще постигаш незадоволителни тихи и шумни резултати.

 

Моя съвет е да си поръчаш от nikifena микрофонен преамп с фантомно за всеки случай и да пробваш микрофона, който имаш, с него. Ако още не ти харесва звука, тогава си купи нов микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза, че си лаик, ме наведе на мисълта, че какъвто и микрофон да имаш - пак няма да докараш силата, която ти е нужна. Сетих се за кавъра ти на "Клетва" - там нивото на звука е много ниско.

Покани ме на гости, Mister В. :thumbs_up: и ще ти покажа, как с обикновен диманичен микрофон, можеш да направиш запис, който да те удовлетворява - просто ти трябва малко познание в звукозаписа. Е малко, малко... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С микрофонен предусилвател ще има нужната сила на звука. Както и да увеличаваш сигнала след а/д конверсията ще увеличаваш и шумовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче продължавам да мисля, че с динамичен микрофон ще си свършиш работа също и вероятно по-добре, имайки предвид вероятната акустична среда и условия, в които ще записваш :greenball:

 

 

Е, добре, след като имам някакъв динамичен микрофон, къде греша, та не стават записите ми. По настройките ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.