Jump to content
Българският форум за музиканти

Alesis - Multimix 6fx Vs. Soundcraft - Compact 4


group_home

Recommended Posts

Кой от тези 2 миксера е по-добрия избор??? Ще го използвам за домашно студио и искам да включа към него: студийни монитори, 2 чифта слушалки (за човека на пулта и този зад микрофона), кондензаторен микрофон и да речем китара. Целя максимално доброто качество на записите.

 

Ето ги и миксерите:

 

http://www.alesis.com/product.php?id=36

 

http://www.soundcraft.com/product_sheet.asp?product_id=121

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз няма какво да се повтарям :bravo: Препоръчах Саундкрафт, а Компакт 4 го имам така или иначе, така че имам преки наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да дам мнение по отношение на качеството, защото никога не съм го чувал Alesis-а, но мога само да допълня, че Soundcraft-а има невероятен рутинг на сигнала.Мен много ме кефи това негово качество и затова си го взех.А и звучи много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами - да. Рутирането е мноо добро :greenangel: Иначе качеството е - каквото плащаш - това получаваш :( Не е SSL or Neve or API, но върши работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледам Soundcraft Compact 4 струва 198 лева с ддс, а Alesis MultiMix 6FX е с около 40 лева по-скъп. Вече реших, че 100% ще е един от тези 2 миксера...Въпросът е Soundcraft Compact 4 или Alesis MultiMix 6FX ?!!!??! ... Някой има ли впечатления от Алесис-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммда...имах предвид, че не мога да ги сравня двата пулта по качество на звука...а иначе за цената са си супер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб точно за какво ти трябва този миксер? Защото ако е само заради фантомното ( така правят бая хора ) по-добре недей да взимаш нито един от двата а си вземи микрофонен предусилвател, който ще ти свърши МНОГО по-добра работа. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо Честита Коледа :greenball: ... и второ - човек, дрънкаш наизуст или поне си пропуснал частта - защо? Аз поне не смятам, че в този ценови клас има отделен микрофонен предусилвател, който е значително по-добър (или дори незначително по-добър) от предусилвателите на Саундкрафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://peratronika.narod.ru/

 

И честита Коледа!

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми стана ясно как ще си включи студийните монитори и 2 чифта слушалки в микрофонен предусилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно, колегата си е взел звукова карта Delta 1010, та включването на слушалки и монитори не би трябвало да е проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не го знаех, но дори и да ги включи, няма да има хардуерен контрол над тях, а регулирането на силата на мониторите е досадно по софтуерен път. За слушалките пък най-вероятно ще трябва усилвател. Въпрос на приоритети и търсения е. Иначе, що се отнася за миксерите, моя глас е за soundcraft-а. Чувал съм само добри отзиви, докато за Alesis-а съм чел, че доста върнати такива е имало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за Компакт 4, ползвам моя вече повече от година и за тия пари е екстра ... и още веднъж рутирането е супер :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.