Jump to content
Българският форум за музиканти

Разгадаване на изводите на адаптер


Recommended Posts

благодаря !

 

vlex, има разлика. Звучи.. хм.. "плоско"

Трябва да го чуеш. Не знам някой да се кефи на противофазно свързване

 

Peter Green от Fleetwood Mac?

 

Gary Moore има такъв Les Paul.

 

Новия signature Custom на Jimmy Page(limited по #1), също има push-pull който обръща фазата. Ако някой го е разглобявал, може да подскаже, как изглежда схемата ;-)

 

BTW Перфектно ръководство. :respect:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер темичка :cheers2:

 

точно си обмислях как да го направя тоя номер и се поразрових

 

и тамън няма да задавам тъпи въпроси

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Браво, Ванка. Готина картинка.

Аз ползвам тази:

color_codes.jpg

 

Но тази която ти си намерил е по-пълна, макар че част от картинките са ненужни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Искам да попитам, понеже си ремонтирам старата китара, която е с два двойни адаптера, има ли значение кой в кое гнездо ще го монтирам или няма значение това. При демонтирането пропуснах да отбележа кой от къде е! Доколкото прочетох имало бридж и нек адаптори. Навсякъде по онлайн магазините обезателно е отбелязано кой е нек и кой бридж, което ме навежда на мисълта, че разликата е фундаментална между двата! Сигурно ми е тъп въпроса, но няма как трябва и таз работа да я свърша. Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А ето какво се сетих да питам аз по темата (поне аз си мисля че е по тази тема): Имаме китара на която са сложени някакви адаптери обаче човек иска да си смени чарковете по тоците (потенциометри, жици и т.н.) на всичко отгоре е лаик. Знае че трябва да се измерят няколко параметъра (съпротивление да речем) обаче не знае трябва ли да разкачи съвсем адаптерите и тогава да ги измерва или запоени към потенциометрите също може?

Дано да не спамя темата. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ей, ама "важните" теми никой не ги гледа.

 

marvill - ами просто звучат различно. принципно адаптерът с по-високо съпротивление има по-висок аутпут и се слага на бриджа, за да жулиш с него яко хеви метъл. ако ти се експериментира, пробвай и двата варианта и остави който ти звучи по-добре.

 

vrnko, ще трябва да разпоиш адаптерите от потенциометрите :) иначе мериш съпротивлението на адаптера и част от потенциометъра, свързани успоредно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Имам въпрос. Някой наясно ли е с изводите на Kent Armstrong pickup WPU11C? Не го намирам в изброените таблици. А имам 2бр. и скоро мисля да ги монтирам.

Благодаря предварително. :cheers2:

Редактирано от travelcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но не можем да избягаме от себе си. Шопът е казал: - Най-мразим да мислим.

Почивни дни са. Ще прочета още веднъж и ще помисля. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Kent Armstrong pickup, дано следващите картинки ти помогнат:

 

10756545543890358501315216117ZDZUQ2CFHCUIIb6b55wJ.JPG162823409210782455931315216121eE1isIdUQxOG6QGOqq4I.JPG20776139256246542441315216178Dijb6CFkpiblABSlqFmP.GIF

 

Докато търсех и разглеждах попаднах и на този полезен линк, както и на това:

 

17591429294720001131315216111sd3eNMaVjwAQnRLuaMlD.GIF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.