Jump to content
Българският форум за музиканти

Левичари


stratevcaster2

Recommended Posts

Хайде зачислете и мен в клуба :) Все пак и аз, като някои колеги, свиря с десничарска китара. Навремето така я хванах, та така си останах. Имам известен проблем с китката на дясната ръка, при по-бързи пасажи включвам лакът. От доста време работя над този проблем, но напредвам бавно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ Писала е сестра ми от моя ъкаунт....

Та следващия път като дойдеш и двамата ще я накараме да изсвири нещо на твоята китара :ph34r:

Ще я накажем :hysterical:

@Wanted май станахме 5-6 :slap:

@inqubus практи нищо друго.Аз като бях по-малък по 8 часа свирих :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм левичар и си свиря левичарската обаче не харесвам китарите за левичари изглеждат смотано и обратни :hysterical: Искам да свиря на Лес Пол но класическата версия.Знам че ще ми е също толкова неудобен като сегашния ми пън(squier strat), но това е китарата за мен :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами как свириш ? Със обърнати струни на нормална китара ?

 

Това според мен изглежда още по смотано :thumbs_up: лично мнение .

 

Не е ли неудобно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Necrophagist, и аз като бях малък, свирих по 8 часа, но тридесеттака чука на вратата и свободното време е кът...

Редактирано от inqubus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ха, значи не сум единствен. :D Е и јас сум левучар, ама свирам нормално, т.е. како десничар. Започнав така затоа што многу сакав да свирам на Лес Пол а бев убеден дека нема Лес Пол во леворака варзија, а исто така и ми се смееја кога обидувајќи се да свирам ја свртував гитарата обратно, со првата жица најодозгора, и така јас свирам со десна :greenangel: а се друго правам со лева :greenangel: . Е тоа е супер за легато, бендови и сл. ама десната рака понекогаш ми задава проблеми, не ми е толку брза колку што сакам да биде, како на пример при свирење на некои ритмични фигури. ама тоа е, ќе си се мачам :icon_shithappens:

Редактирано от Александар
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Никогаш нема да можам да свирам толку брзи и добри ритми како Ал Ди Меола :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^хихи,зравей!

Не бях виждал да се разписваш скоро във форума :girl_cray2: след като стана доста интересна личност в секцита "самопредтавяне" до колкото си спомням.

Много е интересно и приятно,че хора от други държави посещават нашите форуми и обменяме информация :)

Грешиш,Лес Пол има и за лява ръка,или поне така изглежда от търсачката "google".Предполагам,че е въпрос на много пари,нерви и чакане докато се сдобиеш с подобна китара...

Lefty_5.jpg

През 21 век фирмите се надпреварват да печелят клиенти.С всяка година каталозите на по-известните марки се пълнят с китари за лява ръка,което започва да дава покой на душата ми :D

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравеј и на тебе. :girl_cray2: Да, па пишувам кога ќе можам, кога ќе имам време. А инаку тоа за левораките Лес Пол гитари, тоа да, ама сега откако веќе научив да свирам како деснорак. А неколку пати се обидував некое време да се научам да свирам и како левучар. Тогаш се отепував од слушање на Хендрикс и многу се каев што сум одел против својата природа, мислам, кога Хендрикс можел да свири така, зошто не и јас?Ама тоа ти е. Немав трпение бидејќи изгледаше како допрва да почнувам да учам, а веќе бев напреднат како деснорак. Да не има некои вежби(упражненија) за развивање на поголем усет на послабата рака?

 

:)

Редактирано от Александар
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз съм объркан...с левичарска китара ми е трудно да свиря,а съм левичар дали просто не съм свикна?!

 

П.С:Мога да пиша и с лявата ръка и с дясната и с крака,ако това има някакво значение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз съм объркан...с левичарска китара ми е трудно да свиря,а съм левичар дали просто не съм свикна?!

 

П.С:Мога да пиша и с лявата ръка и с дясната и с крака,ако това има някакво значение..

 

 

Според мен с крак трябва да пробваш ;) .... съжалявам за :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз имам 3 китари(всичките са Squier Strat и само един Fender Standart за левичари, като подарък от моето семейство за рожден ден). Свиря еднакво добре и на 4 китари. Попринцип използвам и двете си ръце във всичко: Писане, рисуване, рязане с нож, с ножица и абсолютно всичко. Учих се на десничарски Squier Tele, после ми подариха Fender-a, а аз си закупих останалите 2 бройки Squier, въпреки че всеки ден се събуждум и си викам:"Защо бе тъпанар такъв, защо" ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След няколко години точене на лиги по разни картинки, ето една която вече ми е безинтересна, защото я гледам на живо от около седмица.

От леворъките машини, май май Tommi Iommi ми е най-голямото вдъхновение.

vendetta_1lefty.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.