Jump to content
Българският форум за музиканти

Левичари


stratevcaster2

Recommended Posts

Дик Дейл също е левичар, но той не е особено популярен по нашите ширини. Разбирам да свириш с "обратна" китара, но се чудя защо е обърнал и струните?

 

Най-вероятно така му е удобно.

Аз като започнах да свиря,бях свикнал със струните на обратно и дълги години свирех така.Дори до ден днешен като хвана някоя "нормална" китара и изкарвам по някоя песен от младините ми :)

Аз съм левичар,но си свиря нормално с китара за дясна ръка :greenball:

Хмм... доста интересно.Предполагам,че от самото начало си започнал с нормала постановка и така си е останало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,точно така стана.Даже се радвам,че така станаха нещата точно заради изброените от теб неудобства от това да свириш с китара за левичари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз съм левичар, но свиря десничарски. Просто така започнах, пък и откровено казано смятам, че е по-резонно развитата ми ръка да е на грифа, а не с перцето. Не знам защо се твърди, че трябва да е обратното :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Това не зная кой го твърди. Всичко е субективно, защото техниката идва с това, което ще свири човек. Като човек използвал/щ два инструмента бих казал, че синхрона между ръчичките е от изкл. значение за музикантите. Примерно ако ще свирим бързо,за да може да свирим бързо трябва да го направим лесно за изсвирване. Няма как иначе, а това се постига със синхрон. За по-развита ръка на грифа или обратното....Тя нека ти е развита, но не може само тя. И отново - всичко зависи от начина и стила, който ще свириш. Аз си свиря с kill switch и това изисква коренно различна постановка на ръцете, но същото ниво на синхронизиране. Иначе и един френд е левичарка, а свири с дясна китарка.

 

24май! Кирилица is not dead!

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Е и аз съм левичар, но свиря десничарски. Просто така започнах, пък и откровено казано смятам, че е по-резонно развитата ми ръка да е на грифа, а не с перцето. Не знам защо се твърди, че трябва да е обратното :)

това е "според зависи"-при добре развита ръка с перо можеш да свириш яко олд скул трашарски и дет рифове.А пък при бърза ръка на грифа постигаш голяма скорост при шредове да кажем или арпежи и т.н.

Това си е мое мнение и виждане на нещата естествено :greenangel:

 

Искам да добавя няколко модела китари,такива,които всеки левичар може да закупи дали по интернет или от магазин...

 

Моделите на ibanez

1.RG 370 DXL

2.ART100L

3.JEM7VL

4.RG120L

5.RG5EX1

Моделите на Schecter - интересувал съм се за тази марка и мога да кажа,че почти всички модели за предлагат и за лва ръка.Като OmenXtreme е най-евтиния,а моделите на Hellraiser са най-скъпи.Тук Schecter излиза напред в съвременния свят на китарите защото предлага модели и с 7 струни за лява ръка,което според мен е страхотно.

 

Моделите B.C.Rich

1.Warlock

За другите модели ми е малко мъгла...

За моделите на Fender може да се попита в РФ,там мисля че имаше някакъв избор(леви китари в наличност)

 

Моделите на Jackson

1.DK2L

2.Известната RR форма

 

Моделите на Dean

1.Vendetta

2.Dimebag ML

3.MLX

4.VX lefty

5.RazorbackExplosion L - това е май най-скъпото от Dean

 

Mоделите на ESP

1.KH202 модела на Хамет от Металика

2.LTD F-50LH

3.Explorer

4.LTD Alexi това е модела на Laiho от Children of bodom

 

Има още марки и още модели,а може и някъде да съм направил грешка за което се извинявам.Всеки модел китара си има характеристики,който трябва да се гледат при закупуването!

Добавянето леви класически китари е добре дошло :)

 

Броят ли се китаристи левичари, свирещи с десни китари? Ако да - бройте ме и мен.

Искам под левичар да се разбира китарист,на който лявата ръка държи перо,а дясната "шава" по грифа.И да колега явно ти си левичар,на който му пречат потенциометрите...мъка мъка

Естествено другите,които се обаждат,че са левичари,но свирят нормално ще причислим към "полубратята" ни :)

Да живее Кирилицата!

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм левичар при писането (и рисуването, не че рисувам точно много добре, но когато си драскам или мацам нещо) и десничар общо взето във всичко останало, включително и в свиренето на китара/бас. Вярно е, че така съм почнал, не съм се замислял, но не ми е и идвало естествено да подхвана китарата наобратно. Същото пък важи и за писането - крайно неестествено и неудобно ми е да пиша с дясната ръка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При вас добре се получава да свирите на дясна китара, но да се включа от името на приятел, който след като му взехме китара, той се мъчи 1 месец и чак тогава ми каза че всъщност е левичар. Изглежда дясна китара за него не беше добър избор :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм,аз ще се причисля към полубратята ви :greenangel: но сигурно мога да свиря и на левичарска и на десничарска китара ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм амбидекстър :hysterical: Обаче свиря с десничарска китара - всичките в нас са такива, такава хванах, когато почнах да се уча. Пък и има по-голям избор за десничарски китари :D

Като хвана левичарска китара не ми е неудобно, само малко по-трудно се ориентирам из грифа. XD

Така че предполагам мога да се причисля към групичката на полубратята. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Necrophagist евала за темата . Надявам се за напред да се превърне в своеобразнен клуб за дискутиране на проблеми , решаването им и споделянето . Ето например аз от както се занимавам с музика съм свирил общо на 5 китари , а съм виждал стотици. В Лондон например имаше една улица Denmark street , която беше само за музикални инструменти и на цялата улица с около 15 супер магазина имаше само 2 левичарски китари . В Тиланд същата работа , в Мадрид по магазините така и не намерих лефт хенд . В момента съм поръчал един Dean от USA за една торба пари , а дори не съм го пробвал - това е начина няма как :) . Поздрави ! ето я и покупката ( още не е дошла красавицата )

 

FBD-LHD.jpg

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм амбидекстър :thumbup: Обаче свиря с десничарска китара - всичките в нас са такива, такава хванах, когато почнах да се уча. Пък и има по-голям избор за десничарски китари :girl_witch:

Като хвана левичарска китара не ми е неудобно, само малко по-трудно се ориентирам из грифа. XD

Така че предполагам мога да се причисля към групичката на полубратята. ;)

Другия път земаш моята метла и ще ми свириш да те видя :)

@stratevcaster2- това е една доста добра китара,непременно искам да пуснеш снимки после в темата като дойде :) Благодаря ти много за информацията и добрите думи.Темата направих именно с тази цел-споделяне на всички проблеми,които имаме :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп , ето ме и мен .

 

Винаги съм си бил силно левичар , макар че до 3-ти клас можех да пиша и с двете ръце еднакво добре . После зарязах дясната .. неудобна ми е :)

 

аз си свиря със ето туй :

 

_MG_5203.jpg

 

..а отгоре така изглежда

 

_MG_5209.jpg

 

Китарата е взех от чича ви Стъмпи в началото на годината . Преди това свирих с един Стаг , който сега ползвам само да свиря в Си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OOooo супер,на каква цена я взе?И аз мисля да минавам на тази марка,но съм си избрал Hellraiser C-1 или C-7.Най-верояно ще е седмак,че започнаха да не ми стигат струните вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ Писала е сестра ми от моя ъкаунт....

Та следващия път като дойдеш и двамата ще я накараме да изсвири нещо на твоята китара :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.