Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се прави


Recommended Posts

V studioto kudeto zapisvame nqma specialna "drum-room",pri tova pome6tenieto kudeto se pome6tava studioto e golqmo(okolo 40 kvadrata} i e visoko okolo 3 metra,ta misulta mi e kak da si napravaq "drum-room" v samoto pome6tenie??Kolko trqbva da dulgo,6iroko,visoko-materiali za ''stenite'' i takiva ne6ta.Set-a e standarten no s pove4ko 4ineli.Btw interesuvam se da li right-nand hi-hat-a trqbva da se ozvu4ava samostoqtelno a ne ot overhead-ovete.10x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И райд и фус могат да се озвучат отделно, стига да имаш достатъчно микрофони и канали на пулта за целта. Могат да се хващат и от овърхедите, но тогава трябва свирещият да внимава с динамиката и как налага чинелите, за да не се губи или изпъква някой от тях.

 

Колкото до големината на помещението, колкото хора питаш, толкова различни отговори ще чуеш, защото всеки търси различен вид звук. Аз лично съм противник на дребните ултразглушени душегубки, в които не остава никакъв ембиънс и половината красиви звуци от чинелите изчезват, но както и да е.

 

Иначе имам една статия в три поредни броя на Модърн Дръмър, посветена на заглушаването на помещения, с всякакви схеми, разяснения и т.н. Някой ден като я сканирам, ще я постна тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ako si swiril po metronom ste stane lesno, prosto otvariash traka na kasata i po nego otvariash edin midi i po4vash da pishesh s mishkata, sled toa obrushtash midito na audio obrabotvash si go ili puk ako polzvash LIVE SYNTH pri nego mojesh direktno da si pa4vash DX plugginite za obrabotka na midi, no po lesno e stialo da ti bude ako be trigeriral kasta po vreme na zapis

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иххх :godbless:

не харесвам тригерирания звук! сплескан ми е...

иначе -свирене САМО с метроном! независимо от обстоятелствата! :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето с метроном е неоценимо важно, когато дрънчиш сам, защото по този начин с времето придобиваш "inner clock", както казват англоезичните господа. Колкото до живото свирене, не мисля, че е задължитено да се прави с метроном, поне не всеки стил. Особено при по-свободна обставновка като разни фюжъни, джемове и т.н. мисля, че е важно да имате свободата да си играете и с темпото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих желал да пиша на кирилица,но съм в клуб iи по непонятни за мен причини съм възпрепятстван от машината,на която съм седнал да пиша на кирилица :ph34r: за което се извинявам!!!!a относно темата и по-специално Fortissimo,музиката,която свирим с моята група е доста бързичка и изисква бързички каси.По време на репетиции e ok,разликата не се забелязва,но проблемът идва при записа...Тъй като записвам с кардан,при по-бързите каси е невъзможно да се справя с динамиката на левия ми крак(и т'ва е благодарение на зад-карданното устройство :D ,т.е. краката ми)та реших да ползвам реигерна каса за отчетлив звук,но пък,от друга страна,не ми се ще да губя ествествения звука на касата и затова искам да смеся двете каси.Вярно,за по-лесно,става по твоя начин,дори пробвах,но звукът не звучи естествен и някак си не се връзва с останалия сет,в смисъл с перфектна каса,но не и с толкова перфектни томове примврно.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Има си вграден кирилизатор на два от скиновете!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Бе аз от записи си признавам че почти нищо не отбирам щото не ми се е случвало още да записвам просто,ама като те слушам фен ,ми се струва че ще е по-лесно да оправиш задкарданното устроиство както ти го наричаш заобиколно:happy:)(лафа си го бива-добре се посмях) Да не ти е в гипс левия крак:happy:))Свирене му е майката и ако има и кой да те понаучи е още по-гот....Мене има ама я немам време и затова ровим в нета за разни Tips и тропам сам,ама не е добра идея -от мен да знаеш.....Ученото си е учено и това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.