Jump to content
Българският форум за музиканти

По колко време се упражнявате?


axxess

Recommended Posts

Е? По колко време се упражнявате на ден сега и по колко когато се били начинаещи и тъкмо сте започвали да свирите :thumbs_up:? Кажете че ми е стана интересно аз свиря от 2 седмици и се упражнявам около 40 мин всеки ден това добре ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами около час и половина на класическата и около 40 минути на електрическата отделям на ден, защото имам много да уча. Сега съм заек и е много забавно с по 100 думи всеки ден и контролни всяка седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече, толкова по добре. Отначало доста болят пръсти обаче. Според мен 40 мин. е малко, аз съм свирил по няколко часа дневно. Най добре е да свириш когато ти се свири, а не когато трябва в точно определено време.

Редактирано от DJ SKRATCH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато започвах,използвах всяко свободно време.Сега съм по умерен,но ако броим репетициите и гиговете и уроците,които давам ми се събират средно 4,може би 5 часа средно(има много дни ,в които въобще не свиря)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за пръстите не е особено вярно. Когато за пръв път хванах китара свирих 3 часа нон стоп ( говоря за електрическа ) и после усещах съвсем малко дразнене. А пък ако свириш на класическа едва ли от найлоновите струни ще те болят пръстите :thumbs_up:

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в началото изпозлвах всеки свободен момент вкъщи, за да свиря, та сигурно са ми се събирали към 3 часа на ден..но вече не си спомням.

Отскоро обаче, без група и без ходене на уроци, свиря най-много по 1 час на ден. Изобщо най-активният ми период беше докато учех класически парчета..те бяха доста сложни и наистина изискваха свирене с часове..докато при ел. китарата, научаването на любимите ти парчета не хаби много от времето ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то зависи от това с какво се упажнява човек.Ако е с Ингви,Пол Жилбърт,Джон Петручи и т.н.може и четири часа да са малко.Но не трябва да се прекалява щото се уморяваш и почваш да правиш грешки.Дори и да почиваш.Така е според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отдавна вече не следя по колко време на ден ми се събира. различно. предпочитам да съм удовлетворен от свършената работа, отколкото накрая да не ми се свири изобщо. само че ако човек е сериозен трябва да се отделя време. поне по едно 2 часа на ден средно ми се струва нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко зависи от това какво свиря.Ако уча нещо ново по което съм се запалил съм стигал и до над 5 часа нон стоп само и само да науча по -голяма част от парчето или от солото .а иначе си свиря по 1-2 часа зависи от работата ми за другия ден .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мога да се похваля, че след първия път когато свирих на китара имах рани по пръстите след това. И няколко дена след това почти нищо не можех да пипам.. А иначе за свиренето зависи от настроението :) Но средно по 1-2 часа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми винаги заделям по 2-3 часа на ден, пък ако се надъхам много и повече.Но се случва да има дни когато да не ми се свири чак толкова много или да нямам време, но по-рядко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора на темата

Препоръчително е всичко да е с мяра,щади си ръцете,много хора са си изпатили от пресвирване.Не са важни часовете свирене а системата на свирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.