Jump to content
Българският форум за музиканти

Свестен тунер за китара/бас


Recommended Posts

@iBobz

 

абе пич...ок изчел си нам си колко си материал (дано, иначе много тъпо ако говориш всичко това ей така квот си дочул от някъде)

та изчел си много материал и те питам:

понеже явно си супер напреднал музикант и 100% имаш много изяви и начи представи си че на ПОРЕДНИЯ концерт излизаш и обаче тоя път публиката ти скандира името (или съответно тва на бандата) и само шум се чува нищо друго и не можеш да си настроиш китарата по слух щото мамка му нищо се не чува от тия тъпи метали дет само скачат и викат...и ти естествено не можеш да разочароваш сичките тия хора щото те само като чуят как втора струна ти е с не 1,не 2...А ЦЕЛИ 16hz по-висока и ще се разотидат и ще си кажат колко некадърна и бездарна група сте и бъдещето ти на добър музикант ще отиде по дяволите...та както и да е де за да не изпъдиш публиката ти тряя си настроен ПЕРФЕКТНО и ИДЕАЛНО...и тук вече тамън си мислиш да ми кажеш как ше си настроиш китарата преди да излезеш на сцената и аз веднага щи съобщя че при толкова много публика тъй като от елементарната физика знаем че всяко тяло излъчва топлина та като събереш много хора на едно място и ние понеже по принцип сме си топли  излъчваме повече топлина от другите тела (и особено алкохола помага доста на този иначе нормален физизчески процез,а знаем че по концерти се пие много алкохол,а освен тва се и скача доста (а при скачането да не ти казвам колко топлина се произвежда и отделя),та мисълта ми е че при толкова много топлина не можеш да си позволиш да си настроиш китарата преди тва защото при смяна на температурата струните НЯМА как да не се разстроят с фаталните (о, тръпки ме побиват само като си го помисля) 30 или не дай си боже ПОВЕЧЕ...примерно 32 или и 3 или ох не мога повече да си го мисля...та нямап избор тряя се настроиш като излезеш на сцената ,щото бога ми така се прави като професионалист не като някакъв аматъор ,и тряя си ИДЕАЛНО настроен...обаче ония ми ти метали скачат и викат и нямат намерение да спрат...помисляш си да отидеш до микрофона и да ги помолиш да спрат обаче си викаш че тва доста тъпо ше прозвучи на тълпа необразовани и неразбрани хора,които няма начин да те разберат защо по дяволите трябва да си настроиш китарата по слух...и седиш и си викаш "божкеееее ко ше праа сегааааа....? и се чудиш ко да праиш...и случайно (а може би не?!може би са ТЕ?!и то не група ТЕ ,а "ТЕ"(като ET (Извън-земно на английски от Extra Terestrial идва) обаче нали у нас сичку на опаки и та начи може би са ТЕ в крайна сметка) и поглеждаш към процесора ти и гледаш там от светлините на прожекторите ти проблясва копчето TUNE....и след като 10 мин обикаляш сцената и праиш малка пътечка пиеш 2 уискита и се рашаваш 'МАМКА МУ ГОСПОДИ ПРОСТИ МИ' и като ръгаш китарата в процесора и натискаш TUNE и удряш плахо първа струна и светва 'E' и въртиш малко да затегнеш и тя заспива...обаче ти знаеш че нещо не е наред...ооо хахха не може толкова лесно да става нали?

Въпреки всичко свирите с групата си и хората мноу ви се кефят...и ти свириш солата си обаче се мръщиш че излизат със 30-40 hz фалшиви и се чудиш как може цялата публика да ти се кефи,а да звучи ТОЛКОВА ужасно и фалшиво...

 

П.П.:мисълта ми е че на концерт ако не си с тунер си загубен

П.П.П.:китарите на който и концерт да сте ходили им се прави финна настройка ТОЧНО преди излизането на групата И ТО СЪС ТУНЕР НЕ ПО СЛУХ

4xП.П:пак от елементарната физика знаем че НЯМА нищо идеално и колкото и да искаш не можеш да имаш ПЕРФЕКТНО настроения инструмент, ако ще на дайре да свириш...

5xП.П:и 100 години да свириш не ми се вярва че трябва да ти прави впечатление толкова малка промяна в честота на тона...ако ти прави брао но тва според мен е по-скоро проблем защото другите няма да направят разлика между тон който варира с толкова малки стойности а ти само ще се дразниш че ти звучи фалшиво

 

П(Последен).П(После).П(Пис): Като ше записвам албум колко пари ше ми земеш да те викна да ми настроиш китарата по слух щото не ща да си давам парите напразно...а ако ти платя да настроиш и 2те китари на групата става ли баса да му напраиш отстъпка примерно?

айде със здраве  :virtuoz:

(и НЕ продължавайте да си блъскате главите с безсмислени глупости  :wall: )

Доста пиперлив пост си пуснал, който очевидно е основно с цел заяждане, но аз няма да се заяждам ами ще отговоря съвсем кратко и добронамерено.

 

1. Поне 10 пъти ми се е случвало да късам струна посредата на парче на живо изпълнение и не съм имал проблеми с настройването - отнема ми около 30-40 секунди да си оправя струната, да си настроя китарата и да вляза в парчето.

2. Избягвам да свиря на мероприятия, на които има само пияни крещящи хора и нищо друго освен тях.

3. Споменаваш за струна, която "бяга" с 30-40 херца...ебаси бягането. При тая разлика, да ти кажа, няма значение дали свириш на 5-та или на 6-та струна примерно.

4. Ако мислиш, че съм изпаднал чак дотам, че да припечелвам от настройване на нечии китари...

нямах предвид толкова да се заяждам отколкото да кажа че тва са глупости дето обсъждате по малко по интересен начин не толкова да те убидя (е малко :P )

а за hz си прав, глупости съм написал ма тва от многото писане сигурно :(

а иначе публиката я използвах като помощно средство да опиша влиянието на температурата върху струните и шум-а съпътстващ почти всеки концерт...освен това нима не съм прав че НЯМА ИДЕАЛНО настроен инструмент...което само по себе си обезсмисля това дали ше е толкова (показвам => . <=) по настроен или не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Темата биде повдигната от човек, който се интересуваше кои тунери са читави и кои не - резултата е ясен както и за повечето (не всички обаче) стоки в магазина - по-скъпите са по-готини. Всичко останало е чешане на езици.

Аре наздраве :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата биде повдигната от човек, който се интересуваше кои тунери са читави и кои не - резултата е ясен както и за повечето (не всички обаче) стоки в магазина - по-скъпите са по-готини. Всичко останало е чешане на езици.

Аре наздраве :virtuoz:

абе човеко, не мога да те разбера наистина... моя тунер е Korg CA-30.

 

струва около 30-40 лв... (е може и повечко, но аз за толкова го взех).

 

Ще си направя експериментите да видя дали настройва правилно...

според теб този тунер от "евтините" ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе пич, искам само да те питам дали си карал лада с 140 и след това дали си карал примерно мерцедес със 140 и да ми кажеш впечатленията си коя от двете коли се държи по-прилично и е по стабилна на пътя при такава скорост.

Ако мислиш, че при тунерите работата е по-различна, просто грешиш.

По същата причина не можеш да си вземеш комп за 200 лева и да искаш да подкараш про туулс на него, както и не можеш да си купиш водка за 3 и 20, да се напиеш с нея и да очакваш, че на сутринта няма да те боли глава, също така не можеш да си вземеш хай фи уредбичка за 150 кинта и да си мислиш, че като си пуснеш музика, тя ще звучи така, както трябва да звучи.

Ако твоя тунер ти върши работа - ок, бъди щастлив, а ако не - просто си спести парички и си купи по-хубав (не по-красив) за малко повече от 30 лв.

 

П.П. Читавите тунери са от 80 лв нагоре.

 

П.П.П. Недей да се чудиш защо като ти остареят струните и тунера не ти хваща тона понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, която споделихте, но в същност и двамата не говорите по темата. Форумът се казва "Софтуер" и аз питах за свестен софтуерен тунер:

 

Та дайте някаква идея за свестен софтуерен тунер който да се справя прилично и с бас китара. Чудя се дали няма такива VST плъгини.

 

Хардуерен тунер си имам и съм много доволен то него. Yamaha е, не знам колко струва в наши дни. Купувах го май към 93-та година и беше в общи линии единственият вариант тогава, струваше около 150 лв, сега сигурно струва 30 - 40 лв нов, ако въобще го произвеждат този модел. Тогава го ползвахме за настройване на китари и бас и се справяше чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, която споделихте, но в същност и двамата не говорите по темата. Форумът се казва "Софтуер" и аз питах за свестен софтуерен тунер:

 

Та дайте някаква идея за свестен софтуерен тунер който да се справя прилично и с бас китара. Чудя се дали няма такива VST плъгини.

 

Хардуерен тунер си имам и съм много доволен то него. Yamaha е, не знам колко струва в наши дни. Купувах го май към 93-та година и беше в общи линии единственият вариант тогава, струваше около 150 лв, сега сигурно струва 30 - 40 лв нов, ако въобще го произвеждат този модел. Тогава го ползвахме за настройване на китари и бас и се справяше чудесно.

Сори, пич. Тя темата се изчерпа :bravo: Споделихме яки софтуерни тунери, но продължаваме един различен от това спор :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, която споделихте, но в същност и двамата не говорите по темата. Форумът се казва "Софтуер" и аз питах за свестен софтуерен тунер:

 

Та дайте някаква идея за свестен софтуерен тунер който да се справя прилично и с бас китара. Чудя се дали няма такива VST плъгини.

 

Хардуерен тунер си имам и съм много доволен то него. Yamaha е, не знам колко струва в наши дни. Купувах го май към 93-та година и беше в общи линии единственият вариант тогава, струваше около 150 лв, сега сигурно струва 30 - 40 лв нов, ако въобще го произвеждат този модел. Тогава го ползвахме за настройване на китари и бас и се справяше чудесно.

Guitar Rig

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема нещо много се разми... както всичко в тоя форум ;)

Та по въпроса

ето 1 софтуерен, който е според мен най-якия

http://www.jhc-software.com/gtune.htm

ПС не помня дали някой го беше споменал преди.

 

 

За хардуерните тунери, който и евтин модел на корг да хваниш, сичките са ок,

Аз за сега бачкам с тунера на процесора ми (корг) и съм повече от доволен.

Съмнявам се, че тунертие на корт дето са за 19" рак 1У няма да настроят по-точно или по-бързо китарата ми от тези дето са за 15$ пак на корг от ебай в америка ;)

 

Sturmfuhrer-е от къде си купи твоя тунер ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някво магазинче в центъра на Щутгарт.

Някви намаления + това, че не плащам ДДС...

доста съм доволен от самият тунер и от другите неща, които си купих тогава ;)

и междудругото не се чудя защо не ми показва тоновете като съм със стари струни... защото си ги показва перфектно ;)

 

 

бтв ще видя тоз тунер дет показваш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.