Jump to content
Българският форум за музиканти

Свестен тунер за китара/бас


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
можете да си настроите китарата и по сигнала на телефона  :ph34r:

пробвайте и ще видите, че е лесно  :ph34r:

Можете, ама не можете :ph34r: , щото звука от телефона е с няколко херца по-нисък от ла-то, сиреч не е 440, а 437 ако не ме лъже паметта.

Това важи и за цифровите и за аналоговите телефони. :D

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Поправка:

 

Всъщност разликата между нотите ако вземем Ла за 440 херца не е НЯКОЛКО херца а е около 40% и то е по-високо от Ла.

 

(поне така е според тунера ми Korg CA-30).

А според честотният аналайзър на waves и не само на waves честотата е точно 472. А иди разбери след това кой е прав :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е, че не можеш да се настройваш по телефона ;)

Той Даймбег (R.I.P.) сигурно за това половината му песни са с 1/4 над общо приетите ноти ;)

По телефон е настройвал сигурно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Даймбег и на мен ми е направило впечатление, макар че има едно логично обяснение за това - ако се записва на лента със смяна на оборотите с цел натягане на звука се получава точно това, макар че не знам дали случая е такъв.

 

 

П.П. Надявам се старите звукари да не ме направят на гъз за дълбокомисленото ми изказване за лентата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те Пантера се славят с многото си синтезатори и за това вероятно не са имали проблеми с мидито :)

а иначе и то може да се оправи не особено трудно... малко играчка ще има, ама... за каузата :)

 

Иначе и аз съм го мислил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iBobz, ок :D

 

значи искаш да ми кажеш примерно, че в един тунер си настройвам аз ниското Ла на нормалнонастроена шестструнна китарка и тунера ми казва, че е ла, когато съм на 110 херца. Обаче като настройвам Сол-а ще ми го закръгли на 196 херца, което прави отклонение от около 0.05% ;)

мама му и разстроената китара...

Е чакай малко сега...ти пак започваш с някакви драстизми. Аз ти говоря за почти незабележими отклонения, които идват от закръгляния от типа 16.3516 да се закръгли на 16.352.

Е извинявай, ама ти какви машинки на ключетата ползваш... моите особено на 5 и 6-та струна точност до 1 херц трудно достигат то по биенето се познава :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Изпаднахте в огромни подробности :cheers: Въпросът беше да си намеря някакъв качествен вст тунер, а не доколко са верни тунерите по принцип. Реших си проблема като вързах тунера на единият от изходите на пулта и сега постоянно имам пуснат тунер (хардуерен).

 

Вероятно съм ужасно глух, щом като си настроя китарата с тунера (една стар като света тунер Ямаха) и след това ми звучи вярно, включително на флажолети. С въпросният тунер и баса се настройва безпроблемно. Странното е че и синт-а ми излиза, че е верен според тунера :dance: Ааа вярно и той и китара и тунера, всичко е Ямаха - те са се наговорили нещо и за тва :D

 

Ако ще да е гига тъпо нещо тунера, спестява безмислено дрънчене в началото на репетициите, което като нищо изяжда ценни минути, а да не говорим че трима настройващи се китаристи (2 китари + бас) са доста неприятно изживяване за останалите членове на групата. Барабаниста ни ми беше безкрайно благодарен, че снабдих групата с това чудо на техниката :D

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ора, номера е нещата просто да звучат добре. Бах тия тунери...който иска да си ги ползва, който иска да не ги.

Просто евтините тунери са по-фалшиви от скъпите поради причините, които описах. Всичко друго е въпрос на личен кеф.

Аре сполай ви :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Надявам се старите звукари да не ме направят на гъз за дълбокомисленото ми изказване за лентата :virtuoz:

а би трябвало, защото наизуст малко :godbless:))

 

 

 

 

Настрана:

 

Какви проблеми с миди какви глупости навлезнахте :nono: ... всеки синт си има global tuning и става за секунди пренастройването(не говоря за тунинг на осцилаторите а за техния de-tuning)...

 

Ама наистина каква врязка има миди-то?!?!!? с Пантера точно?! Сорри, просто не зная в случая....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.