Jump to content
Българският форум за музиканти

Артуро Сандовал


Recommended Posts

Просто -питам само за сведение-да нямате нещо общо с БЕБО КУЮМДЖИЕВ-КАРДИНАЛА-и ако имате такава-какъв сте му.

:thumbs_up: Нищо общо. Просто не исках да излезе като анонимно заяждане/всъщност не се заяждам/, или нещо подобно. Казвам си името.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мега тъпа тема със заяждане.Като искаш да кажеш на колегите си,че не е номера само във високите тонове го кажи по друг начин.И аз гледам как моите колеги в оркестъра се прехласват по Артуро и то има защо ,ама лошото е че не работят за да постигнат тези качества.А те при Артуро са много не е само това да свириш До на пета примерно.Има и мислене и ако гледате някой концерт на Дизи Гилеспи със Артуро или ОлСтар Бенд ще забележите че той се справя също толкова добре и в оркестър колкото и солово.Естествено Сандовал не е единствения тромпетист в света и тва е ясно ,не знам за какво ви е тая тема да се дразните помежду си. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак-много е интересно кой как слуша,с каква подготовка слуша,едно е да слуша-а друго е да чува.А за слушане на музика/а не първосигнална ЧАЛГА/ трябва някаква музикална подготовка все пак-затова за ДЖАЗА се казва,че е ЕЛИТАРНО изкувство-комбинация от много добра инструментална и музикална подготовка,много интелект,импровизаторски качества-и за това за мен /а и за много други/ ДЖАЗА е най-висшата форма на музициране/мога да го кажа с чиста съвест след като бях и около 20 год тромбонист-артист -оркестрант солист-водач в един държавен симфоничин оркестър.И затова имам право да напиша тези неща по-горе.И изобщо не искам да се заяждам с никого-просто -няма нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се свири джаз наистина не е много лесно и положително отнема опредлено време ( доста години ) за да се сдобият необходимите за това знания и умения.

Но според такова нещо като най елитна или най виша форма на музициране, автоматично категоризира другите стилове ,да ги наречем, като по нисши, с което аз много не съм съгласен. Защото да се свири наистина добре рок или блус ( и много други) е също толкова трудно и макар и в повечето случаи да не е свързано толкова много с теорията ( а има и изключения) при рока.

 

Изобщо знам , че звучи клиширано, но да се свири добре е трудно без значение от стила. А да определи ,коя е най вишата музика , е право за този, който наистина познава и може всички еднакво добре, при това може напълно да се абстрахира от субективни критерии. Аз лично не мисля, че такъв човек съществува, всичко си е въпрос на вкус. Лично аз наистина харесвам почти еднакво и джаз и рок и блус и фънк, а понякога и класика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Колко от тук присъстващите тромпетисти, а и не само такива, живеят със заблуждението или мнението, че Артуро Сандовал е най-големия тромпетист?
Пич ти си се побъркал от всякъде.Виж сега, аз не съм тромпетист,но като гледам Сандовал с какви изроди свири,мисля че си е доста добър.Много ме дразнят някакакви ей такива всезнайковци които само критикуват,еми хайде да те видим ти да ли можеш да направиш същата кариера,като неговата.Мога да ти кажа,че е доста трудно да се докажеш в Америка и трябва да си много-добър.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.