Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими майстори на духови инструменти


Recommended Posts

Тука кларинетисти няма ли? Срамота е да не се спомене най-добрият кларинетист на света

 

ПЕТКО РАДЕВ

 

световен конкурс за миланската скала, той печели 1-во място. Невероятен изпълнител. За мен като преподавател и най-вече изпълнител си остава най-добрият на света, не само за мен вярвам, а и той сам се е доказал като такъв със световните си постижения. За мен той е истинският професор по кларинет.

 

Божко пък е най-добрият гайдар.

 

Толкоз за изпълнителите.

Има, как ще няма? Ама сме голяма рядкост. Пък и смятай, щом ти отговарям след 1 година... :greenangel:

 

За Петко съм напълно съгласен - истински гений за времето си, а и 10 годишната му кариера в Скалата говори достатъчно за него като музикант.

Относно темата - любими музиканти (кларнетисти, саксофонисти) са ми много, но през последната година и нещо съм на Smooth Jazz вълна и имена като тези на Ерик Мариентал, Критофър Елиът, както и на китариста Лий Ритенур, могат само да са от полза на новозахваналите се с този вид музика.

 

Иначе работата ми е свързана с съвсем друг вид музика, но понякога човек няма избор. Е, може ви след няколко години ще свиря това, което аз искам, а не това, което се налага... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колтрејн, Мајлс, Чарли Паркер, Гилеспи, Кени Гарет, Стан Гец, Драган Даутовски, Теодосиј Спасов, Пеце Атанасовски.....А гитарист сум :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.