Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво свирихте като бяхте начинаещи?


DeadWing

Recommended Posts

първото нещо, което изсвирих беше авторска песен наречена "Нищо"

Като кавър, мисля че беше "Bombenhagel" на Sodom. Голям фан бях тогава, също малко о-късно като се понаучих да свиря хванах и "Seek and Destroy".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пърпълче - Смок във водата. На акустична китарка, на една струна - култ.

После открих няколко акорда...и се почна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей какъв спомен ми изплува : Тамън бях почнал пиано да уча в школата към читалището и една от песните , която свирех (първа година) беше "Прела баба" ( :offtopic-001: ) . Тогаз открих и моята любов - китарата . На акустичната китара , която нямаше няколко струни свирех "Прела баба на две струни" , все още у нас ме подиграват за този израз ... Тогава даже не знаех че едно прагче е полутон . Представете си как е звучало ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я препоръчайте някой по - лесни парчета за кухарка :offtopic-001:

земи фани някво кънтри ;)

и интрото на battle hymn става също много приятно с кухарка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Metallica-Fade To Black :offtopic-001:

предпочитах просто да си свиря песни..без да се упражнявам

И сега е така :recourse:

 

 

 

Soloto на Fade to black ако си свирил поклон ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо, което успях да докарам като мелодия на китарата беше интрото на Metallica - Nothing Else Matters :offtopic-001:

После си хванах разни упражненийца, песнички и после тръгнах на уроци ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта първа песен беше Metallica - Nothing Else Matters, макар че само интрото, след това Don't cry на Гънс и още 4-5 интра на металика и мегадет, но първата цяла песен дет научих е Kreator - People of the lie

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я препоръчайте някой по - лесни парчета за кухарка :rolleyes:

Свири интрата на песните без солата.Аз в началото така праих.А и да калеко ми ми даде един лист с основните акорди и ги тренирах,жалкото беше че само аз си знех кфо свиря щото кухарката ми е супер в гъза(сри за израза маа си е така).1 акор незвучи както треа на нея ,обаче това го разбрах чак като се научих да свиря по хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първото нещо като мелодия дето научих беше интрото на Enter Sandman. а иначе първата цяла песен, дето да си звучеше горе-долу стабилно като за начинаещ ми беше Midnight на Сатриани. все още чакам момента, когато ще изсвиря нещо по-така и ще съм напълно доволен от това, което чувам. ще си го запомня ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво предпочитахте да правите - упрацненията и ли някое соло :blink:

 

 

 

Ами аз сега си правя тез работи дето ми ги дава "даскала" + това си уча и други песнички ... Сега съм се спрял на СОАД - ATWA ... лесна ... и готЯна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво предпочитахте да правите - упрацненията и ли някое соло :blink:

 

 

 

Ами аз сега си правя тез работи дето ми ги дава "даскала" + това си уча и други песнички ... Сега съм се спрял на СОАД - ATWA ... лесна ... и готЯна ...

 

ПРАВИЛАТА ! Пиши с default шрифта .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

House Of The Rising Sun :blink:

 

и аз съм на тва :surprise: иначе помня,че се мъчех да свиря и coma white ( идиот съм ) ама за сметка на тва знам бая акорди и прая добре смените :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.