Jump to content
Българският форум за музиканти

Упражнения за Разпяване


Recommended Posts

Това беше адски полезно! Аз досега винаги от средата нагоре и оттам до най-ниските съм практикувал... Благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз пък винаги почвам от низините,поне така ме е разпявала моята педагожка,после средния регистър и на всяко упражнение качвам с половин тон.Като видя ,че стягам на всочините спирам с разпяването или си давам малко почивка.Винаги трябва да се пие вода при пеене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже как да вмъкна тук мой запис?

 

Искам да пусна една композирана от мен песничка, обаче не знам как...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже как да вмъкна тук мой запис?

 

Искам да пусна една композирана от мен песничка, обаче не знам как...

 

Качи си го някаде и даваш линка тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако до сега не си пял никъде според мен е най-добре да се запишеш в някой хор.Аз съмия пея в такъв.Там ще чуиш всякакви песни и ще те разпяват и постепено ще започне гласът да се оформя и ще започнеш да пееш много правилно на кратко казано ще ти развият гласа в хора и ще ти дадът страхотна основа да продължиш да се занимаваш с музика след това ако го желаеш.

Относно развиването на главовия регистър наистина не трябва да се прекалява,защото там е повече викане,което с много пеене и разпяване на гласът до такива височини започва да звучи приятно,а не грозно крещене.За пример песента на Enigma-Beyond the invisible.ако имаш китара или пияно у вас виж до кой тон стига и колко красиво го пее При това единият път го пее на "И" ,който е много труден звук за високи тонове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако до сега не си пял никъде според мен е най-добре да се запишеш в някой хор.Аз съмия пея в такъв.Там ще чуиш всякакви песни и ще те разпяват и постепено ще започне гласът да се оформя и ще започнеш да пееш много правилно на кратко казано ще ти развият гласа в хора и ще ти дадът страхотна основа да продължиш да се занимаваш с музика след това ако го желаеш.

Относно развиването на главовия регистър наистина не трябва да се прекалява,защото там е повече викане,което с много пеене и разпяване на гласът до такива височини започва да звучи приятно,а не грозно крещене.За пример песента на Enigma-Beyond the invisible.ако имаш китара или пияно у вас виж до кой тон стига и колко красиво го пее При това единият път го пее на "И" ,който е много трудна гласна за високи тонове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да се развиваш като солов изпълнител не се записвай в хор!

 

и изобщо тия упражнения много са грешни ...в истинското пеене няма позиции !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау, Азисе, много смели и безпочевни твърдения.

Я да видим като не си ходил на хор и не си се разпявал и упражнявал как пееш всъщност.

Пусни един линк да те чуем, па тогава се прави на Master! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да се развиваш като солов изпълнител не се записвай в хор!

 

и изобщо тия упражнения много са грешни ...в истинското пеене няма позиции !

 

 

Значи ако някой иска да се изявява като хоро изпълнител никога да не записвам в хор.Там ти взимат гласа и го пускат през една машина,която го променя и ти вече никога няма да можеш да пееш сам дори и във вас да искаш да си попееш не можеш,защото си пял във хор и ти трябва поне от ще 4-5 души,за да започнеш всякакви певчески дейности.

 

 

Ти си адски зле.Упражненията за разпяване в хора съм ги чувал да ги използват много различни педагози.То нали то ва е целта на рязпяването да ти загрее гласът преди пеене,а не от вратата и айда почвай да пееш.Плюс това е много добре да почнеш да пееш точно от хор от малак,защото там ти развиват гласа до ниво "не пея фалшиво".За поп пеене едвали ще те вземат на 10 годинки, а за оперно да не говорим там нещата стават към 30-те.Така,че аз не вийдам основание да е лошо да се пее във хор :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в хора могат да ти развалят гласа

освен това не е хубаво да се търси позиция при пеенето. прави упражнения ,но недей да търсиш позиции на гласа ,защото те променят режима на работа на гласните връзки и пречат на звука да изтича естествено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(...)не е хубаво да се търси позиция при пеенето. прави упражнения ,но недей да търсиш позиции на гласа ,защото те променят режима на работа на гласните връзки и пречат на звука да изтича естествено

 

Би ли разяснил какво точно визираш под "позиции" в случая, и ако, бога ми, съм те разбрал правилно, би ли се обосновал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много просто мога да ти обясня -звука иска да изтича ,а ти му търсиш форма и го спираш ...това води до променяне на гърлото и създаване на по- беден звук ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Уау, Азисе, много смели и безпочевни твърдения.

Я да видим като не си ходил на хор и не си се разпявал и упражнявал как пееш всъщност.

Пусни един линк да те чуем, па тогава се прави на Master! :)

 

Подкрепям това, Азисе, още повече, че така и не се обоснова - с факти, а не с твърдения. Та ти току що отрече класическото пеене! И, повярвай ми, неоформени гласове никой не харесва да слуша, ако и на някои да им се налага да си ги дооформят софтуерно :) (знаем как става, всички сме виждали и чували какви чудеса вършат софтуерните инструменти за обработка на вокални партии). Имай тежкото си мнение, колкото и нелепо да е то, но моля те, обосновавай го, така че да го направиш меродавно. Защото иначе само си щракаме глупости. И туко виж някой по-податлив на нелепици колега ти се вързал на глупостите. Аз, честно казано, така и не разбрах как могат да ти развалят гласа в хора.

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти къде си учил пеене ако не е тайна ? :) Това ,че си ходил на няколко урока в местното читалище не те прави познавач на певческото изкуство още по- малко на класическото пеене !Изобщо пеенето е много проста работа ,но вие го усложнявате с разни философствания и го превръщате в мъчение ...

Исках да ви помогна ,но явно още сте на доста самодейно ниво

Дерзайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.