Jump to content
Българският форум за музиканти

Доколко са лампови ламповите предусилватели


Dilian Nedev

Recommended Posts

Нали знаеш колко са "лампови" тея преампове :hysterical: Два светодиода зад макета на вакумната туба и айде :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами точно тоя на Беринджър си е баш лампов като и още няколко от този тип на различни фирми от типа -

http://www.musiciansfriend.com/product/ART...eamp?sku=180643

и този на Беринджър

http://www.musiciansfriend.com/product/Beh...eamp?sku=182491

и двата са с лампа 12AX7 - така си пише и в PDF упътването - има и още поне 6-7 марки на цени от 50-60 долара до 120-150 като говоря за моно преампи разбира се , двуканалните или стерео използваемите са съответно два пъти по скъпи в зависимост от фирмите , така че система със иматациите с два светещи диода явно не се котира вече , за щастие . Цеко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не чети PDF-ите . Отвътре няма лампа и в двата дето си ги постнал . Конкретно за берингерския вариант съм сигурен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ами ако лъжат си е за тяхна сметка , въпреки че във Хармони централ във раздела за мнения на купувачи ясно е казано че лампа има и даже има разни манияци дето са си правили експерименти да я подменят с по скъп вариант които подобрявал звука ... с други думи не ми се вярва те да лъжат - просто няма сметка .... друг е въпроса че мнението на повечето хора за Беринджър е еднозначно .. и то е :thumbs_up: . цеко :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой отварял ли е такъв преамп . Защото доколкото си спомням , един приятел има същия модел и може да се наблюдава точно това вътре : tube-glow.jpg

Може и да греша - но за 60 евро (може и по-малко да е) не ми се вярва наистина да има лампа вътре . Иначе преампа не е лош , но с забележката че не е лампов реално .

 

Само пояснение - тази снимка е от един сайт и е за друг модел преамп . Затова казвам и че "един приятел каза" .

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше тема по въпроса и се оказа, че Берингер далеч не са единствените слагащи допълнително осветление на лампите, в тази категория са и доста по-скъпи марки. Освен това, въпросното осветление не променя факта, че лампата работи, просто конструктивно лампата не се очаква да работи на такова напрежение, че да свети като коледна елхичка.

 

Освен това не става въпрос за MIC200, който независимо от леко шумният си характер, работи доста прилично и с една по-добра лампа (пробвал съм няколко различни) звуква доста прилично, въпреки че и оригиналната не е никак лоша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах един доста скъп дисторжън на Акаи( http://www.akai-pro.de/produkte/shredomaticd1.html)и когато го отворих открих същия глупав трик със светодиода зад лампата.Звукът му беше сериозно гаден,нищо общо с лампов и четох в нета за него ,че използват лампата в някакъв студен режим и същата е там предимно за престиж и няма голяма роля в саунда.Възможно е беринджър да правят нещо подобно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш колко са "лампови" тея преампове :hysterical: Два светодиода зад макета на вакумната туба и айде :metalist:

 

 

Абе не е хубаво да се говори без да си запознат - факт е че лампа има, факт е че е работеща такава, факт е и че зад нея има светодиоди. И за да няма повече обърквания ще обясня защо - лампата работи в по нисък режим - така издържа много по дълго, но за съжаление при тези захранващи напрежения няма как да свети като големите лампи в китарните ампове, и понеже всеки средностатистически човек ще очаква лампата да свети, берингер са решили проблема по много прост начин - чрез светодиоди. Лампата е истинска, и участва във веригата на преампа.

 

Имал съм същия преамп и много добре знам за какво става въпрос, за парите си не е лош, шумен е, но е ок за цената си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Една лампа, освен ако не работи в студен режим с анодно 12Волта(в който режим от анода към катода няма да мине и един заблуден електрон :) ) има нужда отопление.Отоплението на тези лампи е много важно за правилната им работа. Затова ако имате някаква лампова техника се налага след като я включите да изчакате известно време да стопли и да влезе в режим, след което да щтракнете стенд-бай-а и да тръгне анодното напрежение. На една злезагряла лампа като и пуснеш анодното се получава студена емисия която просто и съкращава живота страхотно. Освен това параметрите на една незагряла лампа са ужасно лоши и дори и да успее да направи някаква емисия заради високите напрежения , тя ще работи много зле.

Та общатата практика е лампите да имат отопление включено когато работят. Това отопление свети и се вижда в нормален режим.

 

От там ако една лампа не свети изобщо , то тя няма дори отопление , то тя изобщо не работи. Най лесния тест - измъкнете я лампата от преда и вище как ще работи без нея:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разсеем догадките.

 

Специално преампа на Берингер е краден от същия преамп на Арт.

 

В Арт-а от личен опит знам че лампата се използва и сигнала минава през нея.

Но анодното напрежение е много ниско по памет мисля под 100 волта.

Така че тази лампа работи в режим за какъвто не е произведена.

 

Определено дава отражение върху сигнала - но като цяло лично за мен е наблегнато на маркетинга в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светодиодите се слагат за красота.

А сигнала си минава през лампите. metalhammer обясни най-точно как седят нещата.

Какво лошо има в това един преамп да има готина визия ? Все пак визията до някъде продава един продукт :greenangel:

Всеки иска да му е красиво :hysterical:

tubes.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предната тема имаше и един пример за лампа, която просто беше сложена в един празен цокъл и не свързана никъде. Не се сещам каква беше марката ;) Иначе 12АX7 които имам, дори при оптимална работа не светят кой знае колко силно. Виж крайните лампи са много красиви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката разбира се е Behringer , a приложението е от лампов рак преамп ;)

А иначе крайните ... о! да! каква гледка . Безценна !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе! Аз като стана добър и известен ще си сложа 2-3 камери в АМР-а точно до лампите, но под различни ъгли и ще пускам сигнала на видеостените, за да виждат феновете как пулсират при всяко докосване на струните... :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............................

Иначе 12АX7 които имам, дори при оптимална работа не светят кой знае колко силно.

............................

 

Ако става въпрос за Sovtek 12AX7-LPS те светят почти незабележимо, имам една такава и първо си мислех че е изгоряла, но се оказа ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.