Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква беше първата ви китара


niki123bg

Каква беше първата ви ел. китара  

395 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

ех временаааа 1-ва КРЕМОНА :P акустична а малко по кьсно 1 дзвер ORFEUS :D електрик и яко жица :D ...сега малко напреднах в технологиите...абе усеща се разликата МАСКВИЧ и MERSEDES :D аре со здрае :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми пичове,първата ми китара е BEHRINGER и още съм с нея,щото аз си я зех януари :D незнам дали някои от вас изобщо е виждал такава,(и аз не бях виждал)дизаина е точно като на Фендер Стратокастера и Тремоло систем имам,абе газария кво да ви приказвам :P пък на забивката някои от вас ще имат честта да я видят :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята първа и единствена ел. китара е Apollo. Купих си я за 180лв. (на старо) с пари, които сам съм си събирал. Август месец 2004.

 

Един ден баща ми ми каза, че щял да ходи до Пловдив по работа и майка щяла да отиде с него да се разкара малко по магазините ако съм искал и аз да отида. Аз викам: "ми убо". Вечерта преди да тръгнем баща ми ме пита какво ще търся. Аз се ухилвам и на майтап му викам, че ще си купя ел. китара. Следват обяснения, че имам акустична, ала бала, друга не ми трябва да си дрънча на тая. То и аз така горе долу мислех, щото не ми се даваха пари за нещо, което не знам дали ще ползвам. Ама в крайна сметка малко на майтап разпитах за магазини за китари из Пловдив вечерта преди да тръгнем за там и имах късмет deftones_ да ми обясни 3 магазина.

 

Иии като отидогме там, в първия магазин си харесах една китара 180лв. брее супер. Имаше хора в магаина и мен ме досрамя да поискам да я пробвам, така че отидох до другите два и там вече се престраших да пробвам 2-3 Squire-а за около 250лв. Бреее за пръв път хващах ел. китара. Направо бях замаен. Толкова лесно се свиреше на нея! Струните бяха по-близо до прагчетата, направо имах чувството, че китарата сама свири. Както и да е реших да се върна в първия магазин и да пробвам там китарата... по форма беше същата като Squire-ите ама беше синя и имаше повече от онея дето са напречно на струните и приемат звука (както по-късно научих адаптери има викали хората :P). Всъщност не че бяха повече, ами единия просто беше двоен. :D В магазина разбрах, че китарата е втора употреба, което не забелязах първия път като е гледах. Ама не ми звучеше по-различно от предишните, които бях пробвал. Брее така развълниван бях и така си я харесах тая китара, и така нищо да не знаех какво трябва да гледам, че да разбера дали става китарата, ама след около 30мин. суетене, платих и си я взех. :D:P:D

 

Баща ми като ме видя с китарата... плесна се по челото. Гледа ме странно известно време сетне попита какво е това (посочвайки тремолото). Аз казах там нещо не се сещам точно какво, ама то щото и на мен не ми беше много ясно за какво точно е. Бях виждал, че китаристите го дърпат от време на време... и така китарата "поизпищяваше" ама бях твърде шашнат да го разгледам по-подробно, че да разбера какъв е морафета. :P

 

И така се сдобих с първата си и единствена ел. китара. А btw акустичната, която я имам всъщност не е моя, а на братовчедка ми. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vertex - корейка, копие на Ibanez

 

Дръвце си беше, ама за първа ставаше :D Интересното е, че като си дам сметка, сега съм много по-зарибен от тогава, и много повече свирене му фърлям на ден :D Представям си след още 5 години кво ше е!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е таа горната първата на Ице ... само дето по-скоро копие на Jackson съдейки по главата на грифа ... тва си беше мойта първа китара ... иначе преди тва Кремона , която не беше моя ма човека ми я беше оставил за малко ... малко малко минаха 3-4 години още не си я ще :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък първата ми беше класическа Пълдин - не с един, а с два пръста разстояние на струните от грифа. :green: Това беше някъде към '94-а - помня световното по футбол и как имах "рецитал" в читалището, в което ходих на уроци - нямаше нито едно лице от мъжки пол в публиката - всички гледаха мача. :P

 

По-късно ('98-а някъде) изкрънках баща ми да ми купи първата електрическа китара - струваше цяло състояние - към 700лв. Голямо убеждаване падна, но накрая се съгласи. Така се сдобих с моя Campbell - отначало държах на Ibanez, но пък исках да има на всяка цена Floyd Rose - а тогава китарите бяха доста по-скъпи от сега, та едно RG струваше над 1000лв. (!!) След това обаче и за миг не съм съжалявал че си я купих - и до сега това е китарата, която ми е най-на сърцето; грифът е по-удобен дори от този на BC Rich-a който си купих миналата година, а флойдът не се разстройва ама хич. :D Скоро смених електрониката и сложих едно DiMarzio на бриджа - нямам забележки. :inlove:

 

Мисля че това, че ми се падна толкова сполучлива китара за първи инструмент е отплатата за 4-годишните мъки с Пълдин-а. :D Още има петна от кръв по грифа - страшно животно е този Пълдин. :P

 

ПП: Какво ще кажете за този Орфей:

http://www.meatexz.com/cheesyguitars/orfeus_solo.html

"DiMarzio Dualsound pickups and fender knobs + fender switch... new pickguard....." :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

много добра тема :P чудно как чак сега се появява

иначе мойта първа китара май беше кремона, акустична с адаптор, сън burst :D ма нея не я броя, щото нали :green: а за другата (Samick - made in корея since 1958 :P със сериен номер даже) и при мене имаше яко радини вълнения. беше в една заложна къща, и в края на секи месец висвах пред нея, само за да ми каже пича че и е платена "месечната такса", така да се каже, тъй че още не можел да я продаде :D ма я взех на края де, то не беше радост, не беше тръпка. беше с едни струни, от тия с гладките намотки, ама се бяха разтегнали и бяха издълбали праговете като за световно. та отнесох я на един "лютиер" да ги смени с/у 5 кинта, и той съответно си остави ръцете. после ги пообработих с едно чукче... и най-накрая я фана налбантов с едни пили и едни шкурки та я пооправи :D после и пръснах едно спрейче отгоре (бяла, въпреки че бях як метъл :P) че беше некво зеленикаво преди тва, и така :D бях щастлив след тва. още си я пазя, седи при гаджето, да има на кво да дрънкам кат съм при нея. жива трагедия си е(за китарата става дума :P), ма си я обичам :D

Редактирано от chacho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше Орфей - не беше никак лоша, с един хъмбъкер и удобен гриф. Само дето платката беше някаква зелена, а потенциометъра - червен и външния вид беше малко екстравагантен :D

 

А следващата ми китара, Yamaha ERG121, и до днес съжалявам, че я продадох на такава смешна цена :D Страхотна китара си беше, сигурно една от най-най-сполучливите от тази серия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз гласувах за Кремона, но едва сега си забелязах грешката, че става въпрос за ел.китари.

Кремоната ми беше акустична и я придобих като нова някъде към края на 80те за 72лв. дето си бяха бая пари тогава.Още се чудя как баща ми се нави тогава... ;)

Иначе първата ми електрическа беше Орфей от ония архивните с много копчалък по тях и 3 адаптора тип "сапунерка" и тремоло. Формата пък беше някакво жалко подобие на Фендер Джагуар или поне на такова най-много приличаше.Сега като се замисля даже не съм сигурен дали изобщо е било и Орфей,защото нямаше никакви отличителни значи запазени по нея след 1642те пребоядисвания, които беше претърпяла. :dance:

Историята не е запазила никакви други спомени за това чудо на музиката. ;)

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ел.китара е настояща и се нарича - Squier!!!

За моите възможности си е достатъчна! ;)

П.П.Първата китара, на която свирех беше Кремона!! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми мойта беше Yamaha, тази вдясно на снимката :blink:

обаче щото преди това бях свирил на класическа и ми беше малко тесен грифа на Yаmaha-та, та затова доста след тва си купих Ibaneza по средата. Иначе ще е хубаво някой да пусне и такава анкета за китарите ни в момента. Аз бих пуснал, ама незнам как става тва с гласуването. Интересно ми е дали Ibanez или Fender

ще са повече.

 

http://www.geocities.com/meto17bg/forum.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми ел. китара беше една червена кремона (т.н. КРАВА-1991)

с 2 двойни адаптера. Струните и бяха доста ниско и беше доста удобна. Грифа беше малко дебеличък ама ме кефеше. По едно време имах български дистър и български компресор и много им се кефех.

Купих я 1991 и я подарих съвсем наскоро като си купих Washburn Wi14

Адаптерите се посчупиха, по-скоро пластмаските които ги държаха и ги "подпрях" с малки пирончета :blink:

Иначе първата китара ми беше една акустична Кремона, която купих за 50лв навремето (около 1986). Парите събирах цяло лято. После си купих Акустична Пълдин с найлонови струни (около 1990), която още ми е любима. После 1991 купих електрическата Кремона. А 1997 лятото си направих по поръчах полуакустична с 24 прагчета и найлонови струни с пиезоадаптер при лютиер в Казанлък. преди 30-40 дена си купих Washburn Wi14

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята не е запазила никакви други спомени за това чудо на музиката. :P

ташака настрани..имаше една публикация навремето в местен вестник...там я има

помниш ли :D ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ел. китара беше Peavey Raptor Plus... Готина, но май изпълни задълженията си вече... :D

 

Та и на мен както и на повечето тук ми дадоха парите по-рано... Та бях си я харесал вече таз китара само че от небезизвестния магазин "Про Мюзик" Та дават ми кинтажа в събота вечерта, неделя не работи магазина остава понеделник... И аз сега кво да правя, заспах си в събота всичко ОК! Обаче неделя вечер :P Викам си айде то се видя, че няма да се спи дай аз да изгледам някой филм... (не такъв :inlove: филм :godbless: ) Блъсках нес кафе цяла вечер и на сутринта като станах към 6:30 оставаха 2 часа докато отвори магазина! Тогава усетих че имам проблеми с перисталтиката ако ме разбирате :godbless: Обаче то от много зор и вълнение нали се сещате... Тръгвам аз с леко спъната крачка към ул. Поп Богомил качвам се на тролейчето а то едно задръстванееее.... А аз вече усещам че нещо няма да стане както го очаквам (поради технически прини)! Слизам аз на "Славейков" бееегай към McDonalds! Обаче нали без консумация кенеф не може да се ползува та чаках около 4-5 минути да ми пуснат едно кафе... (ПАК КАФЕ) Някакси го дочаках оставих си таблата на една маса и... аааре до 00! След като привърших вече такъв освободен отидох и си закупих Пийвито и :guitar: :guitar: :guitar: :godbless::D

 

Абе общо взето кошмарно беше ама си заслужаваше! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.