Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква беше първата ви китара


niki123bg

Каква беше първата ви ел. китара  

395 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
тва "нещо" фотоапарат не го лови

оно е немъртво.

аз първата кремона "стратокастър" бях навил един да си я купи и след половин година я видях да се търкаля в тях зад вратата очукана отвсякъде. размених му я за едни боксови ръкавици. после си купиш squier-още си го имам, и продадох кремоната за 65 лева, с които си купих dr. martens. след няма и три месеца ми ги откраднаха на морето. тъжна история.

Редактирано от thurston
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше чешка марка-GALAXIS!!!!Много яка китара беше Ееее....... :headbang:

Бях я взел за 100лв-тва беше ебаси парите :metalist: после я шитнах за 80.

Какви времена бяха Ееее..... :happy:!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше чешка марка-GALAXIS!!!!Много яка китара беше Ееее....... :D

Бях я взел за 100лв-тва беше ебаси парите :headbang: после я шитнах за 80.

Какви времена бяха Ееее..... :D!!!!

Кево, това ти е първата ел китарка е! А искам да отбележа, че най-най-първата му беше една акустична.... ;):P

 

Както и да е! На мен най-първото нещо ми беше един изваден гриф от некфа бг акустична! Тогава слушах "Californication"( тамън излезе тфа парче) и си местих пръстите по грифа....хахаха...че даже си стоях пред голямото огледало вкъщи :happy::) (дееба, тоя гриф се го изпусках....просто нямаше как да го хвана удобно, заеби). След това суи зех един Бас "ОРФЕЙ" тип зебра и джангър.....най-щастливото хлапе!

Споням си ,че и аз като НИКИ123 имах парите вечерта и не можех да заспя! Без почти да съм мигнал станах към 6:30ам и от напрежение повърнах :metalist: ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми ел. китарка беше Кремона червена, с два двойни адаптера и кранче за чешма за превключване. Все ощи изпитвам сантиментални чуства към нея като се гледам по стари снимки, въпреки че я продадох.

 

До преди да се сдобия с нея свирих класическа китара на акустична с неизвестен произход - естествено с един пръст разстояние между грифа и струните, но за съжаление или по-скоро за мое големо щастие, една вечер моя татко в някакво просветление реши, че трябва де се демонстрирам пред колегите му как съм свирел, никакви оправдания, че не мога да свиря не помогнаха...

 

Та представете си - аз 14 годишен хлапак с въпросната акустична китара отивам на производствен банкет. :metalist: За миг млъква народната музика, всички пяни и аз съм подканен да "изсвиря нещо - аку моиш на Дип Пърпл, нещо по-така"... ъъъ ха сега де, ми аз знам само две пиески, 5 акорда и Come as you are на Нирвана и то само интрото... Та не се получи много добре и бях отпратен да си ходя, а китарата оставих да свири някой. На връщане бащата почерпен солидно я използвал за бастун и беше станала на нищо, но при мойта реакция, какво си ми направил с китарата - той реагира малко неочаквано - праассс в земята - и китарата на две... :headbang:

 

Всичко хубаво, драма голяма, но на другата сутрин след махмурлука - бащата вика: "ей мойто момче, кат са напий човек - низнай какво прави... Та така де, ще ти купиме друга китара". И аз леко така - ам мое ли да е електрическа, хе така случайно... Е явно нямаше накъде и се сдобих с въпросната Кремона, след което мама ми даде пари и за дисторшън, голямо увещаване беше за кво ми е тува чудо:happy: Та зарязах класическата китара и веднага сформирах - първата си група, естествено пънкарска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

galaxis...якоо!

много олдскуул! мен ме влекат такива брадви.

Мани, като дойде тоя ГАЛАКСИАНИН в даскалото с тая китара....една черна, лъскава, с 2 "големи"( предполагах и много силни :wall: )адаптори и голямо щракало за позициите на 2та силни адаптора...

Мани, кат го видех тфа чудо....умрех! Как ли не съм искал да "свиря" на китарата!!!!

 

ЛУДНИЦА< Ех....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето тука един линк (който вече се е появявал във форума):

 

http://www.meatexz.com/cheesyguitars/guitars.html

 

всеки който е имал Орфей-ка да покаже кое е :metalist: , сорри ама нема Кремона - така че остава в сферата на добрите пожелания, някой да постне фотографирана такава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето тука един линк (който вече се е появявал във форума):

 

http://www.meatexz.com/cheesyguitars/guitars.html

 

всеки който е имал Орфей-ка да покаже кое е  :headbang: , сорри ама нема Кремона - така че остава в сферата на добрите пожелания, някой да постне фотографирана такава

ееее няма я мойта орфейка :metalist: даже няма нещо което да се приближава по грозота :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

towaе моят Орфей! Само че при мен имаше една "модификация" :headbang: Онзи, от който си взех баса му беше отрезал края ( кръгчето) на главата и беше сложил ключа за 1ва струна отдолу! Приличало на "Musicman"! :wow: :wall:

 

но пък колко си го обичах този бас...ще постна снимки скоро, обещавам! Требе само да ги сканирам некъде :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да помолим мод-овете да добавят отговора Орфей сред първите три китари и да анулират ако е възможно дадените отговори за да могат тези които са гласували с "Други" да дадат правилният отговор.

 

Мерси предварително :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта също беше Орфей, купих я от един приятел, след като продадох някви маратонки(държа да отбележа, че си бяха мой някои да не си помисли нещо друго :P ). С три single-a, ако изобщо може да се нарече адаптер, тва чудо на техническата мисъл, разбира се беше с петица (която после смених с нормален жак). За формата.... не мисля че съществува аналог, така че ще прескоча това описание. Интересното беше, че изобщо не можеше да се настой като хората, а отделно нямаше и една вярна позиция, но дето се вика важното е джангър да става  :P  :D Аз и се кефех много. Бях я боядисъл черна - разбира се със спрей върху "оригиналната" боя, която по скоро бехсе нещо дървено ако не се лъжа. :D

ееми и аз така първата ми китара беше една такава орфеика вероятно 60-70та ръка дето беше на трески цялата, на повечето прагове и да натискаш струната звук неможеше да се изкара, беше с три орфеиски адаптера, три пот-а и отгоре имаше четири бутона мисля че бяха за тон-а.... около 1 година се тормозих на нея и после...други китари :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.