Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква беше първата ви китара


niki123bg

Каква беше първата ви ел. китара  

395 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Моята първа и последна засега ел. китара е чешка, Jolana Superstar, модел от '78 година... :D

 

нямам снимка и затова прилагам снимката на същата, но баскитара. Видът е същият, куфарът е същият, само рогата на китарата са равни по дължина и има 4 потенциометъра и 2 ключа.

 

jolana_superstar_incase-2.jpgjolana_superstar_incase-3.jpg

 

много е тежка, мамицата и, обаче пък има флойдоподобно тремоло и заключване...

звука е учудващо приятен за такъв дзвер :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята не е запазила никакви други спомени за това чудо на музиката. :)

ташака настрани..имаше една публикация навремето в местен вестник...там я има

помниш ли :blink: ....

Аз говорех за по-ранна антика,иначе "зебрата" е класика също! Няма дума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първата ми китара беше акустична Кремонка, а първата електрическа - Peavey...С Peavey-то може да се каже че случих, ама преди това с кремоната...лелей...как съм си я избрал толкова крива и до днес не знам :)

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Историята не е запазила никакви други спомени за това чудо на музиката. :)

ташака настрани..имаше една публикация навремето в местен вестник...там я има

помниш ли :blink: ....

Аз говорех за по-ранна антика,иначе "зебрата" е класика също! Няма дума...

кой не искаше да има зебра навремето :-))))

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ак кремона с пиезо и дистер от свукова карта, после squier, uprade на скуаъра и не смятам засега да го сменям, може само едни jumbo и ако имаше място щях да и добавя позиции ама става сложно. Новите адаптри така хубаво паснаха, че не искам да я пипам ама въобще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта също беше Орфей, купих я от един приятел, след като продадох някви маратонки(държа да отбележа, че си бяха мой някои да не си помисли нещо друго :beer: ).

аз пък си продадох рокерското яке - дето даже беше германско - за 200 лв

и купих нова кремона за 215

това беше 88 година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ак кремона с пиезо и дистер от свукова карта, после squier, uprade на скуаъра и не смятам засега да го сменям, може само едни jumbo и ако имаше място щях да и добавя позиции ама става сложно. Новите адаптри така хубаво паснаха, че не искам да я пипам ама въобще

ползвай Дънлоп 6110 - нямат грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

"Боже, боже, колко мъка има по тоя свят", казал Моканина докато слушал вашите тъжни истории. Тази история с бащата дето спраскал китарата ме просълзи, ама тази с разстройството направо ме изби на рев!

А относно това къде са се произвеждали Орфеите, не знам за електрическите, но акустичните са правени в мебелния завод в Пловдив. Затова звучат все едно свириш на пружини на легло тип "Русенско"! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята бе6е Yamaha RG(не си спомням 420 или не6то такова)

Много сполучлива бе6е,и я продадох с мъка :) Не че съжелявам,6тото вече имах друг клас инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта първа електрическа китарка можете да видите тук. След като си взех първия Ibanez, това орфейче биде превърнато във fretless китара, което се получи доста ефектно като звучене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съвсем мъничко Орфей(бас, 4 струнен сънбърст) :greenball: Първия струнен инструмент дето съм докоснал. След това Yamaha ERG 121- страхотна брадва, малко модифицирана вече откъм електроника(бях постнал малко снимки някъде тук). Още си дрънкам с удоволствие на нея. Сега чакам да пристигне новия "член на семейството"- Ibanez RG350EX и комплект адаптерчета, които смятам да сложа още преди да го плъгна в кубето :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Орфей естествено - стратокастерски форми но полу акустичен тип риканбейкър и с такова тремоло - и в момента чат пат си свиря на нея - никога не съм свирил на акустична - направо електрическа с дистър !!!

Същата!!! Беше на училището. Така и не завъртях ръчка на тремолото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.