Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква беше първата ви китара


niki123bg

Каква беше първата ви ел. китара  

395 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Първата ми китара беше акустична, но не си спомням марката, затова реших да направя анкетата за електрически китари :cheers:

 

Моята първа такава китарка беше Пълдин. Разправял съм на някои хора от форума, ама да споделя и с вас как се сдобих с нея... Та дрънках аз неуморно на акустичната си китарка с метални струни и адаптерче и един ден на баща ми му писна от моето мрънкане (вероятно и от дрънкането) и ми даде парички да си купя ел. китара. Беше към 9ч вечерта и направо щях да умра от нерви. Имах парите, а за да си купя китарата трябваше да изчакам до сутринта на следващият ден.... Опитах се да заспя ... ама не става. Реших да ходя да я вида на витрината (магазина беше на една ръка разстояние от вкъщи), но накрая реших че съм луд и трябва да заспя. Пих един реланиум и някак си успях да заспя. За мое огромно съжаление на следващият ден трябваше да изчакам да минат и няколко досадни часа по математика, литература и т.н преди да мога да се замъкна до магазина. Много много не я гледах като я купувах - просто я погледнах, притиснах струните към грифа да видя дали не е супер крив, броих парите и се замъкнах супер щастлив към къщи. Невероятна тръпка :)

 

Годинка след като посвирих на нея я дадох на един лютиер, който изтъни грифа и сложи едни готини джъмбо прагчета - стана супер китарка. Сега стои разглобена на части и очаква да се занимая с нея да и придам човешки вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво е тва предубеждение!? Ми то, бас ловя, повечето са били с орфейки!

Някои и още сме!

Ами честно казано бях сложил Орфей и после се замислих че тези китари ги знам само по име, никога не съм виждал такива наживо и не бях сигурен дали има електрически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Акустична Кремона.

За тия, дето се чудят как, аджаба, първата ми електрическа китара е била акустична: ползвах един адаптер, хъмбъкърче едно такова, и си се кефех на прилична микрофония и самовъзбуждащи се струни. Спомени от едно невъзвратимо детство...

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз с акустична Кремона ,след година обаче се ъпгрейднах на ел.Орфей ,научих интрото на Смока и просто бях безсмъртен . :)

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз с акустична Кремона ,след година обаче се ъпгрейднах на ел.Орфей ,научих интрото на Смока и просто бях безсмъртен . :)

:):cheers::) много позната история

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Орфей естествено - стратокастерски форми но полу акустичен тип риканбейкър и с такова тремоло - и в момента чат пат си свиря на нея - никога не съм свирил на акустична - направо електрическа с дистър !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво е тва предубеждение!? Ми то, бас ловя, повечето са били с орфейки!

Някои и още сме!

Ами честно казано бях сложил Орфей и после се замислих че тези китари ги знам само по име, никога не съм виждал такива наживо и не бях сигурен дали има електрически.

Ох, накрая някой по-невеж от мен, хе-хе...

:) , да живейш! :hello:

М/у другото, орфейките тип зебра са си много яки, с леко изтъняване на грифчето, смяна на адаптерчетата и жми градот!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, че даже има доста хора с такива китари. Кво да се прави като всичките ми познати имаха или кремона или пълдин, не съм виждал орфей :metalist: Някой има ли снимка да се ограмотя малко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик :metalist: : и Орфей и Пълдин са пловдивски дъски нали? (за Пълдина е ясно - личи си по името)

Tова една и съща марка със сменено име ли е или има цели два дзавода за китари у Пловдив?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта също беше Орфей, купих я от един приятел, след като продадох някви маратонки(държа да отбележа, че си бяха мой някои да не си помисли нещо друго :happy: ). С три single-a, ако изобщо може да се нарече адаптер, тва чудо на техническата мисъл, разбира се беше с петица (която после смених с нормален жак). За формата.... не мисля че съществува аналог, така че ще прескоча това описание. Интересното беше, че изобщо не можеше да се настой като хората, а отделно нямаше и една вярна позиция, но дето се вика важното е джангър да става :metalist::headbang: Аз и се кефех много. Бях я боядисъл черна - разбира се със спрей върху "оригиналната" боя, която по скоро бехсе нещо дървено ако не се лъжа. Спомням си като отидох при даскала с нея и той като я видя се хвана за главата и каза "Кво е тва чудо! " :D

Чесно да си призная не си спомням кво стана с това чудо на китаро-строенето.

Дали го продадох на кякои или подарих.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик :metalist: : и Орфей и Пълдин са пловдивски дъски нали? (за Пълдина е ясно - личи си по името)

Tова една и съща марка със сменено име ли е или има цели два дзавода за китари у Пловдив?

мда ако не се лъжа е един и същ завод просто в началото е орфей после става пълдин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.