Jump to content
Българският форум за музиканти

Akg Perceprion 100 Vs. Perception 200


group_home

Recommended Posts

Здравейте!

Тези дни ще трябва да си купя кондензаторен микрофон и се колебая между AKG Perception 100 и AKG Perception 200. Като цяло са почти еднакви като че ли (само че Perception 200 струва със 100лева повече).Ако в тези 100 лева са кейса и мекото окачване то не виждам голям смисъл да купя по-скъпия.Кой от двата да купя според вас, като ще го използвам за запис на вокали и държа на доброто качество.

Ето ги и двата микрофона:

 

http://www.akg.com/site/products/powerslav...anguage,EN.html

http://www.akg.com/site/products/powerslav...anguage,EN.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно няма разлика между двата микрофона. Добавките към модела 200 не са само кутията и "паяка", но и още 2 полезни копченца - с едното режеш баса (Low Cut), а с другото даваш малко аванс на микрофона, когато пред него изреве някой заклет траш-металист ;):) - сам може да видиш от данните за SPL-а - 135 / 145 dB SPL (0 / -10 dB) for 0.5 % THD. Така че ти си решаваш дали тези 4 екстри струват допълнителните 100 лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела 400 е още по-хубав. вземи си него - има 3 патерна и не вярвам, 4е цената му е драстично по-висока от моделите 100, 150 и 200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела 400 е още по-хубав. вземи си него - има 3 патерна и не вярвам, 4е цената му е драстично по-висока от моделите 100, 150 и 200.

еми почти двойна от тази на 200 е иначе като пари рзаликата 140 евро (200 струва към159 евра, 300 към 295 евра). Ако все пак стигнеш до калса около 300 евро бих те посъветвал нпременно да погледнеш Audio Technica 4040.

 

... иначе за 100 и 200 не мога да ти кажа нищо конкретно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела 400 е още по-хубав. вземи си него - има 3 патерна и не вярвам, 4е цената му е драстично по-висока от моделите 100, 150 и 200.

Разликата между 100/200 от една страна и 150 от друга е доста голяма....сещаш ли се защо... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нещо съм намислил скоро да си взема кондензаторен с голяма мембрана. Някой имал ли е конкретни наблюдения на Perception 200, да сподели. Аз се колебая между AKG Perception 200, Studio Projects В1,C1 и THE T.BONE SCT800

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Perception 200 според мен е много добър микрофон за цената си. Почти flat е и двата суича си вършат работата чудесно. Тоя модел е горе-долу с качествата на Shure KSM32, макар и да не е чак толкоз прецизен.

Не мисля, че си струва човек да икономисва кой знае колко пари, ако така или иначе е решил да си взима читав кондензаторен микрофон.

 

Все пак важно е да се знае с каква цел ще се ползва, щото микрофоните поначало си имат някакви предназначения.

 

Записвам от доста време с такъв микрофон и резултатите сте ги чували в две мои акустични парчета, които бях пуснал преди известно време.

Включително акустичната китара на последната реклама на БТК АДСЛ съм я записвал с два такива микрофона.

 

Това мога да кажа аз по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май в крайна сметка ще купя "Perception 200", най-много ми допада Perception 400, но струва колкото 100 и 200 заедно и ми е непосилно за момента. Като купя микрофона пак ще пиша да кажа отзивите :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за микрофните ясно, но какво точно значи кондензаторен микрофон с 1,2 и 3 патерна, наистина не ми е ясно? <_<

Различна насоченост - с кардиоидна хваща най-вече отпред ; с "осмица" хваща (поне би трябвало) равномерно отпред и отзад (срещу и зад мембраната...най-често е с втора такава), а с кръгова (omni) би трябвало да лови равномерно на 360 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

И аз да питам нещо по темата.От сериата Perception на AKG има ли някаква разлика между модел 200 и 220,освен визуална и това че 220 има по широк динамичен обхват и изобщо има ли някаква разлика между звука на всичките микрофони от тази серия(като изключим че някои имат много polar patterns, и разните копченца по тях).Говоря за чисто музикалният звук,цвета,тембъра?Защото много ми се иска да си купя 220, но в бг го няма , пък с ebay не ми се занимава щото може да има някакви мита и т.н.)

В момента имам behringer C-1.Може би някои ще кажат че е боклук, но когато го купувах нямах много пари, не че сега имам много.Та...чудя се дали ще има някаква разлика в звука на беринджъра Ц -1 и акг персепшън 200, колкото и смешно да звучи въпрост ми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... има ли някаква разлика между модел 200 и 220,освен визуална и това че 220 има по широк динамичен обхват и изобщо има ли някаква разлика между звука на всичките микрофони от тази серия(като изключим че някои имат много polar patterns, и разните копченца по тях).Говоря за чисто музикалният звук,цвета,тембъра?Защото много ми се иска да си купя 220, но в бг го няма , пък с ebay не ми се занимава щото може да има някакви мита и т.н.)

В момента имам behringer C-1.Може би някои ще кажат че е боклук, но когато го купувах нямах много пари, не че сега имам много.Та...чудя се дали ще има някаква разлика в звука на беринджъра Ц -1 и акг персепшън 200, колкото и смешно да звучи въпрост ми?

 

 

AKG Perception 200 дори в момента е на промоция и е намален от 360 на 260 лева. Иначе един познат има Behringer C-1 и е доволен. C-1 е еквивалент на AKG Perception 100, който пък като се изключи мекото окачване и 2те копчета (Low Cut и -10db) няма разлика от Perception 200. Аз съм с Perception 200, ползвал съм и Perception 100, и като звук разлика няма. Твоя микрофон си е ОК според мен, но крастата си е краста :greenball: ....ако ти се дават пари взимай друг микрофон, но нали знаеш че човешкото око е ненаситно и като получи нещо иска още повече, та да не купиш Perception 200 и после да те е яд че не е Perception 400 или Shure да речем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снощи ползвах един персепшън 200 за озвучаване на чинели , за 7 на брой чинелки имах на разположение персепшъна и два стага. стаговете ги сложиш съотвенто под райда и фуса, акг-то централно отгоре... резултата... никога досега А зилджаните ми не са звучали толкова ясно,пълно и топло на живо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
Здравейте!

Тези дни ще трябва да си купя кондензаторен микрофон и се колебая между AKG Perception 100 и AKG Perception 200. Като цяло са почти еднакви като че ли (само че Perception 200 струва със 100лева повече).Ако в тези 100 лева са кейса и мекото окачване то не виждам голям смисъл да купя по-скъпия.Кой от двата да купя според вас, като ще го използвам за запис на вокали и държа на доброто качество.

Ето ги и двата микрофона:

 

http://www.akg.com/site/products/powerslav...anguage,EN.html

http://www.akg.com/site/products/powerslav...anguage,EN.html

 

 

AKG Perception 200 според мен тва е по-добрия избор. в студио "ЗВМИ" гр.Пазарджик микрофона е такъв и не мисля че др.Пит ще земе нещо лошо.вземи си тоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.