Jump to content
Българският форум за музиканти

'Айде и аз на опашката за акъл ...


sevenstring

Recommended Posts

Хора, сори, че спамвам раздела с още една тема от типа "Ще си купувам еди к'во си, давайте акъл!", но, уви, всеки случай е повече или по-малко индивидуален, а и аз имам конкретни неща предвид ... Четох ривюта в нета, ама ми се ще да питам и вас.

 

Значи, китарист съм и съм решил да си купя USB аудио интерфейс с бюджет 100+/-30 USD (по американски цени).

 

Трябва да работи с лаптоп Dell, процесор 1.5 GHz, 512 RAM, 5400 rpm. Ще ми се освен софтуер (Cubase, специализирани китарни приложения като Guitar Rig, Amplitube и т.н.), да използвам за записи и китарния си процесор, който е Boss GT8.

 

Набелязал съм следните неща (от по-евтино към по-скъпо):

- Line 6 TonePort GX USB: http://www.musiciansfriend.com/product/Lin...face?sku=241406;

- M-Audio Fast Track USB: http://www.musiciansfriend.com/product/MAu...face?sku=703606;

- Lexicon Alpha USB: http://www.musiciansfriend.com/product/Lex...face?sku=245507;

- Line 6 TonePort UX1 USB: http://www.musiciansfriend.com/product/Lin...face?sku=249700;

- E-MU 0202 USB 2.0: http://www.musiciansfriend.com/product/EMu...face?sku=240552.

 

Понеже си падам малко технически трап:thumbs_up: и досега не съм се занимавал с домашен рекординг, моля за съвет кое от тези чудеса би паснало най-добре и би се задействало без (или с по-малко вероятни) проблеми в моята конфигурация ... и какви впечталения имате вие, ако сте пробвали нещо от тях?

 

Благодаря предварително на който намери време да отговори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

USB е най-лошият избор като интерфейс. Нарежда се след всички останали (PCMCIA, PCI, FireWire). Не знам защо точно на него си се спрял.

В ценовия диапазон, който си посочил мога да ти предложа M-Audio FireWire Audiophile, който е чудесен аудио интерфейс. На мен конкретно МНОГО ми хареса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

USB е най-лошият избор като интерфейс. Нарежда се след всички останали (PCMCIA, PCI, FireWire). Не знам защо точно на него си се спрял.

 

Понеже лаптопът ми няма firewire, а PCMCIA интерфейсите са много по-малко и значително по-скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toon Port GX грабвай и не му мисли,разбира се с опция да ти върнат парите ако не ти хареса :rocker::)

горд притежател съм от 3 дена и още се лутам из тъмата но е много прияна лесна,лека и практична машинка.В общи линии е POD симулации доколкото прочетох тук там..та така.. има няма 80 Евро е...

само че...с лаптопа незнам дали ше е Ок щото за да изкарам сигнала през колоните на компа трябваше да го направя на Прймъри Саунд дивайс в Уин-а(благодарение на съветите на Edgecrusher-отколешен Лайн сикс юзър) и да му бодна колконите на компа в него.като външна саунд карта стана и си бачка Ок..ма при Лап топ-а нямаш кабелче за колонките :hysterical:,може да ти е проблем,теоретично не би трябвало да има проблеми ако го мушнеш изхода в Лайн ин-а де..

Може да ти драсна някой семпъл ако искаш,само кажи в кви стилове плуваш

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това за Line6 е обнадеждаващо, а и отзивите, които четох в нета бяха по-скоро положителни. Противно на очакванията ми за M-Audio-то пък коментарите са противоречиви и изглежда с тях има доста проблеми. E-mu-то сякаш е по-добре, обаче пък по броя входове/изходи, които предлага за тези пари, отстъпва на другите неща.

 

По тази причина за момента колебанията ми са май основно между Lexicon Alpha (също по-скоро положителни отзиви) и Line6 UX-1.

 

Ако някой има да каже още нещо по темата, ще съм много благодарен да е до утре, щото трябва вече да поръчвам:thumbs_up:!

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам точно това EMU и го ползвам в къщи да си играя с баса и с компа :-)

 

еми върши си работата за която е предназначено доста добре. Не съм имал никакви проблеми с него до сега. Единственото за което ги псувам още тия е че го купих за 129 евро и месец след това търговците смъкнаха цените на 100 евро ... и побеснях :thumbs_up:

 

иначе е малко, компактни, леко и с добра изработка. Няма фантомно на мене не ми и трябва ама за тебе може да е от значение

 

Еми това е, надявам се че помогнах малко

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.