Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо свирите на бас-китара?


thurston

Recommended Posts

Манда, лей такива словоизлияния...че пълниш ми душичката!

 

Аз като чуя Discotheque - Disco Special (всички го знаете тоя ВЕЛИК инструментал за фон на ТОТО 2 по Канал 1 на БНТ)... се пръскам от кеф!

Помня го още от детскта градина. И до сега си го пускам на ден поне по 5 пъти!

 

Адски елементарен бас... обаче - БАС!!!

 

Зверилник! Идеалът ми за звук! Чист и въздействащ за мен повече от 20 год.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

....ама не ми се щеше да оставям пеенето, а пък пеещ басист е адски трудно. И който е казал, че басистите са провалили се китаристи... не е слушал RHCP!

Не съм съгласен, човече.

Аз съм действащ пеещ басист и не ми пречи. Хич. Не че се мисля за кой знае какъв майстор и в двете, но едното не пречи на другото...впрочем, може би малко - при първите едно-две изсвирвания на някоя нова песен. После - йок,батка. Всичко е ОК. И това е щото съм малко нов на 5тичката - неква си година, срещу три на китара преди това. И да ти кажа много по трудно, поне на мен, ми е било да свиря на 6 струни и да пея - голямо мазало.

А и то май се оказа, че винаги басизма ми е било прозвище - не китарата, която обаче, както казах в предното ми мнение, няма да оставя напълно.

За другото че басиста е неуспял китарист - такъв е лафа:greenball: .

Пък и група без бас не може(било то електронен,истински,контра и т.н.), но има много примери че група може и без китара(без стилов оглед) :godbless: .

 

пс. и не само RHCP, десетки други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря на бас само по необходимост, ако трябва да изтананикам нещо на басиста, ама не успея, та тогава му взимам баса и показвам, ама това става рядко. Веднъж записвах басове, щото тогавашния ни басист ни напусна, пък бяхме запазили часове в М&D.

 

Обаче мислих по темата, питах хората в чата на ал.бг, и ето отговора:

 

« VOSTOK» абе хора, задавам си въпроса, какво може да накара един човек да започне да свири на бас китара... вие как мислите?

«НЯКОЙ» да са го ударили с нещо дървено и дрънчащо по главата

*** adriqn излезе от мрежата.

«НЯКОЙ» примерно

*** Anon556717 влезе в #allbg

*** anon556717 си смени името на adriqn

« VOSTOK » смяташ ли, че е това?

« НЯКОЙ » не разбира се

« VOSTOK-a » хмф

*** adriqn излезе от мрежата.

 

Все си мисля, че Адриан беше басист и затова така напред-назад, срам го беше.

 

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В един от предните си постинги споменах, че за малко преди около 2 год. съм свирил на бас китара и мног ме накефи! Тия дебели жици, майкоу! :godbless:

 

Та, тогава и измислих първото си парче с основен инструмент баса!

Ще го пусна в:

 

www.gmail.com

 

Пишете за Username: muzikant.org

Password: mymusic

 

(Това май ми го казаха модераторите на тоя як форум).

 

Парченцето (то от преди 1год. и половина) е кратко, но съдържателно!

Лейбъла, под който го пускам е като аватара ми: adXok

 

За всеки случай го качвам и тук:

 

http://mail.dir.bg/~adxok/Gradushka.mp3

 

Чакам и отзивите ви, уважаеми басисти!

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе барабанистите са повече от басистите със сигурност! :think:

 

А металите, братче.........леле..........99,99999% са китаристи!

Поспрете се малко бря!!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а.да хахахаах :godbless: И всякаквите такива измишльотини за басисти (неуспели китаристи ала бала...) тва е все едно да се каже че всеки перкусионист е неуспял барабанист!!! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва е все едно да се каже че всеки перкусионист е неуспял барабанист!!! :no:

Нямаш представа колко си близо до истината. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един от предните си постинги споменах, че за малко преди около 2 год. съм свирил на бас китара и мног ме накефи! Тия дебели жици, майкоу! :D

 

Та, тогава и измислих първото си парче с основен инструмент баса!

Ще го пусна в:

 

www.gmail.com

 

Пишете за Username: muzikant.org

Password: mymusic

 

(Това май ми го казаха модераторите на тоя як форум).

 

Парченцето (то от преди 1год. и половина) е кратко, но съдържателно!

Лейбъла, под който го пускам е като аватара ми: adXok

 

За всеки случай го качвам и тук:

 

http://mail.dir.bg/~adxok/Gradushka.mp3

 

Чакам и отзивите ви, уважаеми басисти!

Не е лошо парчето. Напомня ми малко Herbie Hancock-Secrets :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RonCarter, направо ме заби в земята с Хърби Хенкок!

Не мисля, че с едно парче мога да се сравнявам с такова светило вмузиката... но все пак много ти благодаря за сравнението! :inlove:

 

Всъщност орязах парчето, щото по-натам има и китари още, едни дечица бях записвал как си играят с куче...

 

Всъщност историята е следната:

Преди около 4 год., когато изобщо не знаех какво е Пентиум един познат ми показа бас китарката си. Стара, очукана, струните по-скъпи от нея!!! Та, взех я аз да видя как се свири ("инфра" звуците са ми мания) и почнах да свиря уж. Изведнъж заваля градушка навън и чувах как плющят ледените късчета по дограмата. Реших да го наподобя с баса! И се получи това парче!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RonCarter, направо ме заби в земята с Хърби Хенкок!

Не мисля, че с едно парче мога да се сравнявам с такова светило вмузиката... но все пак много ти благодаря за сравнението! :inlove:

 

Всъщност орязах парчето, щото по-натам има и китари още, едни дечица бях записвал как си играят с куче...

 

Всъщност историята е следната:

Преди около 4 год., когато изобщо не знаех какво е Пентиум един познат ми показа бас китарката си. Стара, очукана, струните по-скъпи от нея!!! Та, взех я аз да видя как се свири ("инфра" звуците са ми мания) и почнах да свиря уж. Изведнъж заваля градушка навън и чувах как плющят ледените късчета по дограмата. Реших да го наподобя с баса! И се получи това парче!

Абе няма значение на какво прилича. Важното е че си успял да уловиш момента както се казва :lol: А Пол Джаксън наистина си брули като градушка в тия албуми на Хенкок :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз не съм слушал толкоз много гореспоменатите, ама щом опитните като теб го казват, значи сигурно е така!?

 

Иначе, да... мисля, че се опитах "да уловя момента" ! :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

всички свирим на баса от любов към музиката, от силно желание да не изневеряваме на амбициите си и да се реализираме с групата, пък било и ако тва е поне в началото компромис с любимия ти инструмент - и така ако някой знае компромисите повече от мен, значи ме разбира! две години мъкна буквално групата си на раменете си - какво ли не направих, за да може да свирим, напредваме, да се изявяваме..аз пишех песни, текстове, уреждах участия...и иведнъж от неблагодарност ли, от порочна жажда за пари ли?? не разбрах, но басистът ни изостави три дни преди концерт...( трябва да призная, 4е той направи пари, но ги похарчи за дрехи на гъзарски скейт фирми и за сорт такива глупсти - е тва ако не си е селски манталитет, да не го обидя повече с циганински такъв.....:happy: ) в онзи тежък мкмент, когато пак некъв си шибан путьо ме постави прд угрозата да загубя част от мечтите си, се отзова Burton - всички го познавате, а аз му правя реклама - за три дни той схвана и дори украси с брилянтен стил басс линиите на нашите 15 - ина парчета ( повечето авторски )..пак ще му благодаря!!! но не мога вечно да разчитам на силно ангажиран човек, какъвто е той! най- малкото стиловетени са далечни! и знаете ли какво стана? пуснах обява за басист за пънка група -викам си няма да има проблеми с намирането! оба4е...нема илио ако има не става! ма никак! и тогава абе що не му....нали така...:happy: и се хванах аз да свиря басса= то така или иначе винаги си ме е кефел, в пънка особено!! пуснах обява за китарист и ето че сега сме на път да свирим с няколко души от този форум!!! дано нещата се получат!

ето как започнах да свиря на басс!

п.с.- досега свирех на китара и пеех в групата ми - сега нямам да имам проблем да го правя и докато свиря на баса...!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха,просто гадовете в първото ми групе не ми бяха оставили нито един свободен друг инструмент! А в последствие открих очарованието на дебелите струни ( само колко клиширано звучи),и сега не бих го сменил с нищо друго,дори и под заплахата от бесилка и танго с Маргарет Тачър! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.