Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо свирите на бас-китара?


thurston

Recommended Posts

хах..ами аз такова заради бандата сещате се как стаа заради калзата

заради жицата:D) вокал има китара има барабани има ..и идва и най ценното бас така 4е не се и замислих зех един бас от 60 лева:мястото беше така наре4ения магазин "дупката" който е от пловдив го знае:D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами аз съм си басист от както се помня. :rolleyes: В 4 клас влязох в музикалното с контрабас (не че на тия години съм разбирал с какво се захващам) и в един момент към 10 клас прекъснах да се занимавам за около 3 години докато в един момент осъзнах че това е нещото с което искам да се занимавам, но не академично а да успея да реализирам собствената си същност чрез точно този инструмент.

Сега вече съм доста порастнал :cheers: и се радвам че съм намерил хора, които да споделят моите стремежи, в лицето на музикантите с които свиря в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм свирил само няколко пъти на бас китара и от кеф, че яко щипя по тия ДеББели струни си измислих парче наречено "Градушка"...

Ще го пусна на линк, ама сега не ми се занимава с него!

Чета усилено за софтуер за проектиране и изследване на конструкции, че назадвам там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе хе,то и аз станах басист след като се бях занимавал сд китара :) Ходих няколко години на уроци и като решихме с едни френдове да спретнем група се оказа,че няма място за повече китаристи :) Обаче много бързо се пристрастих към басчето и се отказах завинаги от китарни щения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той Вай и това няма... той си купува басисти :singer:

ти за 2 лева навит ли си да ми почистваш баса :P

сметни ми два лева на час колко прави за ден и ми кажи, че ме мързи :cheers: Тогаз ще се разберем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове - ставайте повече басисти и ако вече сте такива - хвалете си повече инструмента

съотношението китаристи -басисти в най лошия случай трябва да е 2-1

а за съжаление е май 22 -1 :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Аз следвам съвета на Тони. Харесва ми звука на баса и нещата, които могат да се правят на него, и въобще има много хора, които си мислят, че бас китарата е инструмент за некадърници. Не е така. Има басисти и басисти. :) . Иначе аз съм съвсем начинаещ с баса. Но с този инструмент съм слушал и много брутални, и много нежни неща, така че има големи възможности. Хайде със здраве!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа, че мога да свиря на бас, но басиста на групата ми като го няма винаги се намествам при неговата китарка. Ей, това баса е велико нещо! Умирам от кеф като свиря на бас. Даже по едно време мислех да се преквалифицирам, ама не ми се щеше да оставям пеенето, а пък пеещ басист е адски трудно. И който е казал, че басистите са провалили се китаристи... не е слушал RHCP!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.