Jump to content
Българският форум за музиканти

Riff Madness - Dimebag Contest


TONY

Recommended Posts

Entry - Lord Of Darkness : Category 3

 

И аз да се разпиша . По принцип сякаш не е баш като за 3. , но за там го пиша .

Песента е Five Minutes Alone , използвани са :

- Yamaha RGX121s , струни Elixir .010 , настройка два полутона надолу

- Behringer V-Amp2

- ЛАТ Б100 транзисторен амп за бас -> 1x12" Closed Back кабинет с HiSound говорител . Озвучен с (не се смейте , това намерих сред приятели) SM58 Beta Wireless

- Монитори (уж) Behringer MS40

- Звукова карта E-MU 0404 PCI

- Софтуер : Cakewalk Sonar 7 за тракинг и миксинг , XLN Addictive Drums за барабани , Steinberg HyperSonic2 за бас . Бейкинг трак от GuitarPro файл , конвертиран в MIDI . Мастеринга е извършен в Adobe Audition 2.0

 

Ето го и самия запис . След това ще го кача и в пощата .

URL към PutFile

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря ! Пък какво като първи съм я записал - ще бъде интересно на всички ни да чуем и твоята версия :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти :surprise: yoo men

 

http://media.putfile.com/me-playing-cemete...o-PanterA-cover

 

..ето нещо от мен ,знам че като качество на звук -много зле -ам тва е от записа ;] ...лоша работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали идеята е да се участва!

Фил, според мен записа ти изкривява ( не си нацелил О-лата, а си над нея ) и има шумове.

Иначе, като свирене е добре (звука също става) - предполагам си за 2.

Все пак, ако искаш - се концентрирай върху процеса на самият звукозапис,

прочети туй - онуй или питай, сподели как и с какво записваш.

Както казах, ще почетем Даймбег, и неговият дух ще ни помогне да научим нещо

за себе си, за свиренето, за домашните записи (което винаги ще е в полза и при запис в студио) и тн.

 

Ето днес, други двама Джой Де Майо и Ерик Адамс - дойдоха от Ню Йорк - за да представят Българското си ДВД. Такива хора зареждат с духът, който носят и просто трябва да се учим от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ! Пък какво като първи съм я записал - ще бъде интересно на всички ни да чуем и твоята версия :happy:

Благодаря и аз,но моята версия не е записана все още.Просто си бях харесал тази песен отдавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да подкрепя идеята. Смятам, че е наистина добра :]. Аз лично няма да се включа най-вече, защото не съм запознат дотолкова с творчеството на Pantera, пък и няма как да направя в момента читав запис (тва че съм некадърен няма да го споменавам дори ;D), за която и да е категория, но съм съгласен, че трябва да има подобни инициативи и те да се превърнат в традиция. Всеки месец има поне по 1 нещо, което музиката е оставила, нещо, което да се чества. И мисля, че тва е един много добър начин да се направи това - чрез изявата на сповобностите на всеки един от нас, каквито и да са те. Та мисля си, че сегашното жури, ще е добре да се запази, да остане нещо като колектив, който идейно да работи за организирането и тематиката на бъдещи такива "конкурси". Мисля, че подобни дейности е задължително да има в страна на можещи хора и тва, че в норманите държави има кой да им ги организира, а при нас няма, налага ние да си ги организираме :]. Съжалявам за емоционалността и пропуснатите запетаи :thumbs_up: Смятам, че някой може да се изкаже по-добре от мен, но идеята ми мисля я разбрахте - на определен период да се организират такива неща, а под каква форма, вече ще се реши. Сега се почва форумно, а кой знае след време кво ще стане ;P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^e пускайте тука да ги чуем де, що се срамите?

моят запис не знам кога ще е готов...и със звука и със свиренето имаме проблем все още...тряяше по-лесно парче да си хвана, ама ко да съ прай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пантера не са ми любима група в момента,но навремето си бях купил техен албум и ми харесваше (The Great Southern Trendkill)

 

не искам да се включвам в никакви състезания и надпревари,не съм се старал да изсвиря рифовете перфектно даже напротив изсвирих ги по някакъв спомен,искам само да се разпиша за идеята - да си спомним всички за един велик китарист и да го почетем като изсвирим нещо негово...той ще живее във всички нас завинаги!

 

:thumbs_up::);):);) ;) ;) ;) :recourse: :recourse:

 

for Dimebag...by bat Nenko

 

използвах GutarRig3,там има пресет на Даймбег,не е истинския звук,но на мен ми наподобява.китарата ми е джаксън.

 

едит:извинявам се за простотията си но даже незнам иманата на песните които отразих.

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде хора , само четири дена останаха ! Днес четвърти , много скоро е осми . Само това ли сме хората , които сме си направили труда да почетем този страхотен музикант ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти :rolleyes: yoo men

 

http://media.putfile.com/me-playing-cemete...o-PanterA-cover

 

..ето нещо от мен ,знам че като качество на звук -много зле -ам тва е от записа ;] ...лоша работа

:) wtf?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде хора , само четири дена останаха ! Днес четвърти , много скоро е осми . Само това ли сме хората , които сме си направили труда да почетем този страхотен музикант ?

 

 

E ние само 10 човека сме ги постнали в темата, иначе може и други да са се включили... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих го и вече ми писна... уфф не мога да свиря и това е ще ви дам линк и ако може ми кажете изобщо има ли някъкъв смисъл да го пращам към мейла :cheers::dance::beer: (много е еднообразно но такава е песента а на акустична нещо по дълго няма <_< ) та... ето го и линка http://media.putfile.com/PanterA---Floods- съжелявам за лошото свирене и за лошото качество.

 

 

 

Rock On!!! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.