Jump to content
Българският форум за музиканти

Riff Madness - Dimebag Contest


TONY

Recommended Posts

Идеята е забавна, само дето аз не мога да записвам в домашни условия, щото съм тъпо оldschool копеле и така и не се наканих да си използвам компютъра за тази цел :) . Май е крайно време да взема мерки по тоя въпрос ...

 

 

Аз също не мога. Хем си взех компютъра с такава цел (преди 2 години!!! - мързеливо олдскул парче съм и аз). Нищо сега е момента да се понаучим.

 

Нека сложим 24 часа на 07.12.2007 за DEADLINE - краен срок поне за 1. и 2.

За 3. ще доуточним - спрямо мненията.

И да може да гласуваме на 8- ми и до края на деня да затворим класациите.

 

АХЕ - да те включа в журито за 1.?

Тези които ще участват за едно - да не се притесняват, че записите им ще са с грешки -

нормално е - тук е за начинаещи и малко напреднали.

 

А тези дето си могат повече - дори да трябва да се напрегнат повече,

участвайте за 3. не се подценявайте и не скромничете излишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имаш ли или някой от колегите има ли идея откъде мога да смъкна бекинтракс? Мисля, че така ще е най-обективно, тъй като можем да стигнем до момента, в който да се оцени по-високо един продукт, записван макар и от аматъор, но с бекинг трак, отколкото друг, записан от "майстор", но пък звучащ постно поради факта, че е без бекинг.

 

 

Тъй като е "Риф Маднес" - за 1. и 2. - само рифове без бекинг траци !!!

 

Ако искаш с бекинг трак - директно си за 3.

Имаше сайт с бекинг траци - предполагам някой ще постне линк към него.

 

И някои от тези които ще участват в 3.- да кажат, че искат да са жури за 2.

 

( право на участие - само в един раздел - Вие си преценете за кой сте)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TONY - ми да, вътре съм!

 

Може да направим един мейл за целта, където да се пращат песните.

Аз пак предлагам обаче нивото да се определя по някви точни критерии, щото ако има награда за първо ниво, доста хора ще се бутат незаслужено там :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми освен вие да отсявате..определяте n човека които да се борят и от тях избирате вече за всяка група по толкова..като решите къде да се праща свиракйте :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е много хубава!Подкрепям я напълно!Но няма да мога да взема участи тъй като нямам необходимите ефекти и не вадя звука на Пантера.Обаче ще следя развитието! Браво! :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип не се пиша към нито една от категориите ( не съм ПРО {3} , не съм и начинаещ {1} , но съм и под 18-19 :icon_shithappens: ) , а искам да участвам с бейкинг и цяла песен . Към кое ще бъда оценен , към 3 ли ? Щото тогава няма смисъл много за мен , просто защото тук забелязвам много по-къдърни от мен китаристи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също мисля да се включа към 1вата или 2рата категории (как се определя кой към коя е - аз не се имам за добре свирещ)

имам и едно въпросче за звука - трябва максимално да наподобява даймбег или просто да е това което мен ме радва?

 

И какви ще са критериите за оценяване?

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lord Of Darkness - чувал съм ти записите на тема Сатриани :) - (не се прави на ощипана булка ;) )-

а и ще праскаш цяло парче - направо си за 3!

(това, че си под 18-19 - няма значение)- и не се отказвай, не е задължително непременно да си победител, хем ще видиш къде си.

отдаваме почит на Даймбег - това е най-важното!

 

Overdrive- не си вчерашен - значи 2.

за звука - ти си преценяваш

 

за 1. имам в предвид тези, които още свирят неубедително, правят ламерски грешки,

свирят отскоро - месеци, една - две години, нали знаете всичко е строго индивидуално,

1 = НАЧИНАЕЩИ! (и малко напреднали - тоест може нещо да изсвирят , ама не съвсем като да мине)

 

 

идеята - е , че при правене на анкета - не може да има повече от 15 възможни отговора.

въпроса е да се отсеят най добрите за съответната категория 15 -ма - и за тях да гласува целият форум.

 

Как да се определят 15- мата? Тези, които ще оценяват - например предлагат по 10.

Да кажем, някои от предложените, ще присъстват във всички предложения - те са ясни.

Някои - ще ги има предложени от едни, от дуги не. Е, тези ще ги обсъдим и ще решим кои влизат в 15- ката. Не е въпрос да се хващаме за гушите, а да се постараем да сме максимално обективни.

И нали важно е участието. Нека да няма обидени - ПРАВИМ ГО В ПАМЕТ НА ДАЙМБЕГ,

НЕ ЗА ДА СЕ ДЪРЛЯМЕ. НЯМА И ДА РАЗДАВАМЕ - ДИЙН РЕЙЗЪРБЕК ИЛИ РАНДАЛ УОРХЕД НА ПОБЕДИТЕЛИТЕ.

А ПЪК НЕ СМЕ И В ДЕТСКАТА ГРАДИНА.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие бих се включил и аз, но имам разни проблеми с китарата, не знам дали ще успея до 8-и.

Ако все пак успея, ще съм в 2, макар, че ми се записва с бектрак... :)

Темата ще следя с интерес!

Редактирано от _-BlackDragon-_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете да пращате записите на dimebag(точка)tribute(точка)contest(маймуна)gmail(точка)com

Ще дам паролата на Тони да я раздаде на журито. Който ще праща, моля в заглавието на мейла да използва следната форма: Ник във форума, ниво (1, 2, 3), име на записаното.

 

След това може по преценка на журито на някои хора им бъде сменена групата, за да е по-честен и интересен конкурса. Ще измислим критерии.

Предлагам всеки от журито да слага оценка от 1 до 3 на всичко получено, след това 15те с най-много точки се класират. Евентуални балотажи ще ги гласуваме отделно :) Също така за всяка оценка трябва да има кратка обосновка (примерно 'Добре е изсвирено, звука е кофти - 2'). За това също трябва да измислим някакви общи критерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После може да ми дадете отсятите парчета да ги кача някъде, където ще могат да се теглят лесно за да може да се гласува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... примерно да се качат на хоста на форума :)

Та .... Аз писах на TONY , но все пак да питам и тук : Може ли да се кандидатирам за част от журито за категория 1 ? Предполагам , че ще бъда обективен и ще помогна за развитието на тази идея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както решите, аз просто предлагам. Може да се качат и в myspace акаунта на музикант.орг

 

 

Между другото ще бъде интересо всеки да казва как е постигнал звука на инструментите и на цялостния запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.