Jump to content
Българският форум за музиканти

Riff Madness - Dimebag Contest


TONY

Recommended Posts

Предлагам следното -

нека всеки запише своя любим Дайбег риф в домашни условия,

може и едно към едно (доколкото успее) - може и риф в стила на Даймбег.

Нека не е ужасно дълъг - едва ли някой ще иска да слуша 10 минути - как свирите.

Кой с каквото има и иска, записва - лампи , транзистори, хибриди, процесори - дъ чойс из йоурс.

 

Да разделим на 3 категории -

1. за начинаещи и малко напреднали (например ученици до 18-19 години)

2. за средно напреднали

3. за майстори . Майсторите - няма да се разминат с някакъв риф. Нака запишат цяло парче на Пантера - с ритмите и солата и баса (евентуално) ( не се позволява викане на приятел басист, може без бас). Или пък - да се ползват бекинг трак - или пък най добре - парче на Пантера - например канала вляво, а вие сам в дясно! - е тук ще се види кой как! ( тия варианти - нека се обсъдят)

За 1 и 2 - повече - кой как се справя с звука и духа на свиренето на Даймбег, за 3 - вече свиренето в стила идва на преден план.

 

Краен срок за постване (например в медия пъфъл) на резултата от усилията Ви -

8 Декември 2007 - 3 години от трагичната кончина на Dimebag Darrell Abbott .

 

След това гласуваме в 3-те категории. Според опциите на форума - има до 15 възможности.

За Майсторите - не вярвам да се престрашат повече от 15 - тина.

За другите 2 - участвалите предполагам ще са повече, значи трябва да се определят

"комисии" от 3 или 5 човека, които да отсеят участвалите до 15 за съответната категория.

Аз мисля да се включа с риф в категория 2.

Затова като автор на идеята ( и като мислещ се за човек с набито ухо и обективен ),

се самообявявам за един от оценяващите категория 1 - обащавам няма да прецакам никой.

Предполагам - към оценяващите ще се включат - аваава ,АХЕ, метълхемъра и още който прецени да казва - естествено не може да участва със свой опит в категорията, която ще оценява.

 

Накрая наградите -

предимно морални - за чест и слава (потупване по рамото)-

като победителя може да си постне някъде снимка с любимата китара и тя да се появи в Фурума

(според правилата за постване на снимка).

Ако се стигне до консенсус - може и материални.

Тъй като не сме Англия и не вярвам някоя музикална къща да се включи с награда,

ако участвалите сме повече ( и при добро желание - да съберем по някой лев - не повече от 5),

да вземем например награда за категория 1 - там ще са ученици, които нямат (предполгам) добри финансови възможности - и например MXR DD - 11 Tribute Dime Distortion (120 долара) ще бъде супер награда и инспирация.

А може и само Даймбег шапка, т-шъртка, струни ДР или фигурка Knucklebonz Guitar Hero Dimebag Darrell Figurine ( 100 долара),Dean Dimebag Cutout (70 долара). (европейските цени - сигурно са по - високи)

Само предлагам - не казвам ,че трябва да стане. И ако ще се събират средства - да се дадат на модератор, който няма да участва - за да няма съмнения някакви. (идеята с награда - не съм оптимист ,че ще я докараме до успешен край, но все пак предлагам за обсъждане)

За категория 1 - трябва да си личи , че участника е начинаещ или малко напреднал,

ако сте например 14 годишен гений на китарата - включвайте се в по горните категории.

Нека всеки сам си прецени къде да се включи , според представата за нивото си.

 

Тъй като, сега я пускам тази идея за обсъждане, не е съгласувана с модераторите, не знам дали не нарушава нещо. Ако е така - в кошчето.

Ако мислите, че идеята не струва - също казвайте.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен е отлична идея. :) Така ще отдадем почит на паметта му :);)

Аз може да запиша някое рифче в категория 1. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е много гот!!

Обаче сроковете са направо ужасни. Предлагам да удължим с поне месец крайния срок/ Освен това трябва да сформираме жури, което да отсее доброто от лошото и да се гласува след това в някоя тема с анкета. Мисля, че ще мога да осигуря някакви награди - е, не като тези дето спомена тони но пак ще са практични и полезни ;)

 

Лошото е, че нямам много време да движа и този проект. Така, че доброволци са добре дошли. Най-добре Тони да събере екипа - аз ще помагам с каквото мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, веднага може да се вкюча в категория 1.5

 

http://media.putfile.com/floods-71

 

старо и доста некадърно, но все пак начало

ако имам време може и нещо по ново да направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно вярно срока наистина е малък, но според мен конкурса ще е страхотен само да има навити ;)

R.I.P. Dime :recourse: :recourse: И все пак трябва да благодарим на TONY, че се е сетил да измисли тази страхотна идея :rocker::headbang::rockon:

А награди не е задължително да има. 100 % съм сигурен, че никой няма да го направи за награда, а за да отдадем почит на един велик китарист :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е яка! Щом съм номиниран, с удоволствие бих се включил в журито.

Трябва да измислим ясни критерии обаче за разделение на групите. Също така трябва да има и ясни критерии за оценка. В този смисъл авторските рифове трябва да се оценяват отделно от Пантерските.

Бих вкарал и някой лев за награда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ поздрави на LOE ,че дава крак и поставя началото (ЛОЕ - ти си си направо за категория 3 ;) -

предполагам ще се навиеш да направиш нещо завършено),

за категории 1 и 2 - 16 дни са си съвсем достатъчни.

 

Първо - хубаво е да има срокове - за да не се протакат до безкрай нещата,

пък и запис на риф - не е кой знае какво. (сроковете са хубаво нещо - личен опит)

Второ - нека не изпускаме дата 8 Декември - за да има смисъл.

Три - евентуално - за тези които искат да се включват в категория Майстори да им увеличим

срока до края на годината?

 

Slav - преполагам доста навити ще има, нали това е идеята - всички които сме му фенове,

независимо в каква степен, да се включим.

Да, наградите не са важни.

 

 

Хайде - тези които ще участват в категория 2 - и искат да са жури за 1 - да си казват.

а тези от категория 3 - за жури в 2. Така мисля е добре.

(от 3 - до 5 човека) - и не се срамувайте.

За категория 3 няма да има отсяване - записите отиват направо на гласуване.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони баце това е една наистина много хубава идея :recourse: незнам как изобщо ти е дошла и като такава де, но като цяло това май ще е водеща тема във форума в близкитя месец :rockon: Евала на хора като теб :rocker:

 

Относно наградите незнам... според мен никой истински фен не би търсил материална облага от цялото нещо... аз лично гледам на цялата идея като един хубав начин да почетем паметта на Dime... предполагам, че за всеки един член на форума, който почита Pantera и в частност Dime ще е напълно достатъчно като награда факта, че е участвал в това нещо... смисъл представете си как на 8-ми декември във форума водеща тема е Pantera и Dime :recourse:

 

По принцип супер съм навит да участвам в цялото това нещо но не мисля, че ще мога да се впиша в срока... смисъл преди два дни изгорих захранващия адаптер на Dime Dist-a си и ся си търся нов... кофтито е, че е 18V на изхода, а тези на които попадам са максимум 12V - т.е. все още не ми е лесно да намеря такъв :headbang: но тфа са си мои проблеми за момента :) ако успея да си намеря адаптер преди да мине срока може и аз да се включа във врътката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че идеята е добра!!!

Аз лично, като нефен на подобни музики и тотално незапознат с материята, няма да участвам никъде, а още по-малко пък ще журирам, но ще следя с интерес.

Искам да кажа, че не само феновете и участващите ще следят развитието на начинанието! Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е забавна, само дето аз не мога да записвам в домашни условия, щото съм тъпо оldschool копеле и така и не се наканих да си използвам компютъра за тази цел:). Май е крайно време да взема мерки по тоя въпрос ...

 

Успех на всички участници и нека това бъде нашият (по-скоро вашият:) ) скромен трибют към Dimebag!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY, моите поздравления!

 

Имаш ли или някой от колегите има ли идея откъде мога да смъкна бекинтракс? Мисля, че така ще е най-обективно, тъй като можем да стигнем до момента, в който да се оцени по-високо един продукт, записван макар и от аматъор, но с бекинг трак, отколкото друг, записан от "майстор", но пък звучащ постно поради факта, че е без бекинг.

 

Кво ше кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен идеята много ми харесва (: супер :)

ОФФ: Ами евентуално може да стане традиция и да не е само за Даймбег, а по трагичния случай да дадем начало...

Така всеки може и да забелязва развитието си с времето (:

Ще гледам да запиша нещо до 8 (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.