Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте съвет!


Recommended Posts

Значи имам следния проблем. Трябва да поддържам някаква минимална форма на туба, а няма къде в София. Не, че няма да се справя когато трябва, но знам как боли... Преди години се преместих и се разделих с любимия ми оркестър, но когато има турне се налага да съм с тях. Все пак мисля, че всеки ще се съгласи, че след голяма пауза е доста болезнено, та дори и за един тубист. Не ми се вижда реално да тръгна на уроци по туба. Сигурно има такива някъде в София. Инструмента не е много подходящ за домашни упражнения... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да използваш повече фантазията си...като например свириш в мазето или използваш сордина...като тази например

 

Yamaha Silent Brass System:

 

SB1.JPGYamaha Silent Brass For Tuba

 

Това е сравнително скъпа джаджа, затова може и да помислиш за следните:

 

Trumcor Tuba Deluxe Stealth Mute:

 

tuba-small-largestealth.jpeg

също сравнително скъпа

 

Denis Wick Practice Mute:

 

dw5519.jpg

 

Тази е сравнително евтина и особено популярна за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:thumbs_up: - сега ако намериш и сгъваема туба - да се побира в чекмеджето или в жабката на колата...

 

Благодаря за съвета! Ще го имам предвид, но аз имах предвид оркестър или нещо подобно където бих могъл да се включа и където сордината не е задължителна. Така също бих могъл да съчетавам полезното с приятното... :) Нещо не мога да си представя самотни занимания по туба. В крайна сметка си прав. Ако няма друго, и към това ще прибегна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам следния проблем. Трябва да поддържам някаква минимална форма на туба.....

 

Нещо не мога да си представя самотни занимания по туба. В крайна сметка си прав. Ако няма друго, и към това ще прибегна...

 

 

Дори и за минимална форма са нужни някакви рутинни упражнение, встрани от оркестъра. Гами, упражнения за атаки, малки етюдчета, вокализи - оставям на твоето въображение и опит. Бих казал минимум 20-30мин/ден. Ако се нуждаеш от по-подробна информация, можеш да ми пратиш ЛП...

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.