Jump to content
Българският форум за музиканти

Звука на Kataklysm 2004


AXE

Recommended Posts

Някой знае ли с кво са записвани китарите за албума на Kataklysm от 2004 - Serenity In Fire. Супер яко звучат, а нещо не намирам инфо. Айде, знам че има фенове :thumbs_up::)

 

:thumbs_up:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммммм аз съм фен, но не разбрах какво имаш предвид - как с какво - с къв дисторшън ли

 

или те интересуват амповете кабинетите или друго..........?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми...всичко :thumbs_up: Кефи ме на макс как звучат китарите в тоя албум и ми е интересно кво са използвали, за да го постигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не знам точно с какво са запсвали, но китарите определено звучат като амп симулация, line6 podxt най-вероятно.

Някъде из форумите бях срещал един семпъл-сравнение между саунда от албума и podxt. Звучаха доста близо.

 

тук: http://www.smnnews.com/board//archive/index.php/t-72379.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Neve са марка прочути студийни конзоли (миксери, пултове. . . ). Безбожно скъпи и легендарно качествени, ползвани в повечето именити студия от 60те насам.

 

Нещо такова:

rupert_neve_console_lg.jpg

 

За по-малко тъпо обяснение: www.google.com :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И не само конзоли. Има и само микрофонни предусилватели/еквилайзери/компресори. В едно си прав - много пари са. Същият клас студийни устройства са SSL, API. От "по-новите" John Hardy, Gordon, A-Dеsigns, Millenia, Chandler Limited, SPL, Purple Audit, Brent Averill и много други.

Teзи в удебелен шрифт имат подобни на Neve, като оцветяване на звука, устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само Kataklism са записвали албуми с POD. Ziltoid-a на Devin Townsend & предпоследния на Biomehanical също. Paradise Lost от край време свирят на живо и записват със старите Flextone глави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KATAKLYSM: Introduce 'The Heartbeast'

 

During the upcoming Invaluable Darkness tour (also featuring DIMMU BORGIR, UNEARTH and DEVILDRIVER), KATAKLYSM guitarist J-F Dagenais will sport the brand new Washburn custom-made "Heartbeast" V-shaped guitar. KATAKLYSM will also be showcasing Randall cabinets and the brand new T2 guitar amp head.

 

Commented Washburn and Randall artist relations reps: "We at Washburn are very pleased and anxious to introduce this new signature 'V' guitar on KATAKLYSM's upcoming tour, custom made to all of J-F's preferences. His quality and virtuosity as a guitar player are undeniable. We look forward to this new venture with J-F Dagenais and KATAKLYSM … the guitar is a real beauty!"

 

KATAKLYSM guitarist J-F Dagenais comments: " I flew into Chicago a few weeks ago and met the wonderful people at Washburn and Randall and the vibe was great, I started playing guitar as a kid on a flying 'V' so when i tried it it totally blew my mind, I felt at home with it and it felt great, I saw the prototype of how it will look and I'm astonished! This is like a dream come true for me and I'm really happy that Washburn gave me this great gift and opportunity. I'm looking forward to ripping out the kataklysmic riffs on the 'Heartbeast' and using my new Randall T2 guitar head. The sound fucking rips!!"

 

Entered: 4/7/2007 1:18:24 PM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! Значи доколкото разбирам са наслагали звука на 5150 и POD в пулт/квото и да е там!?

 

:) Аз си чакам POD-a в петък *потрива заканително ръце*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.