Jump to content
Българският форум за музиканти

Христина Морфова- хор: да или не


HeLL^AnGeL

Христина Морфова- хор: да или не  

14 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Моето мнение е ДА.

Аз самата пея в хор, отделно и като солист и мога да кажа, че благодарение на хоровото пеене се научих да пея правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17 години съм. Викат ме на прослушване в този хор. Вашето честно мнение ДА или НЕ?

 

Не съм запознат с този хор

По принцип въпроса може да има 2 верни отговора

Хора помага но може и много да попречи

Ако е голям и се паднеш до викачи няма как да се удържиш и да не се присъединиш към всеобщото крещене

Факта че питаш показва че още не си сигурна в пеенето си Аз пея повече от 10 години и когато участвам в групови вокали х ората до мен ми оказват влияние много по малко от преди но оказват

Така че попаднеш ли в казан от врещяи хорсти на тоя етап си загубена

 

Ако хорът е в по малък състав обръща се внимание на всяка партия по отделно работи се в детаили и има опитни певци това със сигурност ще ти помогне-ще обогати музикалната ти култра е ти помогне да се научиш да се спяваш с други хора да работиш с диригент да се запознаеш с хоровите щимове и тн-все полезни неща независимо дали искаш да се развиваш като солов изпълнител или като хорист

 

Та това са вариантите виж до кой си по близко и вземи решение <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Вероятно вече си си отговорила на питанката, но трябва да се включа.

Хорът е добър! Нашата диригентка (аз пея в смесен хор Аве Музика) е диригентка и на хор Христина Морфова. Едва ли можеш да попаднеш на по-добър диригент. Амбициозна, перфекционистка, обръща внимание на всичко и на всеки. Така че до колкото това дали ще се чувстваш добре в този хор зависи от диригента - отивай.

Честното ми мнение, тъй като познавам този хор не само като музика, но и като хора и атмосфера - ами, средната възраст в него е над твоята, да не кажа голяма дума ама с не малко. Само и единствено от тази гледна точка не знам дали това ще е твоето място.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с теб. А относно Христина Морфова, радвам се че съм там и се надявам да науча много и да покажа своите възможности :thumbs_up:

 

П.П : А за Аве Музика просто няма как да не дойда...след като гледах вашите изпълнения!!! :bravo:

Редактирано от HeLL^AnGeL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че е хубаво да се пее в какъвто и да е хор, защото там се научаваш да пееш фалшиво! ;)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш да се занимаваш със солова кариера, то пеенето в хор може да попречи, наистина. До колкото в хора свикваш да има поне още един човек, който пее същото като теб. Научаваш се да се скриваш, да си напасваш гласа с този на другите. Ако идеята ти е да си солов изпълнител точно това умение много ще ти пречи. А иначе има много какво да се научи от пеенето в хор.

Колкото до фалшивото пеене - ами това дали ще пееш фалшиво зависи от диригента, до някаква степен. Нашата диригентка е в състояние в песен, в която се делим на 10 гласа да каже - от първите сопрани чувам едно грешно ла бемол. И естествено следва корекция.

Мисля, че се отклоняваме от темата и я превръщаме в дискусия на тема "за или против пеенето в хор".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен целта ми не е да имам солова кариера :metalist: Просто пея от 3 годишна и музиката значи много за мен!!! Точно затова имам желание да пея в Христина Морфова и в Аве Музика. Колкото до фалшивото пеене...след като съм минала прослушванито значи няма повод за съмнение...и едва ли състави като тези двата биха допуснали хора, които не могат да пеят...Не съм перфектна, защото все пак съм на 17 и гласа ми още се изгражда. И Ивелине ще ти кажа само едно като пишеш отговор на някоя тема ЧЕТИ ВЪПРОСА и без да си запознат със съставите недей да говориш къде какво може да се научи!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено мисля че си заслужава...аз пея също от малка и започнах от 'Бодра Смяна"...'Христина Морфова' е един много уважаван хор с невероятно звучене според мен ( Не сте слушали Младежка Хорова Капела към НМУ 'Любомир Пипков') Та ако харесваш стила им...няма какво да се чудих хихих(Не стига ами мисля че дори им плащат или нещо такова...а и пътуват из Европа). Те репетират в моето читалище...много им се радвам...ама ги подлудявам с барабаните...:metalist:

Твое е решението :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че вече си вътре, но ако още не си, отивай! :thumbs_up:

Това ще те развие изключително добре във вокално отношение.

Ще има един момент, в който ще усвоиш техниките на пеене в хора. Това ще е моментът(след 4-5-6 години), в който ще трябва да намериш своя стил и да започнеш да пееш и мн. др. различни неща. В противен случай хорът може да те обезличи.

Иначе смятам, че всеки добър певец трябва да мине хорова школовка.

Успех!!! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.