Jump to content
Българският форум за музиканти

Грижа за грифа


Rastabreeder

Recommended Posts

Казаха ми 4е ако намажеш грифа с орехи деистжало много добре ... каза ми го дърводелец - пробвах за мене бачка и то доста добре :) пробваите и вии и си кажете мнението :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И на мен са ми го казвали - но пък е доста трудоемко с истински орехи - т.е. да се стисне ядката за да си пусне маслото върху парче плат и то вече да се нанесе по грифа.

 

В аптеките продават едни масла - има ги разни, има и бадемово. Някой пък да е пробвал това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простете за невежеството - но защо трябва да се маже грифа с каквото там трябва да е. Знам за струни, но за гриф :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простете за невежеството - но защо трябва да се маже грифа с каквото там трябва да е. Знам за струни, но за гриф :think:

По този начин го консервират и предпазват от влагата на въздуха, която може да деформира грифа.

Предпочитат да консервират грифовете с масло върху голо дърво, вместо да ги мажат с лак, защото лакът прави грифа по-бавен за свирене, понеже палецът ти се плъзга трудно по него, един вид лепне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че се маже грифбретът - лицевата страна на грифа. Да се не изложа, но мисля че на повечето ми китари е от палисандър - тъмно дърво като махагон, но не толкова плътно. Та мазането с такова масло го прави по-трудно замърсим и го поддържа по принцип - освежава и подхранва дървото.

 

На нелакиран гриф не съм свирил досега, но може би the_gorer е прав. При всички случаи такива грифове биха изисквали много грижи. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм си мазал грифа няколко пъти...

Изобщо това мазане се налага, когато нямаш лаково покритие на дървото. Както каза the_gorer тези масла се набиват в порите на дървото, като по този начин там не влиза влага и мръсотия (или поне в по-малка степен)

Сега не знам дали ще има голяма разлика от това да го мажеш примерно 10 пъти в годината или 1 път на 2 години :)

 

Лично на мойта китара Pacman (за което много му благодаря) ми потъмни грифа и го пръсна леко с лак, колкото да запълни порите на дървото.. Това за мен е по-добра алтернатива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкю на всички за отзивчивостта :hello: ,

а не се ли продава някъде орехово масло (не знам дали така се казва) или пък специални мазила за гриф - то май дърводелците и лютиерите ще са по-наясно.

 

btw: като се замисля, най-добре ще е темата да се премести в раздел "Изработка и ремонт на музикални инструменти"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във всички аптеки има един куп масла. бадемово (със сигурност) и разни други дет миришат на лимон и тн :)

земи си от там, или стисни 2-3 ядки от орехи в парче плат (и тва съм го правил... става )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Орехово олио (масло) можеш да намериш в магазините за здравословно и диетично хранене и в някои големи спуер- хипер-маркети - виждал съм във Фантастико

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкю на всички за отзивчивостта :hello: ,

а не се ли продава някъде орехово масло (не знам дали така се казва) или пък специални мазила за гриф - то май дърводелците и лютиерите ще са по-наясно.

 

btw: като се замисля, най-добре ще е темата да се премести в раздел "Изработка и ремонт на музикални инструменти"

не бе братле ... наи обикноненни орехи ... счукваш ги и после с ядката мажеш яко по грифа , оставяш 15 - 20 мин. и после забърсваш с сух парцал.Говненцата ги чистиш с четка някаква и си готов! :) :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и така ще пробвам, но понеже Mu3epHuK-а беше писал че било трудоемко с орехи, та затова попитах дали не се продава готов екстрат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ме извинявате басистите че се бъркам тук, но на мойте китари им изшкурих лака от гърба на грифа с водна шкурка. след това го третирах с кокосово масло. от аптеката си го купих. като свинска мас едно такова. имате ли идея дали е подходящо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам за твоята китара моя бас има около 2 мм лак което не е хич малко , твоята китара 1во защо си и свалил лака и 2ро не разбирам много ама кокоса има мляко и не много мас...най - добре е отзад с лак а прагчтата с орех мене ако питаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B) Ех, хора, хорааааааааа...Хора!!! :blink:

Практически от всичко може да се добие масло (без вода, 'кохол и подобни, де :lol: ).Масло се добива и от зъренени култури дори - просто отива по-голямо количество суровина, заради по-малкия процент мастно съдържание.

Как да е.

 

Най-удачният вариант(към следването на който и аз призовавам познатите си) е да се "полу"лакира грифът отпред - точно за каквото ви говори и Никифена.Когато се положи САМО ЕДИН тънък слой лак той попива в по-голямата си част в порите на дървесината и я запазва, но не колкото якото(три-четири пластово) лаково покритие.И затова е хубаво да се маже отвреме на време с масло - бадемово, кайсиево, орехово, или от тиквени семки(продават се в плоски стъклени шишенца за салати и т.н. кулинарии и домашни козметики).Тиквеното масло е доста добро - леко зеленикаво.Не, че кокосовото пречи, но е по-добре да е извлек от суха ядка - кайсиевото също не е за подценяване.

 

'Айде успех B)

 

Snowwhite

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала ти снежанке :godbless:

светна ни :)

 

Само не разбрах, защо след като Пакман ми нанесе тънък лак, трябва да се използва после масло, грес, олио или зехтин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.