Jump to content
Българският форум за музиканти

Надежда за Аматьора!


Recommended Posts

Та значи преди въпроса ми-да ви разкажа моята история. Откакто слушам музика са ми допадали много барабаните. И преди 2,3 години се сдобих с някви палки. Тогава нищо не разбирах от барабани и си тупках с тях безцелно. След това обаче започнах да поразбирвам от това,онова. Гледах много концерти и започнах да симулирам(майтап а) Та сядах на един стол в нас,взимах палките в ръце,пусках си някоя песен,представях си, че под краката ми има предали, а между краката ми снеър и започвах да тупкам във въздуха, като гледах да целя по имагинарните барабани всичко. Отначало бях ужасно зле и сам си се смеех.

Сега обаче доста неща целя. Някои по-прости неща като Run Away на Stratovarius мисля, че ги свиря горе долу.

 

Та според вас-има ли някаква надежда да мога нещо или да се получи нещо при положение, че не съм сядал на барабан и всичко, което съм тупкал е по въздуха и в по-добрите случаи по леглото ;) ????

 

Нямам пари да си взема барабани и затова така си тупкам, не че много ми харесва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък да няма надежда ;) .Сигурен съм че ще изкараш нещо от барабаните :D ,но пък ако искаш да се занимаваш за напред сериозно, трябва да спреш въздушните упражнения :P и да потърсиш подходящ учител, но пък ако нямаш тази възможност поне сложи на стола някаква твърда уснова и в/у нея гума за да ти отскача палчицата ;)

успех :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях в подобна ситуация, защото баща ми заяви "само имай късмета да си купиш барабани - ще те изхвърля заедно с тях през балкона". Ако искаш да се научиш да свириш на барабани е добре да си намериш учител, а можеш да тренираш от време на време в някоя репетиционна с истински барабани.

 

Един готин трик от моя даскал - намираш от някъде мек гумен маркуч който е с достатъчно голям външен диаметър (2-3 см) и много малък вътрешен (такъв, че като го наденеш на върха на палките да е супер стегнат). Мисля че се ползват за термоизолация такива. Режеш две парчета (по около 1 - 2 см) и ги надяваш на палките (върховете им може да стърчат леко). След това си намираш подходяща дървена дъска и залепваш отгоре гума. Получава се доста добре - палките отскачат доста реалистично, а и можеш да свириш на каквото ти падне - масата за хранене, стената (стават мнооого гадни черни петна, but who cares) и т.н

 

И все пак е най-добре да намериш кой да те понаучи и да си осигуриш някак достъп до истински барабани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, добре де. Но така ме уредихте само със Снеър. Ами другите елементи оствата на заден план. Поне каса да имах:happy:

 

А за репетиционната-как да стане? То ако беше толкоз лесно, досега да го бях направил. Иска ми се да потупкам на спокойствие някъде,без пари :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки е почнал така, изобщо не се притеснявай. :happy:

думите от устата ми взе начи ...

 

Пич, аз колко песни съм научил така с 'безцелното махане' бедна ти е фантазията ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, добре де. Но така ме уредихте само със Снеър. Ами другите елементи оствата на заден план. Поне каса да имах:happy:

 

А за репетиционната-как да стане? То ако беше толкоз лесно, досега да го бях направил. Иска ми се да потупкам на спокойствие някъде,без пари :lol:

Няма как трябва да се почне от основата и аз ти предлагам да си намериш някой учител щото верно ,че повечето сме почнали така ама само по въздуха не става :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дорде не си намериш барабани ще си останеш мечтател и почитател:greenangel:)Като си намериш барабани си намери и даскал иначе ще станеш барабанист само-делка(дето само палките делка),а това също не е Бог знае какво.

Редактирано от Red_Bull_Dog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, но не мога да се захвана сериозно с тази работа, защото нямам идея дали от мен може да стане нещо въобще. Трябва да потупкам на барабани за да се види дали има изобщо смисъл да се захващам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, но не мога да се захвана сериозно с тази работа, защото нямам идея дали от мен може да стане нещо въобще. Трябва да потупкам на барабани за да се види дали има изобщо смисъл да се захващам...

 

Извинявай, ама то ще се разбере след известно време свирене. Колко точно - никой не знае (може и години B) ). Това какво ти е нивото при първото сядане на истински комплект изобщо не е от значение. Пробвай 1,2,3 пъти и ако ти харесва - давай. Това е по-важно, пък дали ще станеш най-добрия ще видим :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, но не мога да се захвана сериозно с тази работа, защото нямам идея дали от мен може да стане нещо въобще. Трябва да потупкам на барабани за да се види дали има изобщо смисъл да се захващам...

Ти как мислиш ние, китарджиите, сме почнали? С хилки от федербал, метли, у въздуха като улави, с тенис-ракети... Не мисли, давай, може да си поредния гений-самоук. В противен случай поне шси споко, че си пробвал.

Да живей! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами,не може да нямаш някой познат,на чиито барабани да "потупаш". Но щом казваш,че "отцелваш" въздушните барабани-значи ставаш,защото за да се научиш да свириш ти трябват 5% талант и 95% бачкане !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.