Jump to content
Българският форум за музиканти

ТРЮ БЕЙЗ ЪФ СТИЛ


Recommended Posts

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Яко е парчето, ама май вече са ви го откраднали :rolleyes:

Съседите ми правят основен ремонт и вчера майсторите го изсвириха, почти същото ,само че с ударна машина HILTI и машина за безпрашно циклене на паркет,ъглошлайф кълцащ на парчета винкели, под ритъма на тежък тежък чук, къртач на ляти мивки :D

Вокалите ги изпълняваше един съсед, който тъкмо се върнал от нощна смяна, в дует с една съседка- млада майка, на която скоро приспаното бебе се събудило :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този стил може да се определи кратко и ясно-с нещо също толкова отдавна измислено като-"Грам'фон свири,кюнци падат ,майка плаче".Също така ,някои хора си плащат билетчета за разни ъндърграунд групи,чиито сола основно се базират на рязане с флекс по варел(което не прави въпросните случ/шатели по малко праведни фенове наРамщаин и Металика, например),но веднъж платили за това удоволствие-и събрали се с други попаднали на същото място не смеят да си признаят, че не разбират и" лаяат "далеч по- малко :rolleyes: -надявам се"ултрамегата",да не мисли че със сравнението, което направи е открил топлата вода и ни е окъпал всички (за да не смърдим толкова на ъндерграунд недоразумения) :huh: Доста добре се е изразил"доктора",по въпроса -и академично,обосновано-структорирано,въпреки ,че тонът малко ми напомня за главния герой от анекдота за любезния лос. ;)Всъшност,той като че ли единствен се опитва да връзуми тази разбушувала се музикантска тълпа,която след като се вълнува толкова значи има за какво....дори стойността на въпросното произведение да не е било по вкуса на всеки,мисля -всичко което поражда подобни страсти-носи истински заряд-а тука гледам фойерверки имаме!!!! Честит празник ,тази вечер пропускам хапчето :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ултрамега:

Ох, изчервих съ, радвам се за хубавите думи :cheers2:

 

@Диаманда:

Да, малко странно е, че далеч "по-концептуални" произведения седят празни от към мнения :hysterical: , което няма да анализирам :thumbs_up:

 

А бе, да пищиш 6 мин с баса не е никак лесно и безидейно, дори бих казал, че си изисква своя опит и задълбочени познания върху музиката на 20-и век, а и не само.

За да свиря така, много ще да трябва да знам, сещате ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, да пищиш 6 мин с баса не е никак лесно и безидейно, дори бих казал, че си изисква своя опит и задълбочени познания върху музиката на 20-и век, а и не само.

За да свиря така, много ще да трябва да знам, сещате ли се?

 

Ха-ха-ха, айде пускай снимките на мацките и не се обяснявай!

А и не знам точно какво трябва да се сещаме, ама за тоя Мусоргски подхвърляш при всеки снесен запъртък, ама и досега нищо...

А и от мен да знаете, че спонтанността и импровизацията в музиката не значат нищо сами по себе си, ако не звучи добре.

 

Влад

 

п.п.

И да "пищиш" и час на баса - ако няма какво да кажеш - по-добре си замълчи.

В.

 

п.п.п.

Интересно е, че този запис роди три страници коментари, а примерно този:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=26837

- три мнения...

Музиканти!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.п.

Интересно е, че този запис роди три страници коментари, а примерно този:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=26837

- три мнения...

Музиканти!

 

Влад

Хехехе...Ами защо си писал и ти тогава?Пък онова нещото на Пешко го слушах,ама нищо няма да казвам,докато той/Пешко/не се научи да поздравява.

Относно така коментираното постижение на Свилен -вие сте казали много неща-ще мине и без моето скромно мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е по-добре да не беше давал и това мнение - какво искаше да кажеш с него, че Пешо не те поздравява? Е па много важно - това си го говорете на лични!

А колкото до това защо съм писал - кой разбрал - разбрал!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-надявам се"ултрамегата",да не мисли че със сравнението, което направи е открил топлата вода и ни е окъпал всички (за да не смърдим толкова на ъндерграунд недоразумения) :thumbs_up:

 

За сравнение и дума не може да става:)

Вие сте много по добри :lol: Само отбелязах че вече почнаха и да ви копират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И индъстриъла може да звучи опасно близко до въпросния възникнал спонтанно шум в кооперацията ,в която живееш,ултрамега. Неконвенционалната музика-не звучи приемливо за масовия потребител-но има хора освободени от предразсъдаци и здрав разум :) ,които намират смисъл в това.Не казвам че ти или който и да било друг е длъжен да бъде един от тях-просто хаийде малко да се отпуснем ,а?Аз ценя опита на "така ли е,а така",като чиста импровизация,не тотално лишена от идея-получило се е в онзи момент.Той сам казва че не всичко става-и най -открито е предложил целия запис без да си спести несполучливите моменти-което може и да е грешката в случая,защото матеряла е суров,ама няма и как да бъде иначе.Никой не е длъжен да хареса всичко, което му се поднесе,ама малко по-аналитично мислене и възприемане на света не е излишно никому.Ако ваъпроса е да продължи това заяждане-могат да се изпишат страници безброй ,и все по празни от съдържание.Изводите за всеки са ясни,всеки със своите! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста подвеждащо описание си дал в началото - "Единственият инструмент е басът ми." и замалко да не го чуя това.

 

Толкова симпатичен неподправен саморазрушителен алтернатив не бях слушала от времето на Bikini Kill и L7! Е, записът ясно че трудно се понася като шум, но се радвам от мисълта, че това се е случило на около 5 км от нас (примерно).

 

Ай прати вече тия снимки де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

strange fruit аз си помислих че участваш в записа. Затова казах "вие". Извинявам се за грешката.

От всичко , квото пишеш, разбирам само че искаш да подчертаеш , че си "НЕМАСОВ ПОТРЕБИТЕЛ" и много се гордееш с това.

Ми добре де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

strange fruit аз си помислих че участваш в записа. Затова казах "вие". Извинявам се за грешката.

От всичко , квото пишеш, разбирам само че искаш да подчертаеш , че си "НЕМАСОВ ПОТРЕБИТЕЛ" и много се гордееш с това.

Ми добре де

 

Благодаря за разбирането,и много ми е приятно-но се опасявам че малко си завишил и ти самочувствето на разбиращ,след като в групата шумове които те заобикалят ,не можеш да отсееш тонове,и държиш да го подчертаеш

Много се радвам на мнението на колежката по горе-не се бях сещтала за ел севън от години-и много точна асоциация :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.