Jump to content
Българският форум за музиканти

ТРЮ БЕЙЗ ЪФ СТИЛ


Recommended Posts

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Радвам се, че отвори темата, надявам се, няма да бъде грешка.

 

@Овердриве:

Сбъркал си си ника.

 

@Следващите критици:

Бъдете мили, моля, позволете и на тези, които има какво да кажат, да го кажат, любезно както и вие, вярвам, ще направите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква критика бе човек... за да има критика трябва да има какво да критикуваш

 

мисля че лигнята и простеенето не влизат в категорията на неща, годни за критикуване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаа ако това годно за критика значи всеки да вземе да си качва простотиите?? Аз се замислям али да не кача моята лигавня върху Нирвана-смеллс, която много хора казаха че е шит, обаче пак е по-добре от това! честно ти казвам не ми беше ставало толкова гадно от слушане на нещо докато не чух това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

metal jam.Аз не слушам метъл,не съм и слушал,чувал съм някои парчета.Обаче тва е яко . Баса върви едно такова...радва...не знам,ма аз няколко пъти го слушах,и си го имам на компа. :cheers: ся че от от 6 минути 2 са яки,тва е друго,ма не може да кажете че цялото парче е shit. Качеството е shit по-скоро,но не и парчето.На 2:35 става мн яко,до към 3 и нещо,после вече там към 4:30 до към 5 и кусур пак е яко.И все пак си е джем в паузата."Мазе бенд" също кефи като име :D .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"записа е с ужасно качество, а с изсвиреното се гордея"

 

По-добре го запишете пак,аз нищо не можах да чуя и си мислех,че саунда е самоцелно такъв...разбирам,че е импровайз,ма...Някъде из форума беше писал за "Картини от една изложба"...любопитно ми е да чуя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че лигнята и простеенето не влизат в категорията на неща, годни за критикуване
Аз не мисля така - в момента точно те са ми любими, а ако вземеш предвид, че и много хора не ги умеят...

 

@Овердриве:

Щом те карам да се замисляш, значи всичко е ок!

Само дето те изпреварих.

Относно това, че до сега не ти е било ставало толкова гадно от слушане на нещо, мога само да се поздравя и да ти се зарадвам, най-искрено.

 

@Басистчето:

Това е нещо като моят трибют към Кърт Кобейн и Джой Де Майо - хората, от които съм се повлиял, почти най-много. Е, има и нещо от Джако и Хендрикс, разбира се.

Същинският край с изстенването, не ти ли хареса?

Мазе бенд го озаглавих колкото да има нещо написано в таговете, ма може и да остане.

 

@Спонгебоб:

Картините набират сила, имай търпение, почти готови са.

За повторния запис започвам да се замислям, но първо трябва участниците да си извадим какво сме изсвирили.

А ми така е, като не репетираме в студио...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли винаги да се появи някой който да обясни какво е чул ,че да омекнете.... :greenball: нарича се бедна фантазия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оаа, това парче кърти! Тръпки ме побиха в няколко момента... И странно, след това в главата ми се въртеше едно изречение, от човек, към когото имам голям респект: "Музиката идва от място, много по-реално от света, в който живеем."

 

Да, може би това не е шедьовър на колективната импровизация, но е добър и автентичен пример. Това е импровизационен и КОМПОЗИТОРСКИ подход, който никак не е за пренебрегване, и който носи своите възможности, кеф, предимства, ограничения и... рискове. Но отваря врати за музика, която по друг начин не би могла да влезе в нашия (меко казано) странен свят.

 

Имайки скромен опит с този подход, забелязвам характерни общи "положения" (съдейки също и по постовете на участниците в импровизацията):

 

* Места с висок енергиен (физически и емоционален) заряд

* Моменти на учудваща заедност на случването, като че ли "свири" един човек

* Моменти на "неслучване", може би моменти на "преговори" с Музата?

* Реплики като: "Как съм го изсвирил това? Аз не мога да свиря така!"

* (в ретроспекция) Цветен "акцент" на фона на сивото ежедневие

 

Ето няколко насоки за успешно прилагане на този подход:

 

1. Приемете го насериозно.

2. Упражнявайте се на инструмента си ВСЕКИ ден, поне по 1 час (до 4), за виртуозите - от 4 до 8.

3. Дайте си пълна свобода от задръжки, оценки, критика, какво ще си помисли някой друг и т.н. Това както към себе си, така и към останалите участници в импровизацията.

4. Имайте готовност, желание да следвате посоката на развитие.

5. Слушайте всеки един участник през цялото време (това изисква способност за насочване и разделяне на вниманието).

6. Играйте си.

7. Позволете си да не свирите през цялото време (и обратно).

 

По възможност, имайте публика и не забравяте, можете да полетите, можете и да паднете - няма гаранция. Възможно е никой друг да няма същото усещане за "случилото се" като вас. Ако имате нужда да се развивате, не ползвайте НИКАКВИ наркотици. С времето употребата им ще постави горна граница на възможностите ви. И не се страхувайте да бъдете себе си, всички сме на едно дередже.

 

Успех, и не забравяте да постнете резултата!

 

:)

 

 

"An artist acts with the assumption of innocence within a field of experience"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Диаманда:

<_<:virtuoz::thumbup::ph34r:

 

@китаратапешо:

Значи, ще се постарая да ги запиша и тях следващия път.

 

@Доктора:

Мммм, да, хубави съвети даваш и хубави неща казваш, ма ние тия работи много добре ги знаемЕ, все пак :)

Ще добавя, че от всички участници в импровизацията, обаче, само аз пиша в тази тема и ще си позволя да не се съглася с това, че трябва да го приемем насериозно, освен ако не бъда убеден, разбира се, че трябва.

Не си падам и по хора, които се взимат насериозно - не го ли показвам в солото си достатъчно ясно?

Относно "актинга", "артисцизма", "експириънса", друсането и всичко останало - бива, бива - на мен това ми е формация №>30, а на едната певица е №1 и добавяйки към това и не-употребата на алкохол и наркотици, смея да твърдя, че би могло да ни бъде :whistle:

 

едит:

Относно резултата - по-скоро ще пуснем "Ит донт миин а фтинг, иф ит ейнт гат дет сунг", но пък може и двете да представим - знам ли... ... ако ми дадат в студиото да си правя микрофонии с дистър на баса :metalist:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ ...taka li e? - a taka.: постът ми не е лично към вас, а по-скоро принципен, подбуден от изпълнението ви и най-вече от последвалите коментари.

 

Под "Приемете го насериозно" имам предвид спонтанната колективна импровизация като подход за правене на музика, която би могла да има стойност. Иначе цинизмът и чистата лигня са винаги опасно близо. Истината е да се движиш по ръба. И отляво и отдясно - падаш...

 

 

 

 

"Music is a benevolent presence constantly and readily available to all."

(Guitar Craft aphorism)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съквартиранта ми (който държа да подчертая НЕ МОЖЕ да свири на абсолютно нищо) има китарни сола, далеч по концептуални :thumbs_up:

 

Разбира се... всичко на този свят е относително, първата бебешка крачка е нещо адски значимо за този който я прави, но определено не може да впечатли нигериец, който минава 100 метра за 6 секунди

 

Не знам доколко си сериозен в нещата които казваш, ако си сериозен... е плашещо, ако не си сериозен... определено не си нацелил мястото, реално погледнато си постнал 6 минути микрофония и писъци, 2-3 наченки на мелодии (най вероятно колуминационните моменти за които говориш)

 

това колко пияни/надрусани сте били е вече друг върпос

поне пусни снимки, току виж темата стане интересна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Тхе Доктор:

Нещо сме се разминали у подредбата на думите, ма не е трагично.

С останалото съм съгласен.

 

@ЛОЕ:

Явно четеш измежду редовете и хващаш квото ти уйдисва, ма и това не е проблем.

Много лично го приемаш, но няма да ти отвръщам с лични нападки, ще кажа само, че съм свирил траш преди 8 години и спрях защото не видях с какво мога да развия тази музика - тя си е достатъчно развита и без мен.

Записи, "по-концептуални", ще има разбира се, а за сега виж какво казват някои хора за мен, че аз ако започна, може и да не ми повярваш - дет проект.

 

И последно - това, дето съм го представил не е нито иновационно, нито оригинално, нито е нищо, просто е един подход, който съществува повече от 40 години. Скоците, които правите говорят за бедна музикална култура.

 

С най-добри чувства,

Свилен

 

едит:

Да, да, ще има снимки - вече споменах, че зная, че това е най-важното, по принцип.

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.