Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля, прочетете, преди да пишете тук!


Armaggideon

Recommended Posts

:)

Ако живота беше това което ни се искаше нямаше да си говорим за пиратски софт. Проблема не е че неискаме а в това че неможем. Друг е въпроса че надали някой му пука за това кой може и кой не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Я да ви питам вас - защитниците на "законното", как ще научите програма и въобще ще сте наясно с нещо от някоя скъпа програма, ако не я "пипнете"? На кой от старите композитори са платили, че да печелят звукозаписните компании от музиката му? Кой истински композитор е писал за пари? Можете ли посредством мислене да видите разликата между "законно" и "правилно"? Познавате ли някой заможен ( не богат) софтуерист? А някоя софтуерна фирма в която да работят заможни ( не богати ) софтуеристи? Седнете и помислете как " кесарювото кесарю и Божието Богу", пък тогава изказвайте мненийцата си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Всички композитори са писали за пари... или за облаги от краля под формата на имоти и т.н. в краен случай за благоволението да не им резна главицата. Ама май ставаше дума тук за софтуер та да попитам някоя от надутите компании за софтуер предлаган в България направи ли си константно промо място където да идеш да пипнеш, да попиташ конкретно за твоя случай кое ти трябва...някоя от тях мина ли по малките градове да покаже тук и там за какво става дума...щом ги мързи - нека регистрират загуби. Софта в БГ и платения и пиратския се рапространяват апокрифно... Искам в който и да е музикален магазин в БЪЛГАРИЯ като вляза и да виждам кутиите със софт. За да те желаят - първо трябва да те видят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

И като го направят, всички ще се юрнат....да зяпат. И пак ще си ползват пиратския софт. Тук-там ще се продаде единична бройка. Супер яко. Проблема не е в достъпността на продуктите - има интернет, има демо-версии, има всичко - пари няма, желание почти също.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с jabatajabata. Изключително дразнещо стои въпросът с този софтуер в България. Човек трябва да си загуби сума ти и време да открие кой може би продава такъв софтуер, после да успее да го намери (етаж незнам си кой си на еди кой си блок) и то вероятно за да открие, че нещото което иска го няма и ще трябва да почака да му го доставят.

 

Съвсем различна е ситуацията, когато човек влезе в музикален магазин и може да види и пипне кутийките със софтуер и семпли. Определено желанието за покупка нараства в пъти.

 

Миналата седмица посетих няколко пъти такъв магазин (TurnKey) и всеки път бях на косъм от това да си купя Cubase SE3 (99 паунда) или Cubase SL3 (199 паунда). Също така ме привличаше и EZ Drummer (89 паунда). Имаха и няколко PC-та, на които има качени семплирани звуци от разни библиотеки и човек може спокойно да ги чуе на слушалки, после да се пресегне и да си купи дисковете със семплите които са му харесали.

 

От друга страна и AXE е прав - ако този софтуер се разпространяваше нормално като останалите продукти, най-вероятно ефекта щеше да е минимален - всичко е въпрос на пари, а те в България са по-малко от необходимото. Тъжно но факт.

 

Въпреки това софтуерното пиратство не трябва да се поощрява. Проблемът е подобен ако не и идентичен с аудио пиратството - става въпрос за кражба на интелектуална собственост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерното пиратство в България ТРЯБВА да се поощрява поне до момента, в който ще имаме пари да си позволим да купуваме софтуер.. Иначе ще затъпеем мнооооого и ще бъдем светлинни години назад в сравнение с останалия свят.. Не че сега не сме, де..:(

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да дам пример от малко по друга сфера..има една малка базичка данни наречена Оракъл...всеки може да си я свали фрий от сайта им,и да си прави каквото поиска....докато не почне да изкарва пари от нея..тогава ценичките започват например около 10К$ на процесор...така че моята гледна точка е такава - използвай си кюбайзе и каквото си пожелаеш да записваш домашните си изобретения...в момента в които искаш да продадеш продукта следва да си платиш софтуера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Моето лично мнение е.....че никой ама никой освен, този който има студио и е длъжен понеже подлежи на проверки, може и трябва да си купи софт. Аз съм абсолютно сигурен ,че тези който са си купили софт не са се замислили че може би с тея пари можеше да се купят някои друга свирка или някой друга екстра за компа. Аз лично ако ми се "наложи" да си купя........не знам.....после ще обикалям по улиците и ще раздавам пиратски дискове на програмата или софт. (което съм купил) да може ако не материално поне душевно да съм облагодетелстван. Българинът е много кадърен и качествен музикант, единственното нещо което може да го съсипе е това, че в скапаната ни държава не се дават пари за изкуство. Та не виждам смисъл да дам 500 или 1000 долара за нещо от което имам нужда обаче........парите му по НИКАКЪВ начин не могат да се избият. Така че........докато има балъци ,ще има и тарикати.....Ти от кой си.....аз не искам да съм балък, и мисля че докато мога да си намирам фрее неща ще се работи с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да дам друго предложение(понеже току що се регистрирах, съвсем случайно попадайки на сайта, нищо не подозиращ) и то е следното: да се дават линкове, ама към демота или траял версии на съответния софтуеър... демотата не са нелегални, нито се регистрират или плащат - абсолютно фрии. Така мисля, че хем ще можем да видим съответния софт. хем няма да имаме проблеми със закона - всички ще са доволни.(Е, все ще има хора, които ще кажат "добре де, дайте линк към цялата програма с крака и т.н.", но мисля, че оттам нататък вече с ЛС ще стават работите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Don't make me laugh! :bravo: Е добре де, за пиратски софт са ми затваряли около 17 сайта... :) Но все пак това за ЛС и такива други не е лоша идея. :bravo: НСБОП са тъпанари, не можаха да затовят торентите, просто закона не ги е забранил. Направете и вие едни торенти. :bravo: Там качвайте нещата, но БЕЗ ЛИНКОВЕ във форума. Няма да има никакви проблеми ако напишете в правилата на сайта "Екипът на Музикант.орг Торентс (примерно) не носи отговорност за това какво са качили неговите потребители!" И така. :bravo: Точно като арената. Breakin the law, breakin the law! :P:metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

вижте хора може да се направи специална папка или тема в която да пускат елинкове,но може д е с парола...нз дали така става,но тва ми щукна на сега..и реших да ви предложа...поне мисля че няма да имате проблеми...и линковете няма да са много на показ :blink::blink: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от торенти, няма нужда от линкове или

папки с пароли

ако някой толкоз е закъсал за някоя чааак толко екзотична програма

има ЛС... иначе се научете да ползвате гуугъл... амаха :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.