Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ


Recommended Posts

Предварително се извинявам ако мястото на темата не е тук. Но в изработка и ремонт влизат само китаристи (поне по мой наблюдения) Тръгнал съм да си правя bagpipe(шотландска гайда) но имам проблем с направата на нещо на което не знам превода на български-reeds. reeds.jpg

Правя както трябва следвам инструкцийте но пак няма звук никакъв. Пише пластините да се изтанят със шкурка ма аз толкова ги изтънявах, че направо прозират а ефект никакъв :)

ПП: направих такова и от хартия и извади звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам ако мястото на темата не е тук. Но в изработка и ремонт влизат само китаристи (поне по мой наблюдения) Тръгнал съм да си правя bagpipe(шотландска гайда) но имам проблем с направата на нещо на което не знам превода на български-reeds. reeds.jpg

Правя както трябва следвам инструкцийте но пак няма звук никакъв. Пише пластините да се изтанят със шкурка ма аз толкова ги изтънявах, че направо прозират а ефект никакъв :thumbup:

ПП: направих такова и от хартия и извади звук.

 

Това се нарича "стройка". В форума има няколко обоисти, може би те могат да помогнат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се нарича "стройка". В форума има няколко обоисти, може би те могат да помогнат...

Мерси много!!! Това беше полезна информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да намокриш дървените, за да станат достатъчно гъвкави и да издават звук. Мундщукът на шенайът ми, например, трябва да се наслюнчи обилно и да се подъвче известно време,з а да почне да издава звук.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм аз от тоя сайт от който взимам инфото пича го е направил от пластмаса от чашка #6 и двете пластинки са фанати за месингова тръбичка. Иначе ако някъде по магазините(този до Академията) продават някой да каже че съм на село и съм със счупен крак, и просто няма как да проверя по никакъв начин в близкият месец. Мерси vlex

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.