Jump to content
Българският форум за музиканти

Върши ли си работата този форум?


Recommended Posts

Създадох тази тема, защото желая да изразя едно мое доста тревожно мнение относно това до колко този форум върши полезна работа за един негов потребител. Модераторския екип определено полага доста усилия и смятам, че форума е организиран по много подреден начин, който би улеснил всеки негов потребител в търсенето на желания от него раздел. Нещо обаче ми прави лошо впечатление. Понеже чета доста обяви в борсата и някак оставам с впечатлението, че този раздел от форума е твърде много офлудяван от една известна бройка потребители, които се изказват доста често без всъщност въобще по този начин да допринасят за това някой даден човек да продаде нещо или някоя група да си намери китарист например. Това, което подозирам(използвам тази дума за да не излезе, че се изказвам неподготвен) е, че много малко хора успяват всъщност чрез форума да постигнат това, което имат за цел. Твърде често една сериозна обява се превръща в говорилния, в която разни хора(в повечето случаи едни и същи) почват да се заяждат с човека, който е постнал обявата за най различни неща. Правят се, че много разбират или се подиграват на нещо, което той е написал, подхвърлят шегички, а всъщност по никакъв начин не помагат на човека да направи това, което иска. Напротив само пречат!!! Вярно е, че има обяви, в които някой е пропуснал да напише всичко необходимо, но тогава хората, които трябва да го санкционират трябва да са модераторите, а не някой дето си драпа х*я да реши да се направи на много велик и да седне да се прави на интересен с някво смотано и много несериозно изказване. С две думи ако някой си търси китарист и ти не си търсения човек НЕ МУ ПИШИ В ТЕМАТА. Във форума членуват както професионални така и аматьори музиканти, в което няма нищо лошо, но все пак има такива, които имат сериозни очаквания за реакция спрямо това което търсят или предлагат, а вместо това трябва да четат постове на някой голям "разбирач" с невероятно "чувство за хумор". Моето предложение към модераторите е да се стараят да сведат до минимум подобни неща и най-вече към потребителите да се отнасят сериозно към всяка тема, която някой е написал - независимо кой е той. За съжаление доста са хората, които вместо да си седят на г*за и да се осъвършенстват като музиканти висят по цял ден и се чудят по коя тема да направят "компетентно изказване". Някой в подписа си беше писал, че да можеш да спринтираш по грифа като луд и да се мислиш за голям музикант е като да имаш голям х*й и да се мислиш за голям еб*ч...е това, че пишеш като луд във музикантския форум и се изказваш по всяка тема и се мислиш за голямата работа значи горе-долу същото...

 

 

П.С Не искам никой да обиждам с това изказване, а просто да призова всички да се отнасят по-сериозно към всеки човек, който има проблем и иска с помощта на форума да го реши, независимо как точно го е поставил....Айде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Форума е такъв какъвто го направят потребителите,струва ми се обаче,че е имало по-малко низки страсти преди да стана потребител(от тази година) и някак е имало по-смислени изказвания,по-интелегентни дискусии-за сравнение съм чел доста стари теми.За съжаление много от компетентните спряха да се изказват поради грубото нападане на съфорумници(няма да коментирам кой,кога...).Нека различния да не бива посочван с пръст,който се дразни не е нужно да коментира.Иначе всички знаем и разбираме,ама...ни липсва уважението към другия.Има глупави теми,модераторите се стараят,затварят...това е начина.Не може всеки да раздава правосъдие.

Колкото до конкретното заглавие на темата-форума няма работа,а цел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е посочено и в по-горното изказване, форумът е такъв, каквито са хората в него. Негодуванията в това отношение малко ми напомнят за вечното недоволство от българския музикален пазар - и в двата случая нещата са огледало на многочислена и пъстра аудитория, а не каквито удовлетворяват индивидуалния вкус на тогова или оногова. При наличието на "6,648 реални регистрирани потребители", съпоставени с мащабите на България, е малко трудно да се очаква всички те да са компетентни професионални музиканти с безупречна етика, правопис, обноски и т.н. Затова пък е форум, и това му е хубавото, че е отворен за всички, че всеки може да научи нещо и от всекиго може да се научи нещо ...

Аз самият се считам за "средна хубост" член на този форум. Често и аз, както повечето, пиша коментари, които нямат непосредствен смисъл или полза за някого, понякога се случва да се изкажа неподготвен ..., но пък понякога именно такива коментари пораждат дискусия, в която и аз и други хора виждаме грешките си и научаваме нещо ново.

С две думи, няма лошо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

 

Аз пък съм гадно спамърче :surprise:

Редактирано от IgniteAll
Ако още веднъж се наложи да ти трия цитат на предишно мнение, ще има наказание 7 дни почивка!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ми се струва че определено време насам станаха твърде много тъпите въпроси от типа "как да си сложа струните" или "за какво служи копчето волуме" което ми се струва тъпо и безсмислено

 

също много ме дразни като се пускат обяви като "продавам китара ибанез запазена" без цена, модел снимки и тн - това е много често срещано

 

като оставим подобни глупости и някой потребители (за сега няма да казвам имена)които постоянно се заяждат форума е много полезен :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ми се струва че определено време насам станаха твърде много тъпите въпроси от типа "как да си сложа струните"
Да де,ма като насметеш автора на въпроса с реплика "Как да си избърша г*за" мнението бива изтрито от мод-овете :thumbup: .Не трябва да се толерира консуматорското мислене,според мен.

Иначе форума си е чудесен,сравнявам го с колоездачния (в който също спамя :) )-напълни се със страшно неграмотни пубери и модераторите сигурно се умориха да трият..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^принципно си прав,но си мисля,че всеки с достъп до интернет може да отвори

http://www.google.bg/

,вместо да задава във форум откровено малоумни въпроси от сорта на "как се сменят струни" и някой добър батко да рови в гугъл-а вместо него,за да му поднесе информацията на тепсийка.. :metalist:

Ясно е,че никой не е роден научен,но трябва да си размърдаш мозъка преди да чакаш наготово. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнението за "пръднах-лошо ли е за китарата",но аз не влизам в тия теми.Мисля си,че тия хора сами ще се откажат ако не им обръщаме внимание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :D

И аз го споделям. Има някои елементарни неща, за които се предполага, че са ти ги казали, когато са ти дали китара (или какъвто и да било инструмент) в ръцете ... ама и тоя интернет май много разглезва днешната младеж;).

 

Като изключим такива елементарни крайности обаче, някак си съм по-скоро фен на това да се пише, отколото да се мълчи. Не за друго, ама съм се нагледал на хора, които все гледат отгоре и отстрани на нещата и само критикуват от своята висота ... явление с много по-широк контекст, разбира се, но включително и по отношение на този форум за това, че в него нямало нито един адекватен и т.н., като част от тях даже не са влизали в него:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на какво се дължи,но ми се струва,че в недалечното форумно минало имаше доста повече постове от които научавах (говоря за себе си,разбира се) нови,полезни и интересни неща.Също така ми се струва ,че напоследък не виждам много от преди редовно навъртащите се хора ,чиито постове и мнения аз лично четях с удоволствие.Може би всичко това е нормално,аз съм във форума само от година и нещо,но може би се дължи и на факта ,че много теми прерастват от обсъждане на някакъв въпрос в заяждане и лични нападки на (открити и по ЛС)на тема интелект,умения знания и тн.,което може би отблъсква част от хората.Но не знам дали против това може да се направи нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдва ли...хората проявяващи грубост често са със солиден брой коментари и като чели това спира модераторите от по-строги действия.Но е истина-наи-интересните теми и кометари са от преди година и нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...напоследък не виждам много от преди редовно навъртащите се хора, чиито постове и мнения аз лично четях с удоволствие...

Някои нямат време и възможност, при други музиката придобива по-нисък приоритет, на трети им писва да отсяват плявата. Която расте. Дали старее - не знам.

 

Имаше някъде из нета типичните черти и фазите през които преминава ВСЕКИ един форум. Тук не е и няма да бъде по-различно. Добре или зле - такава е ситуацията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може би за трите години откакто съществува форумът са предъвкани по няколко пъти основните неща, от които се интересуват хората тук.

 

Колкото до "Върши ли си работата", определено форумът си няма "работа" (по дефиниция, дейност извършвана срещу заплащане) - доста грубо и консуматорско звучи заглавието на темата. Надявам се, че авторът на темата не е имал намерението да бъде арогантен. Този форум е създаден и се поддържа без заплащане, така че такива претенции са доста не на място.

 

Форумът има цели, дали ги постига - зависи от неговите членове. Не виждам в целите на форума да пише - "да се гарантира намирането на музиканти чрез сериозни обяви", а за да се дефинира и съответно изпълни едната такава цел е необходимо постоянно да се инвестират време и усилия в поддържането на обявите в "добро състояние", а това означава да се назначи някой и на този някой да му се плаща или по някакъв начин той да е заинтересован да го прави "for free". Ако xarhtna има желание да стане модератор, който да се занимава с поддръжката на тези обяви и musicman му допадне идеята - може би това е едно реално решение на "проблема", до колкото такъв има.

 

Колкото до google и как да си сменим струните - пробвахте ли да напишете "как да си сменя струните" в google? Не на английски - на български. Резултатът е меко казано обезсърчаващ - нито една страница в която наистина да пише как се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.