Jump to content
Българският форум за музиканти

най-любим композитор


Recommended Posts

Че класиците са яки, яки са, ама в днешното време за мене най-големия изрод дето съм го чувал да композира, тва си е John Williams. Вземете някой от саундтраците на STAR WARS исе заслушайте. Как го е измислил, как са го репетирали, апък как са гос вирили за мен е пълна загадка. Че филма си е вървял вървял си е, че е имало диригент - добре ама... :think: Луда работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Тази мисъл на Чайковски в подписа ти много ми допадна.

Музиката трябва да въздейства именно чрез тези си качества.Понякога от настроението ни зависи каква музика да изберем да слушаме!

Любим не значи най-добър, най-велик композитор. Всеки е такъв по своему. Един от виртуозите на клавира е Ференц Лист.Трябва да си много добър пианист, за да свириш произведенията му.Той е имал най-дългите пръсти и е обхващал цели две октави! Бах е уникален с многогласните си прелюдии и инвенции.Бетовен с това, че е възприемал музиката с всичките си сетива, защото му е липсвало най-важното от тях - слуха!!!! Моцарт - името говори само за себе си . Списъкът е дълъг...

А моят любимец Фредерик Шопен е уникален с нежността и романтичността, с която е пропита музиката му. За своите 39 години живот той е успял да създаде музика със силно емоционално послание, завладяваща с красива мелодичност и дълбока проникновеност!

Просто и естествено...

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг мой любим композитор е Джорж Гершуин ,за мен той прави революция в класическата музика като смесва класика с джазз, типичен пример е "Порги и Бес" :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любим композитор.... много е трудно да се определи... Моцарт, Бетховен, Шопен и определено Вивалди!

От по-ново време... Вангелис, John Williams, Стинг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Композитори много: Моцарт, Бетовен, особено Брамс, Лист, Рахманинов, Шьонберг, Хиндемит и Стравински, по-различен начин, обичам Берг...

В рока: Блекмор, Флойд...ох, абе много са бе :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.