Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

нашия тъпанар...сори барабанист свири с Перформанс "5 а" палки и е доста доволен....щото Българските ги чупеше за една песен

Редактирано от spotlight_kid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Performance Percussion са най-ужасните палки.....взимал съм си два пъти....и на първото парче се спраскват по средата или от към топчето...китайска работа.

Иначе на мен доста често ми се налага да си купувам (на два месеца нов комплект).

Аз съм със PRO-MARK 5B Natural, защото класическите черни свършиха :) и съм супер доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

;) po otnoshenie na 4upeneto nebitriabvalo da se 4upiat ako imate pravilna postanovka i ne se bluska xamalskata bez ogled kakvo se sviri

ai pak opira do barabanista kakuv izbor e napravil ako se sviri sus nepodxodiashti palki esterstveno 4e niama palki unikum koito za vsi4ko da stavat

 

ako svirish sus niakakvi tuni4ki leki palki metal estestveno 4e shtese potroshut, takiva naprimer stavat poskoro za suing :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) po otnoshenie na 4upeneto nebitriabvalo da se 4upiat ako imate pravilna postanovka i ne se bluska xamalskata bez ogled kakvo se sviri

ai pak opira do barabanista kakuv izbor e napravil ako se sviri sus nepodxodiashti palki esterstveno 4e niama palki unikum koito za vsi4ko da stavat

 

ako svirish sus niakakvi tuni4ki leki palki metal estestveno 4e shtese potroshut, takiva naprimer stavat poskoro za suing :violin:

ебаси уникалният пост.. нищо не ти разбрах.. може ли малко по съсредоточено? какви са викаш тия палки unikum- някаква по специална марка или ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nylon tip на promark с натуралният финиш и зелени надписи ми вършат страхотна работа, удобни, и здрави.. и аз съм на принципа че е по добре да дадеш 18-20 лв за добри палки отколкото 5-6 лв за някакви боклуци..

 

преди свирех с Valeto и ми направи впечатление че дори да си купя 2 абсолютно същи палки като модел(дори от цял комплект) ги усещам различно в ръцете си, нямат никакъв баланс ,сякаш са с различна тежиназа здравина е относително да говорим.. който не е пробвал качествени палки той не знае какво е.. друг е въпроса че не всеки му се дават 20 лв за един чифт палки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оглед на последните си ангажименти си купих преди седмица ProMark Jazz,nylon tip-толкова са нежни,че чак ми е жал да свиря с тях......... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

ха да изкопая старата тема от праха...някой ползвал ли е оттука дъбови(japanese white oak)палки и по-специално на Нийл Пърт(promark) модела и има ли от тях впечатления?

 

най-вече ме интересува здравината,иначе знам че са удобни щот съм ползвал...твърди се че дървото е по-здраво от хикорито и е малко по-тежко което мен ме устройва перфектно.та че са по-здрави тва е ясно,но колко по-здрави?много или малко?впечатления моля?

 

P.S.и малко по темата: аз съм срещал точно един барабанист който чупи палки по-бързо от мене и той е в тоя форум(мисля че си знае кой е),ама по-скоро можем да го броим за двама :) ...имам в мене едни promark на не повече от 20-30 часа свирене и вече са изядени до безобразие:ph34r:тъй че тва чифт-година храни просто не важи за мене....

 

абе ако не знаете за дъбовите,кажете кои са НАЙ-ЗДРАВИТЕ палки които сте ползвали,че ми е наболял проблем ;)ама дървени де,не говоря за алуминиеви или пластмасови сплави

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А знаете ли,че ако свириш с идеална техника,палките винаги се изяждали по еднакъв начин(това го беше казал някакъв учител и после показа палки(употребени) на няколко барабаниста(от големите))

Аз тук в БГ съм виждал на Жоро(Варамезов) по същия начин "изядени" !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите изтъняват отпред където свършва "шията" и им се губи балансът, ако това имаш предвид.

 

BTW по темата, карам втори чифт ProMark 747 (моделът на гореупоменатия дедо Нийл, но не дъбов) и съм твърде доволен. Ако беше със съвсем малко по-дълга, щеше да е перфектната палка, но и така става. Взех си пет чифта, така че съм запасен за едно известно време. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами нещо такова (поздравления за техниката :D ) На мен най са ми допадали модела на Саймън ФилипсНа който обаче много бързо "изяждам топчетата) и Jazz nylon tip ! Най-много съм издържал с модела на Портной !

А скоро си купих(от чисто фенство) модела на Фил Колинс - тея палки са тплкова къси,че нямат чупене !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Performance Percussion са най-ужасните палки.....взимал съм си два пъти....и на първото парче се спраскват по средата или от към топчето...китайска работа.

Иначе на мен доста често ми се налага да си купувам (на два месеца нов комплект).

Аз съм със PRO-MARK 5B Natural, защото класическите черни свършиха :) и съм супер доволен.

пак има черни 5Bаз си купих миналата седмица от Dynacord :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, колкото е по-хубава една палка, толкова по-малко й отива топчето. Поне тези, с които свиря, се изяждат преди да им изпадне топчето, а с небалансирана палка изобщо не ми е удобно да свиря и ги пенсионирам, преди да успее да се наръфа и топчето. Пластмасовите никога не съм ги харесвал, нито като звук, нито като усещане, някакси вибрацията от чинела не се предава през палката към ръката ти както е с изцяло дървените.

 

А моделът на Майк Портной хич, ама хич не ми харесва, сори. Просто е правен за хора с 20 сантиметра по-ниски и 20 кила по-слаби от мен. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе Valeto- 1 седмица

На Стунджи палките-1 седмица (случвало се да си купя нови да отида на чек и да ги счупя)

друг е въпросът че гореспоменатите палки са супер "уникални"(две горе долу еднакви няма), не се търкалят(това е удобно 6тото като ги оставиш на барабанчето не падат на земята :D ) за баланс просто незнам дали има смисъл да говоря.Обобщено...това не са палки за барабани!

Отскоро свиря с Pro-mark 5B- е това е мн яка палка за мен!

Пробвал и Зилджан и PPerfrmance....яки са ама про марк си ме кефи най-много....и Vic-Firth са много яки също...ама много кинти излиза че никой не ги внася пък и без това са си по-скъпи.

 

Иначе и аз карам по 2,3 месеца с един чифт про марк, ама накрая много издъхват просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.