Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Незнам дали е пускана такава тема,ама ми е интересно през колко време си сменяте палките .Аз например карам по три месеца и след това ми се налага да си купувам нови .Вярно не исползвам фирмени но се старая да що годе да са добри .Сега вие кажете как е при вас положението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някои са ми карали по година, други се спраскват за седмица-две. Обикновено когато свиря вкъщи, не прекалявам с блъскането и съответно палките издържат дълго време и ги сменям, защото са се оръфали в предната част и им е опадало топчето. Иначе ако счупя някоя, то обикновено е заради някой по-сериозен римшот (на репетиция примерно, щото трябва да се надшумявам с още 5 шумни типа) и съответно се цепва по средата. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Някои са ми карали по година, други се спраскват за седмица-две. Обикновено когато свиря вкъщи, не прекалявам с блъскането и съответно палките издържат дълго време и ги сменям, защото са се оръфали в предната част и им е опадало топчето. Иначе ако счупя някоя, то обикновено е заради някой по-сериозен римшот (на репетиция примерно, щото трябва да се надшумявам с още 5 шумни типа) и съответно се цепва по средата. ;)

И аз ги сменям горе долу на същото време пак по същата причина и ги чупа все по-рядко главно защото понаучих как да Не удрям чинелите:P

Между другото кажете отде да си купя свестни палки ,че повечето 1 седмица след като съм ги купил започват да се изкривяват и това супер ме дразни-някой повече ,други по-малко,но ми затрудняват свиренето и са абсолютен боклук!

Редактирано от Red_Bull_Dog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам доста време с един чифт, например още имам едни vic firth oт 2002-рa година, които са живи(weckl original моделът), малко са поизтъняли горе до "tip"-a, aмa нe сa сдали багажа. Ама аз удрям по принцип лекичко. :P

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Гледай да не те ударя аз, че ще е тежичко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свиря с ProMark зеления модел за рок с найлонов тип който е... много здрав и удобен с изнесен напред център на тежеста за по сигурна и ярка атака при двойни удари.. с един комплект изкарвам около 6 месеца.. после нови щото старите ме дразнят.. иначе досега нямам случай да се счупят .. посто изтънявам много отпред и се губи от масата на палката.. пробвала съм и с модела на Венко Поромански обаче не са ми удобни и ме болят китките след репетиция..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше един палки дето се продаваха в мЪгазина на Цецо Русинов в Центъра. До 5-то раионно. Верно за по 3 кинта бяха, ама докъто си стигнех до нас вече едната беше счупена ебаси ...

 

Са си джазирам с българските палки на Valeto от Джаза си ги взимам и съм си happy с тях и така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше един палки дето се продаваха в мЪгазина на Цецо Русинов в Центъра. До 5-то раионно. Верно за по 3 кинта бяха, ама докъто си стигнех до нас вече едната беше счупена ебаси ...

Ето точно това ме интересува, къде е. Искам да си купя едни палки и не знам защо, но съм решил, че от това искам да спестя малко пара и да хода да си купя едно от тея по 3 лв. Аз не съм барабанист, просто искам да си имам палки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васил Априлов се казва пряката. Тези палки са производство на бащата на Стунджи.

Тежки,криви и изобщо пълен боклук! Свирил съм до затъпяване с тях и не ща повече такива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тежки не са, а обратното. Това е проблем на всичките български палки, защото се правят от леки и не чак толкова плътни дървета, колкото е хикорито примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм свирил с български палки дето да стават...така че тука рекламата -ИЗБЕРЕТЕ БЪЛГАРСКОТО не се вързва...пробвал съм какво ли не,но нестава!сега свиря с ICE-STIX ..немска палка ...много съм доволен ...само че всеки път се налага да се обаждам да ми носят щото тука ги няма никъде..за цената от 6,5 евро,направо си е подарък......но това си е мое мнение... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

общо взето обичам да експериментирам,понеже все още не мога да кажа,че съм си намерил "моите" палки.Свиря само с pro mark,като моделът,който ми пасва най-много,е този на Саймън Филипс.Проблемът ми с палките е,че много бързо им "подострям" :D върховете,затова най-често ползвам моделът на Портной,който освен найлоновите топчета е и изключително балансиран :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тежки не са, а обратното. Това е проблем на всичките български палки, защото се правят от леки и не чак толкова плътни дървета, колкото е хикорито примерно.

Не знам от какво дърво са тия ,но имам сигурно половин дузина у нас и си направих труда да сравня една която е купувана преди година и нещо и друга -купена пак от Русинов преди 2 месеца-по-тънка с 2-3 милиметра в диаметър и с около половин -един сантиметър по-къса и въпреки това е по-тежка и на втората седмица приличаше повече на кобилица за кофи с вода отколкото на палка за барабани,което ме навежда на мисълта ,че дървото е сурово и като вземе да изсъхва се деформира......ТА кажете ОТКЪДЕ ДА СИ КУПЯ СВЕСТНИ ПАЛКИ БЕ ХОРА:greenangel:????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тежки не са, а обратното. Това е проблем на всичките български палки, защото се правят от леки и не чак толкова плътни дървета, колкото е хикорито примерно.

Не знам от какво дърво са тия ,но имам сигурно половин дузина у нас и си направих труда да сравня една която е купувана преди година и нещо и друга -купена пак от Русинов преди 2 месеца-по-тънка с 2-3 милиметра в диаметър и с около половин -един сантиметър по-къса и въпреки това е по-тежка и на втората седмица приличаше повече на кобилица за кофи с вода отколкото на палка за барабани,което ме навежда на мисълта ,че дървото е сурово и като вземе да изсъхва се деформира......ТА кажете ОТКЪДЕ ДА СИ КУПЯ СВЕСТНИ ПАЛКИ БЕ ХОРА:happy:????????????

 

Е то зависи как блъскаш ,а иначе с какви палки свириш?

Аз свиря с валето и честота на чупене е различна гледам да ги изцедя целите като се оръфат горе при топчето ги омотавам със скоч въпреки че не е много хубаво така заради кожите. Иначе съм имал и други палки купувал съм си Zildjian от фактор ама нещо не ми се видяха много издръжливи сега в нас имам едни Performance Percusion още не съм ги пробвал ама като гледам са издръжливи от топчето надолу веднага стават дебели еми това е малий ,колко текс изписах. :happy::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.