Jump to content
Българският форум за музиканти

Миксер/микрофон...


apo

Recommended Posts

Здравейте :recourse:

Форума е много полезе и преди го следях редовно, но от едно известно време бях забравил за него и скоро се сетих и попрочетох по-голямата част от нещата тук...

Както и да е...

Занимавам се с правенето на музика от едно известно време...предимно компютърна музика така да се каже...

Занимаваме с едно момиче,което пее и както всички много добре знаят...без хардуер не може да се очаква чудеса в качеството, та реших малко по малко да се оборудвам...

Купих си звукова карта М-Аудио Аудиофил 192 и сега искам да си взема миксер и микрофон, но както често се случва парите ми не са много ;)

Та въпроса ми е, какво можете да ми препоръчате за мискер и микрофон, като сумата която мога да отделя за всяко едно от двете е 200 лв. ?

Нуждите ми са записването на вокал и непретенциозно записване набарабани (след време)...та аз съм се спрял на няколко продукта:

 

микрофон:

 

http://www.m-audio.com/products/en_us/Nova-main.html

 

миксери:

 

http://behringer.com/MX602A/index.cfm?lang=eng

 

или

 

http://behringer.com/1002FX/index.cfm?lang=eng

 

Какво можете да ми препоръчате в тази ценова рамка,а и нещата на съм се спрял заслужават ли си според вас ?

 

Благодаря предварително :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ползваш миксера само за да вържеш микрофона , по-добре си вземи само преамп :

Това са първите за които се сещам , супер бюджетни :

http://www.behringer.com/MIC200/index.cfm?lang=eng 70 Евро

http://www.behringer.com/MIC100/index.cfm?lang=eng 58 Евро

http://www.behringer.com/MIC800/index.cfm?lang=eng 58 Евро

 

А може и по-скъпи , но сега не се сещам за модели .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено за барабани и двата миксера няма да ти свършат работа,защото там са нужни минимум 4 микрофонни входа(като нормално се ползват 8 и повече).Иначе ти препоръчвам втория миксер-по-нова генерация е и има ефект процесор.Изборът ти за микрофон е добър за домашно студио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите досега...аз се отказах от тези миксери,защото наистина няма да ми свършат работа,а няма смисъл да давам малко пари за нещо от което няма да мога да се възползвам изцяло...така че реших просто да посъбера пари и да си взема нещо по-добро за мискер. Сега повече ме интересува препоръка за микрофон до 200-230 лв...ако има по-добри варианти от този, който съм посочил (а съм сигурен че има тъй като не съм много наясно с микрофоните и просто това ми хвана окото) ще се радвам да ми препоръчате нещо. :ok:

 

@рой: аз затова се отказвам и доста се колебаех, тъй като искам да има на всеки канал да има корекции на високи/среди/ниски...

 

@лорд оф даркнес: ами имам идея по-нататак във времето да правя опити за запис на барабани,тъй като свиря на този инструмент, и затова съм се спря на миксер, а не на предусилвател.

 

Лека вечер на всички :)

Редактирано от apo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари Новата е добър избор ... Но на 300 лева скачаш на Next Level както се казва ... Тогава имаш НЕлош избор AKG , Studio Projects , MXL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За около 260лв + доставката можеш да си вземеш AUDIO TECHNICA AT2020. Ето препратка към томан - ЦЪК!

 

Хмм интересно можеш ли да кажеш от къде може да се вземат тея аудиотехники ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динакорд не ги внасят от известно време, мисля че Фактор също, за това ти казах варианта направо от томан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е в България - www.thomann.de e в Германия.

 

Отиди в Динакорд и Фактор (може и в обратен ред, зависи как ви влече), заедно с девойката, с която се занимавате - хващате микрофоните, които са ви по джоба - включвате ги в един пулт или предусилвател (възможно най-близък до това, с което разполагаш или смяташ да разполагаш :thumbs_up: ) и най-добре е да пробвате :whistle: И това, което ви харесва - си го прибирате :hooray:

За всеки глас си има "най-подходящ" микрофон. З250 кинта избора не е зашеметяващ - така че нещата ще се наредят относително бързо - от това по-добър начин аз поне не знам. "Марките" в този ценови клас (а и в другите ценови класове) в интерес на истината са без значение - това, което и/ти отива на гласа - т'ва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно вярно, +1 за горното мнение, просто ти дадох вариант, който според мен е добър. Доста хора са доволни от този мик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:mellow: здравей! ето едно изгодно предложение което ше ти свърши работа:stagg pro studio gold diaphragm condenser microphone 200 ohm uni/omnidirectional model:mco-7w правил съм само 7-8 записа на глас и ак. китара на практика нов

stagg 1

stagg 2

 

миксер phonic mm1002a 2 канала стандартни/микрофонни и лайн/на канон и жакове.гейн,високи.среди,баси.efx,панорама, левел/на въртящ се потенциометър/ 4 стерео линейни входа със следните корекции:efx,аланс/панорама/,левел.слушалки,контрол рум,изход/вход за ефект,изход:majn, цинчове за изход/вход

фантомно захранване 48 болта,външен токоизправител/захранване/

абсолютно безшумен,ще сложа и снимка.

 

нещата са в перфектно състояние. цена за двете 200 лева

намират се в блгоевград

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) здравей! ето едно изгодно предложение което ше ти свърши работа:stagg pro studio gold diaphragm condenser microphone 200 ohm uni/omnidirectional model:mco-7w правил съм само 7-8 записа на глас и ак. китара на практика нов

stagg 1

stagg 2

 

миксер phonic mm1002a 2 канала стандартни/микрофонни и лайн/на канон и жакове.гейн,високи.среди,баси.efx,панорама, левел/на въртящ се потенциометър/ 4 стерео линейни входа със следните корекции:efx,аланс/панорама/,левел.слушалки,контрол рум,изход/вход за ефект,изход:majn, цинчове за изход/вход

фантомно захранване 48 болта,външен токоизправител/захранване/

абсолютно безшумен,ще сложа и снимка.

 

нещата са в перфектно състояние. цена за двете 200 лева

намират се в блгоевград

 

 

phinic mm 1002a

phonic mm1002a back

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.