Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за една бленда


selskooro

Recommended Posts

Колеги първото нещо , с което искам да започна ,е че клавира ми е любимия инструмент . За жалост не мога да свира, за което много съжалявам , на 18 години съм и имам желание да си купя един клавир , но държа да има една бленда , чиито наименование не знам !! Точно това искам да попитам - блендата , за която говоря е солото на песента Радка Пиратка на Мая и Магапаса .... Ще съм много благодарен , ако някой от вас ми каже как се води тази бленда и ми посочи конкретен синтезатор , който я потдържа ! Музиката , на която имам желание да се уча са сола , кючек , 9 - ки , импровизации и т. нат . Но най - вече държа да понауча кючек да свира . Баща ми е акордионост ( не много добър ) , но в оркестара , с който свири има едно циганче което свири на клавир и направо много съм се запалил ( такива сола бичи , че Бухала и Амзата пасти могат да ядат ). - ако някой има желание да чуе нещо ( правил съм записи ) - може да пише да му прата нещо ... Та така ще съм ви много благодарен ако някой сподели за тази бленда, която попитах и примерно даде съвети от къде да започна ?? Знам , че съм вече доста голям тепърва да се уча, но много искам да понауча нещо та дори и една песничка да е ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей' сега...почти съм сигурен, че голямата част от хората тук не познават нито Бухала, нито Амзата...а ако случайно греша, аз ще трябва да се скрия под масата от срам, че не съм ги чувал :thumbup: ...но пък със сигурност съм чувал други имена, дето пък ти не си ги чувал и не ти трябва да ги чуваш. :hysterical:

За да ни улесниш, дай семпъл от солото на пиратката във варианта, който казваш...че да не търсим насам-натам. Най-вероятно същата или подобна бленда ще я намериш в някой кийборд (самосвирка) на GEM, ROLAND или YAMAHA (по-вероятно в ориенталските им модели, но не задължително). Когато повече хора тук чуят това, дето търсиш...някой може да има клавир с този саунд (или поне да е свирил на такъв) и като го познае, ще ти каже откъде е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.vbox7.com/play:454ee726

 

Колеги е тука се чува малко от солото - в Комиците я пуснаха , който я нама на харда тая песен е от тука ще разбере общо взето за какво става дума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Roland - точно тази бленда съм я чувал в някакъв модел (за съжаление вече забравих кой) май от "Е" серията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво толко па тая бленда...най-обикновен SAW.. или Square или нещо такова. Иначе и аз съм за Roland. Повечето роланди я имат тая бленда. Ама колега, бая си закъснял..по-добре си се занимавай с това, дето до сега си се занимавал. Много познати си купуват скъпи самосвирки, които след две седмици зарязват. Ако на истина си решил да клавириш, действай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги първото нещо , с което искам да започна ,е че клавира ми е любимия инструмент . За жалост не мога да свира, за което много съжалявам , на 18 години съм и имам желание да си купя един клавир , но държа да има една бленда , чиито наименование не знам !! Точно това искам да попитам - блендата , за която говоря е солото на песента Радка Пиратка на Мая и Магапаса .... Ще съм много благодарен , ако някой от вас ми каже как се води тази бленда и ми посочи конкретен синтезатор , който я потдържа ! Музиката , на която имам желание да се уча са сола , кючек , 9 - ки , импровизации и т. нат . Но най - вече държа да понауча кючек да свира . Баща ми е акордионост ( не много добър ) , но в оркестара , с който свири има едно циганче което свири на клавир и направо много съм се запалил ( такива сола бичи , че Бухала и Амзата пасти могат да ядат ). - ако някой има желание да чуе нещо ( правил съм записи ) - може да пише да му прата нещо ... Та така ще съм ви много благодарен ако някой сподели за тази бленда, която попитах и примерно даде съвети от къде да започна ?? Знам , че съм вече доста голям тепърва да се уча, но много искам да понауча нещо та дори и една песничка да е ..

 

 

писал съм в много форуми, не само български и не само за музика но този пост на selskooro направо кърти мивки :thx::D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се научи да пишеш правилно и след това попитай цигането на какво свири това което те интересува... да са живи и здрави и аМЗАТА... и рАДКА пИРАТКА... и Силата да е с тях дано! :)

Пък ако се научиш и да четеш, ще видиш че този форум не бъка от фенове на чалгата :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега VuDo няма как да ти прата на имейла , щото всичко е над 8 MB !! Ако имаш нещо скайп , ала бала ???

А тука некой мрънкяше пртив чалгата - еми колега ако не ти се нрави не го чети !!! А не ми се обяснявай кво се слуша тука и кво не и кой слуша чалга и кой не , за мене това няма значение ! Нищо лично , ама се дразня на такива хора дето се опитват да се налагат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се научи да пишеш правилно и след това попитай цигането на какво свири това което те интересува... да са живи и здрави и аМЗАТА... и рАДКА пИРАТКА... и Силата да е с тях дано! :rolleyes:

Пък ако се научиш и да четеш, ще видиш че този форум не бъка от фенове на чалгата :topicsux:

 

 

 

Колега като не те питат не се обаждай,още повече като не си и компетентен по темата.Слушай си твоята музика и се обаждай като те питат!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.