Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Абе повреди ми се жака, в който се пъха кабела - нещо се е разхлабил явно или де да знам и аз какво и не дава добър контакт... До преди време, прекъсваше само от време на време, ама сега изобщо не лови сигнал... Мога ли да си го поправя сам в домашни условия и как? Или да го нося в xxxx? :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повредата е следната:

Разхлабил ти се е върха на жака, който е занитен от задната страна между конекторите. Поправката е като се смени жака, но може да се опиташ с чук и център да удариш нита и да го занитиш, като държиш жака изправен. Това е временно отстраняване на проблема. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе я да си занеса китарката в xxxx, и без това има да и се правят следните неща:

1) отсраняване на драскотина на headstock-a

2) смяна на болт в тремоло отвора (един от онези големите болтове дето държат планката с пружините)

3) и трябва да си купя нов капак на тремоло отвора, че стария си го затрих :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повредата е следната:

Разхлабил ти се е върха на жака, който е занитен от задната страна между конекторите. Поправката е като се смени жака, но може да се опиташ с чук и център да удариш нита и да го занитиш, като държиш жака изправен. Това е временно отстраняване на проблема. :)

мм даа. това със чука по нита е стара изпитана рецепта за евтините жакове дето бачка много добре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доколкото разбирам човека няма проблем с жака а с буксата на самата китара.

Елементарно е да се оправи, предполагам че просто пластината, която контактува с активната част на жака (върха на жака след пластмасовата линийка) се е разхлабил, т.е. огънал се е в обратна посока и не прави контакт. Другия вариант е, да се е разпоила буксата - хващаш поялника и готово.

Редактирано от I=====I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се чини, че момчето има проблем с женския жак на китарата.

Приятел, отвори си капачето на електрониката и направи каквото те посъветва I=====I - огъваш пластинката по посока на отвора и си готов.

Ако е за запояване - ще видиш кой кабел се е откъснал и няма да ти е трудно да разбереш точно къде е бил преди прекъсването. Запояваш го на същото място и работата заспива - не ти трябва да разбираш от електроника, просто върни кабела на мястото му.

Драскотината на хедстока може да се оправи и в домашни условия.

Болтът на тремолото също не е проблем да си го смениш вкъщи.

Капачето по-добре си го купи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва и да си почистя китарата, че се потя като кебапчия докато свиря и не е истина кво и причинявам, ами има някои места, на които не можеш да се завреш да почистиш.. аз си мисля да я занеса да и направят едно цялостно стягане и да продължавам след това здраво да бича :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М*йн*т* му :D Не ми се чакаше и си я оправих сам, сега само остава да си сменя болта, и да разкарам тъпата драскотина и да си поизчистя китарата... А къде мога да прочета повече за устройството на китарата (искам да разбера повече за електрониката, болтовете и тия простотии..)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здрасти,

та аз прочетох какво сте му писали на човека. И аз имам същия проблем с буксата.

Значи имам две китари. На едната имам букса на другата нямам. И се мъча по логичен начин да разбера буксичката като се жклучи кое и е масата, кое и е сигнала. ама не схващам.

Не знам кое с кое трябва да дава контакт. Има една закривена пластинка дето се опира в главичката на жака и още една дето се опра ж тая закривената. Като си включа жака и двете не се опрат. Трябва ли или да?

Ако някой може да ми помогне мога да му пратя снимков материал, на моя проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На жака: голямата част понякога обхващаща и часта дето се държи е маса. Сигнала е пъпката отпред. Като е вкараш в буксата ще разбереш кое е маса и кое е сигнал :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.