Jump to content
Българският форум за музиканти

Нашо Бас Видео (айде да ви видим)


basis4eto

Recommended Posts

Гедам и не вярвам на ушите си ... ся , преди време имаше тема - "ТРЮ бейз оф стийл" - на колегата Свилен , вътре имаше едно парче - IWF maze bend , та това парче беше в стил метъл някакъв - no idea просто , и беше интересничко , жем сешан нали , ама имаше заложени много интересни 2 темички , даже ената ще се хвана и ще я напрая - ени флажолети с дист. , но не това ми е мисълта , а мисълта ми е - тогава го оплюха мнооого хора , че е постнал "шум" , едва ли не що не се фърли от некой мост , кво гадно било качеството на аудиото , кви били тея мизерий дет звучали , нишо не се разбирало , а поста на bassko -"BASSSKO евала!" , ся , не че нещо са заяждам , далеч съм от мисълта че съм велик , и че мога нещо , не се прая на голям капацитет , не мисля да заформям спорове и да засягам достойнства , но от поста на bassko нищо не се разбира нито като звук , нито като видео , наистина един всеобщ шум , просто какво беше това ? :unsure: Нищо не искам да кажа за стила или за групата на която е това парче , пиша относно самото видео и реакцийте на съфорумниците ...

 

 

Относно мене си , трябва да отбележа , че и аз изпростях , всеки тон дето го изсвиря го записвам и го поствам тука дет се вика , а темата не я бях замислил с такава цел . Темата е с цел да си показваме чалъми , който хванал няква цака на инструмента да покаже , с видео , и да разясни съответно техниката която прилага , тва онова , защото аз лично имах много главоболия , докато усвоявах флажолетите , и 100 % може да съм полезен на някой в тази насока , относно тая техника на звукоизвличане , но уви никой не се заинтересува , никой и не каза нищо в тази насока , може би никой не се и занимава с тез флажолети , ма аз сериозно се заядох с тех и си ги усвох така добре според мене . И не само това , примерно , че флажолетите излизат по-добре само когато бридж адаптера е пуснат , а нек-а е намален , и че повечко височки трябва да се дават кат се прай портрета например , за да звучт добре работите , неща , с които можем да сме си полезни един на друг , един вид като едно голямо семейство , все пак нито ще си откраднем занаята , нито ще стане 3-та световна . Просто тема за взаимопомощ , съвсем нищо лошо няма да стане , ако някой е измислил примерно ново ефикасно техническо упражнение , и да го покаже , да го обясни - евала ! Мисля че ми схвaнахте мисълта , няма ко да чъкъркъм пред компа повече , спираме да пускаме музички , почваме да пускаме hint's ;)

 

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата съм изгонен от този форум и уви няма да мога да пускам мои сола тука повече. :metalist:

 

Все пак ако на някой му се гледат мои работи нека влезе тук - http://www.vbox7.com/user:basis4eto и да следи за нови видеота :hysterical:

 

Айде повече свирете и със здраве ;) Успех! ;)

 

Basis4eto

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо,

тъй то - дьетьмьетълистьитье ни разказаха играта, а?

 

Относно Трю бейз ъф стила:

Хаха, почти никой тогава не разбра за какво става въпрос, че даже накрая имаше и обидени...

Аз просто исках да се похваля с новите звуци, които извадих от баса на 4.30 (ако не се лъжа) - солото и към това споделих и как сме се озовали при него и как сме продължили след това.

От там разни хора започнаха дори за композиция:(, смесване:), изпълнение (тук по-бива, ма не това ме вълнуваше особено) да ми говорят, а то си беше просто жемене в почивката между парчетата, записано с мп3-плейъра ми. Както и да е - там басът изобщо не звучи като бас (може би като клавир, по-скоро), но никой не ме попита как съм постигнал този звук (само един китарист се осмели, ма с него сме израснали заедно музикално) - явно или аз съм много назад, че да мисля това свое "откритие" за нещо невероятно, а то всъщност отдавна е ясно на всички, или знам ли кво...

 

Продължавам нататък.

Сега, не че нещо, ма и последното, което пуснах тук със слайда с чаша пак никой нищо не попита - ми, не е лесно да се свири така. Свирих с чаша, щото ми нямаше слайда, ама колко от вас са пробвали със слайд - има някои тънкости, дето ако не се сетиш за тях, не правиш нищо - звучиш като 200 литров варел от тънка ламарина.

 

Но насила хубост не става - какво да обясняваш като никой нищо не пита!

 

Скоро пуснах една тема за проблемни парчета при баса и кво - виси си така! Явно никой басист няма проблем с нищо, свързано с баса и може да изсвири всичко, което някога е чул (поне тези, които пишат тук де) :thumbs_up:

 

Има нещо срамно да се пита ли - кво става?

За мен няма - ето питам ви - как успявяте бря?

 

П.П.:

Позволих си до нашаря поста, щото ми прави впечатление, че все по-често, постовете, по-дълги от 5 реда се пропускат, а така, въпреки лошият си вид, може и да бъде прочетен (или поне 10% от него)

 

П.П.П.:

Дидо, недей ни напуска - ще те издигнем за ВИ-ВИП (Вери Импортант ВИП) - много го заслужаваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двуструнното ми басче и неговото сефте -> :bravo: <- Цъкни на устичката :huh:

 

Жамене на Жамен на Боб Марли - флейта, бас, китара и толко, отново в моето мазе, пак в петък, тоя път участниците сме други.

Имам соло на 6.00, моля, което е малко не докрай, щото свърши лентата...

 

По-късно ще има и още с това съкровище :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"така ли е?" - вече ти станах фен :)

"басистчето" - ти си неуморим бе човече.

Всички други също много радвате, и ще послужите за пример в моето развитие на басист ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Елва-та е много яка!!!

Чакаме новия еднострунен бас.

Аз съм пурист!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така!Най-после и аз да покажа нещо!Наслаждавайте се на Arcturus-Kinetic by me :music:

 

:)

Синхрона м/у лява и дясна ръка ти куца, ритъмът - също (клатиш), но браво за смелостта да се пускаш на такива разчупени парчета !!! Още практика иска това парче, обаче...

Като свириш сам с кубето, обръщай внимание ударите ти (дърпанията, по- точно), да са еднакви по сила и атака - сега имаш някои удари по- силни, други - по-слаби от средното... Не лежи на идеята, че това ще се оправи с ефект (имам и лимитер и компресор - не става - смачква целия звук - трябва си от пръсти да го изкараш).

 

Благодаря, че ме светна за тая разкошна група !!! От тая гледна точка - препоръчвам ти Atheist и Aghora - там има МНОООГО бас !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите защото от много време се занимавам с бас и така и не тръгнах на уроци.Просто така се получи.Друго е че не съм ползвал до сега ефекти и ако някой ден се сдобия с такива то няма да са много най-много синт, оувърдрайв и може би някое еквалайзерче, но още си изплащам кубето така че има време да се упражнявам!Сега видях какъв е смисъла от тази тема! :cheers2: до скоро и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Arcturus Вортекс бас и чисти вокали на Боргир е вокала им :hysterical: Хелхамър е барабаниста а другите са също доста забележителни имена основно в блек метъл сцената но наистина са страхотни!

Редактирано от Brandon_Lee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като те отпусне мързела и употребиш 2 галона Астика ето к'во се получава...

Искам да се извиня предварително от името на скапаната ми камера,също и за звука...директно във вградената ми "карта",премодулира от време на време :hysterical: ,също и за струните,Еликсир-а ми стана на прежда,няма $$$ за нов,сложих чисто нов Ротосаунд :curse: ,пълен канап...сори и за лабавото свирене ;):cheers::cheers2: ,ма да поддържаме темата жива :D

Първата идейка е вдъхновена от...който познае пИчели 1 студена бира:

 

Slap идейка

 

За втората...случайно се натъкнах на един пост в темата за Джем,хареса ми и реших да импровизирам на пияна глава :metalist:

 

Blues bass impro

 

:slap:

 

P.S Арктъръс ми е много любима банда,браво Джъмбо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.