Jump to content
Българският форум за музиканти

Нашо Бас Видео (айде да ви видим)


basis4eto

Recommended Posts

^

Браво на Свилен :)

...Ох...wacko.gif Интонирането преди време беше основна причина да не се жертвам да ходя на изпитите на колеги, свирещи на цигулкови инструменти...освен ако не съм сигурна как свирят...

Сещам се преди години класът по импровизация ми беше най-омразен именно заради това, че преподавателят беше решил да направи 2 смесени класа от нас и класиците... цигулките и виолите ме съсипваха...

Казвам го с пълното съзнание, че също като при пеенето перфектната интонация се постига много трудно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже колегата (почти) не влиза вече тук, ще си позволя, от негово име да пусна едно клипче по темата с напредването и стигането ;):

 

[/quotе]

 

Е, вижда се докъде е стигнал - още вторият тон, който изсвири беше фалшив, със свиреп кикс. По-нататък коментарът е излишен.

А по отношение на закъснялата реакция - явно е имало моментен проблем с форума, отваряха ми се само първите две страници. Но пък е моя "вината", че не съм погледнал датата на първите постове. Но това не променя същността на написаното от мен - преди някой да започне да свири сола и да ги качва в мрежата май е добре първо да се понаучи да свири. Учудва ме с какъв ентусиазъм много хора се мъчат неможенето им да стане всеобщо достояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от известно време си го мисля това.

Винаги ми е било трудно да рабера какво е това виртуоз и какво му е толкова виртуозното.

 

Концертна зала.. Представят го човека , той излиза на сцената, ръкопляскат му.

и започва да свири .. и даже хубаво свири .. и даже много дорбре.. ама така свирят всички, които ги "дават по телевизията".

 

И разбираш какво е виртуоз, след като видиш някой, който се е учил, старал се е, но пак не му се получава.

И разбираш какво е виртуоз, когато разбереш, че не всички са като тези "по телевизията"

и че не всички са виртуози, и че някой не само се учат, трудят и стараят, но дават живота си за това да са най-добрите.

 

сори за оф топика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но това не променя същността на написаното от мен - преди някой да започне да свири сола и да ги качва в мрежата май е добре първо да се понаучи да свири. Учудва ме с какъв ентусиазъм много хора се мъчат неможенето им да стане всеобщо достояние.

 

За пръв път съм почти съгласен с теб и все пак пича е напреднал много! Кикс!? На всеки може да се случи, а относно темата, има и много други видеа качени по натам, стана ми смешно, че обсъждаш само първото, качено от създателя й. Иначе си много прав за "преди някой да започне да свири сола..." И аз преди години реагирах по подобен начин в една друга тема, но това не променя нищо, всеки може да се излага както намери за добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

johniebgood, виж какво искам да кажа. Последното, което искам е да се заяждам с някого от пишещите тук. Почти сигурно съм по-стар съм от всички вас и нямам намерение да си мерим басовете, с никого. Това, което ме дразни е неподплатеното с умения самочувствие и свирепото невежество на доста от младите музиканти. Прощавай, ама какво можеш да си помислиш за критериите на човек, който припада от инструменталните умения на Данчо Караджов (нямам нищо против човека, пее си песните, но с баса няма нищо общо, освен, че знае как да го държи). Това, че някой е свирил вече в десетина банди с обща продължителност на съществуването около месец не го прави музикант. Сам знаеш, че са нужни години труд за да се достигне що-годе прилично ниво. Както и шанс да попаднеш след знаещи и можещи колеги. Има правила, които не сме ги измислили ти и аз. И ако не ги спазваш и не извървиш пътя стъпало по стъпало си оставаш невеж и неможещ тъпак. Примери много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

'Айде - да се посмеете малко... :slap:

 

 

Кофти качество, ама... За толко пари техника и за толко време пръсти - толкова. ;)

 

 

П.П. Задачка с понижена трудност: открийте десетте разлики! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ни и нас :) :) :) с колегата от форума asparuh75 решихме да се позабавляваме.Приятно слушане http://vbox7.com/play:c45814af

Да видим,каво ще направим с два баса :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/63147-progression-iaeei-iaaoueaa/

 

Тук има няколко авторски парчета с една от групите ми, на живо. :)

 

П.П. Само за метъУисти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 

онова си е продукциика и не беше предназначено за широката аудитория ;) ето нещо , по моето скромно мнение , по-достойно за слушане ;) 3-те части си ги свиря с академичния оркестър , концерта беше на 18-и февруари . И пак да напомня , че понякога представите за можене да се свири се разминават , а клиповете които качвам не са за тропане , а за изказване на мнение ;) имам си кой да ме оплюе .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като се напих и глее кво стана...Едитед бай модератор поради

 

Разбира се сбърках линка, хахахаха е това е :

 

http://www.youtube.com/watch?v=-gTGAWbol3w

 

С уважение Гого

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За любителите на жиците

Дее'а тези GSR-и... Много ниски, почти никой в средите, във високите горе-долу става. Като се замогнем ще вдигаме и класа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.