Jump to content
Българският форум за музиканти

Нашо Бас Видео (айде да ви видим)


basis4eto

Recommended Posts

Колега,как да ти кажа.....баса...еми такова..... Баса е от небезизвестната марка "puldin" :metalist: :metalist: :metalist: :metalist: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: Шегата настрана , нямам друг бас , по-хубав не съм и пипал , ама не съм чувал убаи раоти за тоя бас.Както и да е, свикнах му , жалко само ,че е пресижън тайп , а не джаз.Просто човек може да си представи - български и пресижън - трябва да имаш 2 метра пръсти за тоя гриф , но се получава :greenball: Не си купувай такъв във никой случай... ако намериш здрав де... Моя е добре като дърво...все още...ама само бридж адаптера бачка... Вчера даже се хванах и ги разкарах neck половинките , само място заемат , че си сложих едно якичко пикгардче - handmade и то като дисторжъна/не че свиря с перо,ама да няма дупки :greenball: ...абе при мен се такиа работи... :metalist: та айде поствайте разни работи е :metalist:

Редактирано от basis4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля/доста се порових/че нямаме тука за бисистити тема-кой колко може.има тема за джем,но аз все още не съм на нивото "джем" :recourse: та,да са фукаме тука :greenball: то може би главно за учащи като мене ще е тая тема ама.... та аз от тва лято свиря на бас-един inspiration man си имам - marin_zhelezov - че се заядох с тая баскитара,да викам ся и да споделя малко какво съм постигнал.Доволен ще съм ако тука има повече критика отколкото спам или др. а ето и линк към мойте раоти..... http://www.vbox7.com/play:067b0759 тва е.вие гоните... :)

 

Нека аз да съм негодника!

Амбициозно е, но като техника куца доста. Опитах два пъти да открия някаква идея, но различих единствено, механично навързани упражнения.

Звукът е кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Най-накрая някой да напише нещо смислено.За техниката ми праъсти мтъсти,ясно.Нямам претенции че свиря суперски,все пак съм начинаещ/до колкото може да се каже./.Не знам дали се има само техниката ми предвид , или самата флажолетна техника като такава , понеже нататък в коментара виждам ,че не е разбрано самото произведение . Та това е "Portret of tracy" за бога . Как така ще е просто механично навързани упражнения . Все пак това е една революция в света на баса . Просто незнам . Второто парче също е прекрасно -"America" , в него даже и не виждам техническа част . Ако може някакъв hint да ми даде , ще съм признателен. :recourse: Що се отнася до звука - то нито качеството на записа качество,нито инструмента ми инструмент... :)

Това е от мен.По изчерпателни отговори , и още материали пускайте колеги! :greenball:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на преценка,

Portrait of tracy за мен е в графата "спорт и его". Аз разбирам свиренето на бас китара по по-различен начин, но това е друга тема.

Темата е добра, и поздравления за началото. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да упорствам , че мога да свиря... :metalist:http://www.vbox7.com/play:e91c1910 Ето пак видео...Пак мое...Този път нещо по-революционно :) Много са яки тея мотиви...Народни такива... ;) Айде чакам и ваши работи е колеги . :(

Редактирано от basis4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е добре,давай все в същия дух.Тук повечето хора харесват свиренето на бас предимно от слап страната му(извън контекста на метъл де),която на мен лично не ми е интересна .Много се кефя,че има все пак и други вкусове,за да има разнообразие ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо мерси за коментарите! :) Аз продължавам да си пускам видеота... :greenball:http://www.vbox7.com/play:654b13e9 и чакам вече и вас... :thumbs_up: Пак малко Джако и "Пилето" му... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше изсвирил и Дъ Чикън, щеше да ми напълниш душата. Не разбирам много, но определено ме радва как свириш.

А какво става с другите басисти. На мен лично ми е това ми е много любим инструмент, ако не и най-любимият, ако че не свиря на бас. Затова ми е много интересно да видя на какво сте способни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помисля за напред да направя цялото пиле,но е доста отговорно като парче,изпълнено е с импровизации,предизвикателство е да го повторя едно към едно ххх. :thumbs_up: но все пак го имам като идея... :) пускайте и вие айде колеги! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поне аз ше ти уважа темата, толкова покани отправяш, а никай не качва нищо... Ще опитам да изсвиря нещо извън слап страната на баса [u

Редактирано от VladoM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвала на такъви съфорумници! :) Поздравявам marin_zhelezov с това твое изпълнение.Много добро jam-че брат!Много раджа.аз ли4но нямам забележки.Само би било по-добре сякаш,ако на non slapping часта,повече ниски,да има по-контрабасово звучене.Много звъни струната просто. само съветченценценценценце.... ;)

 

Айде и други колеги да почнат да се изявяват,да не ми се услушват. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.