Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими бас сола и етюди


Bassko

Recommended Posts

Ти току що го направи :). Нали споделяме на кой какво му харесва.

Мен ме кефи много, но повечето му неща са ми малко "soft", ако се сещаш какво имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още малко басисти - Стинг,Гери Уилис,Енди Уест,Джеф Андрюс,Джими Хаслип.Сигурно и тези са -софт-.....???

Ех всезнаиковци .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още малко басисти - Стинг,Гери Уилис,Енди Уест,Джеф Андрюс,Джими Хаслип.Сигурно и тези са -софт-.....???

Ех всезнаиковци .....

Според мен, те имаха в предвид,че Ален Карон е малко '"смуут" на моменти(което и аз също мисля),иначе всички които си изброил и Карон включително хич не са леки даже :metalist::metalist:

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Не мога да свиря и по таза причина може да не се време в предвид коментара ми,но никой не спомена Клиф Бъртън (Cliff Burton),първият бас на металикатакива композиций не съм чувал никога.Например For Whom The Bell Tolls,Anesthesia,Orion.И много други разбира се но само изброените са сола.иначе във всяка негова композиция има невероятна бас партия.Жалко че е умрял толкова рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брех че където има там са ми любими :D

Шегувам се, разбира се, но ето едно, което винаги ще ми е любимо :) :

Sadus - Crutch

 

Има и други - повечето на Dark Hall, например в "The Pharaoh and the Nomad" и разни таквиз.

 

Но аз съм по-фен като цяло на постоянното развитие в партиите, не обичам ясно обособени сола, поставени в като в рамка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен пък отдавна не ме кефят сола на бас. Някак си откирх че музиката е прекрасно нещо и мястото на баса според мен е да храчи качествени ниски тонове и от тогава един от най-любимите ми басисти е Клиф Уилиамс (еехехе .. коя е па тоя ще се попитат някои може бе .. ехехех ... Google знае всичко)

 

Поздрави и успехи на всички бас солисти и техни фенове

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roger Glover - "Pictures of Home"

 

Знам, че не е нито най-виртуозният, нито най-гениалният басист, но ми харесва хъсът, с който свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога точно да определя кое е любимото ми бас соло,но всичките сола,които сум слушал на любимият ми басист Ален Карон са ГЕНИАЛНИ и от самостоятелната му кариера и от годините с UZEB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.