Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ допуснал съм тъпа грешка ( поради кофти(стар) метър съм мерил от едно до пет - ама после не съм извадил едно)

скуаяра - 4 см

фендера - 4,3 см

 

на 21 праг и двата са 5,5 см

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bax,прочетох последните 2-3 страници от тази тема и ме заболя главата!

От моя допир със Squier мога да кажа само че има Балкан разлика от един до друг. Аз притежавах един рядък( и сравнително скъп) Squier Showmaster 25 anniversary limited edition, made in China. Китарката беше доста прилична и я хвалех доста. Случи се точно в един период, когато бях оставил свиренето за малко и взех тази китара един вид да си припомням неща. Не знам дали от липсата на непосредствен опит с други китари за момента или защото Скуаъра си беше доста кадърен - направя я бях обикнал. За съжаление претърпя един инцидент и се напука много лошо и я продадох за части. Та по темата...случи се да си бях в България и мои познат ме помоли да отида с него до музикалния магазин в техния град да му помогна с избора на китара. Имаха Скуаери,Джаксъни и Айбънез. Аз веднага се хванах за един подобно изглеждащ Скуаер и останах удивен от огромната разлика дори само в усещането и допира до китарата, дори без да я бях включил още! В последствие имах възможност да пипна и чуя още няколко Скуаера в БГ магазини и се отвратих. Та останах с мнението че в България( и не само може би) се внасят различно качество китари от тази марка, защото може би българските търговци предпочитат да купят по-ниско-качествена стока на по-ниска цена и да я предлагат в магазините си като за стандартно качество модели, разчитайки че масовия куповач не е запознат с тези подробности. Днес вече нещата не са съвсем така, но до преди 7-8 г. "вносни" китари не се намираха под път и над път и малко или много хората се подлъгваха лесно.

 

едит: Ставаше въпрос за този модел, само цвета беше друг

Squier-Showmaster-HH-GY-lg.jpg

 

# Solid Basswood body

# Bolt-on Neck

# 24 Frets

# Maple neck/rosewood fingerboard

# Dot Inlays

# Medium Jumbo Frets

# Reverse "Small" Headstock

# Licensed Floyd Rose Tremolo

# Double Hum pickup configuration

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Squier Showmaster 25 anniversary limited edition

май Андреас Кисер се подвизаваше с такъв по някое време

ясно защо ти е харесал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, има го в официалният каталог на Фендер за 2002 година.

 

модела е Шоумастер Делукс с два хъмбъкера Дънкан дизайнд - wine red metalic.

 

има и още един от тази серия - black metalic , който има и един сингъл на мидъл позиция, но на Кисер явно не му е трябвал сингъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

тук малко инфо за това от какво са направени евтините Squier-и,

аз доколкото разбирам е някакав пресован материал талашит ли е 'ба ли му майката, ама иначе на мен ми е удобна китарката като за първа мисля че това е доста важно :greenangel:)) другото е да имаш мерак и свирене му е майката, пък не е казано че ще се жениш за тая китара все пак, може би перфектната китара за начинаещ ниско бюджетен китарист :metalist:))

CLICK CLICK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всякаква китара можеш да се научиш (на някои явно с повече зор), стига да си постоянен и настоятелен, а не като мен :greenangel:

Иначе моята е абсолютно същата :metalist: Ако трябваше отново да си купувам такава китара обаче бих си взел черен цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз съм със Squier Showmaster без floyd и съм доста доволен все пак наистина squierите са доста добри китари за парите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук малко инфо за това от какво са направени евтините Squier-и,

аз доколкото разбирам е някакав пресован материал талашит ли е 'ба ли му майката, ама иначе на мен ми е удобна китарката......

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP....umpTo=OfferList

 

Баш за шпертплат става дума. Нищо учудващо. Повечето от вас нямат представа колко голяма част от по-евтините китарки(не говоря само за тия от по 250-300 лв)са именно от шпертплат, с дебел слой лъскав лак отгоре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да така са - не веднж или 2 пъти се е говорило за това из форума колкото и да не им се вярва на някой горди притежатели на модела bullet, а и на други от този ценови клас :thumbs_up:

лошото обаче е че повечето хора имат впечатления за марката точно от тези евтинджози, а не от vintage modified серията примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавна тема за популярните талпи. :thumbs_up: Като сме тръгнали да ги нищим, аз да се оплача от моя Strat. Вече са му за смяна прагчетата (на 7 годинки е вече, все пак). Но оригиналните са отвратително ниски (пък ги водят Jumbo Frets ;) ) и е много трудно за солене. Затова ми се иска да ги сменя с по-високи. Подозирам, че т'ва ще изисква и повдигане на nut-a, обаче. Някой да си е refret-вал Squier-чето? Може ли да раздуе за какви главоболия иде реч?

 

Поздрави! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mercadolibre.com.ar/jm/img?s=ML...634.jpg&v=O

Тва е моя Squier Bullet start. Първоначално мислех, че не е от дърво, но като видях темата се позагледах повечко и забелязах, че под лака на места се е отбелязало малко от шарката на дървото. За всеки случеи я отворих и също се личеше шарката. Доста се учудих като се има предвид, че цената му беше 240.

А и е Made in China

Редактирано от Пепи
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Шеперплатът също е дърво и също има шарка.

 

@Black Bird, вероятно говориш за Скуайърите от серията Special (май така им казваха).

Мисля, че те се водят за по-нисък клас дори от Bullelt серията, но може и да греша.

Вероятността да са от шперплат е голяма, но с теб вече говорихме, че това няма особено значение, ако задкитарното устройство е на добро ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.