Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

Ok. Нямате проблем. Ако ми извадите китара до 1000 лева която да вади повече звук от моя скуаер.....

П.П. Става въпрос за 1000 лева пазарна цена.

 

А и весели празници :recourse:

 

 

Напълно съгласен. Обаче трябва да присъстраме повече хора, за да постнем впечатления у темата.

 

Хайде да направим така - аз наемам репетиционна за час-два, идваш ти, хилибили, като добър китарист, ще направи демонстрация, с въпросната китара, или там каквото предцени да вземе, като могат и други да се включат с свирене/китари, или просто да понаблюдават. Ще се радвам например TONY да може да дойде също - той има както хубави китари, така и доста моднат squier(който е и по-скъп, де, но пак е интересно да се сравни)..

 

Сега са празници - време има.

 

Който е навит - да пише в темата. Ако се съберем поне 4-5 човека - правим го!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Първо ВЕСЕЛА КОЛЕДА на всички!

 

Второ... аз съм навит... казвате кога и съм там но едва ли ще свиря ;) . Ще донеса един Squier Affinity Fat Strat (HSS) Доста променен. Ако решите Януари най-добре. Ще мога да довърша един Страт правен от мене. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже Евтим ме замеси, за да не мъкна китари, направо казвам каква е хавата.

Сравнение между Скуаяр Сеймурайзд (с 3 Сеймър Дънкан адаптера) и стоков Фендер Хайуей САЩ - стратокастер (от първите издания, сега са по различни).

Гриф - естествено фендерският е за предпочитане, скуаярският е с по малка мензура, не е лош,

но ако фендерският е идеален на 100 %, скуаярският - ако мога да преценя правилно е 80 - 85 %.

(предполагам, ако Евтим пилне малко праговете -процента ще се дигне).

та за гриф(свиряемост), като цяло фендерският кефи 30 -40 % повече.

евентуално бих моднал още скуаяра - с фендер гриф и фендер тремоло, но това ще го оскъпи осезателно.

Звук -

А. боднати в лампово кубе с модърейт (среден ) гейн - Фендера със стоковите сингли! е по добре

от скуаяра с Сеймърите - разликата е малко под 10 % - но ако трябва да избирам например, както сега правя запис за Джими Хендрикс - оставям Фендера.

на клийн е ясно,че пак Фендера а за предпочитане

Б. боднати в Ямаха моделинг (например хай-гейн солдано режим) или Хюс и Кетнер транзисторен Атакс

с гейна на макс, картината се променя - фендера вече микрофонира почти неудържимо,

а Сеймърите се отварят - и правят густо - тук предпочитам скуаяра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весела коледа на всички.

Тони,последното показва,че нещо не е съвсем наред с адаптерите на Хайуейя ти или просто са си такива,ако правилно те разбирам(във смисъл че става въпрос за микрофония,а не за фиитбек на тон)Моя страт(стандарт 84та),с гейн на на Енгъла ми до дупка и супер усилен,прави страшни фиитбеци на всички тонове,но в момента,в който си сложа ръцете на струните спира.Ако твоя прави микрофонии и при това положение,може би е хубаво да парафинираш адаптерите.

 

А по темата,след много експерименти стигнах за себе си до извода ,че звука на китара зависи почти изцяло от качеството на материала и изработката.Адаптерите са без съмнение много важни,но те ,в края на краищата са просто едни микрофони и не могат ни най малко да променят факта дали една китара има състейн,дали звучи хармонично,дали тоновете излизат изравнено и тн..Така че при по нисък гейн и на добри ампове разликите стават очевидни(разбира се за хора с опит,които знаят какво да слушат)При по високи нива на гейна,това се променя,защото драйва(когато е в повече) доста заличава индивидуалността на инструмента,но все пак добрата китара пак си личи заради по добрата си дефиниция на тона

 

А иначе по въпроса на EAmechaniX /В тази тема коментираме Скуаиъри,защото темата е за тях.Иначе ако искаш пусни си друга тема за скъпи китари и може и да откриеш,че някои хора си имат и понятие и от такива :cheers: .А иначе съжалява,че сме те разочаровали с факта че не сме достатъчно музиканти като за теб,ама толкова можем...

 

И още веднъж на края

 

Весели празници на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ не съм се изразил правилно.

Имал съм впредвид '60 cycling hum - бръмченето, което дразни когато не се свири

(спасението да се превключва на клийн канала, например) - не е непоносимо, но все пак е неприятно,

поне за мен смисъла от сеймърите е за по хай-гейн неща ( и но хъм).

Най-добро би било сравнение с два еднакви фендера, като единият е със сток адаптери, а дригият със

сеймъри (или димарзио). Но все едно ще стане да сравняваме сингли със тези почти хъмбекъри,

мисля че пак ще харесам синглите за клийн и среден драйв повече, като вече фендер със сеймъри ще е друга хава, но и те ще го оскъпят.

Системата явно не може да я прецакаме. Такъв скуаяр, като моя със сеймърите, екранирането , сменените потове идва към 950 лв. Ако му сложим фендер гриф и тремоло - става на цената на хайуея и пак имаме звука за който говорех в предният си пост (който може би ще се подобри малко от фендерското тремоло (в по-голяма степен) и гриф).

Ако пък сейморизирам по същия начин един хайуей - ще дойде на 1900.

 

Весела Коледа на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^немаш грижи-веднага вадя Винтидж за 545 лв който ще утрепа всеки Скуайър на звук,ма левата или десната ти топка ич не ме устройват.. :hysterical:

Ти колко китарки си сменил преди да намериш тоя убийствен Скуайър?

 

Ам вали го, нали това е въпроса ,да си премерим ...грифовете

Преди това съм имал 3 китари и то все скапани. Но от когато си взех "тоя убийствен Скуайър" съм свирил на няколко убийствени китари. И не че не бяха нищо кой знае какво повече , бяха по малко.

 

Мда, ако трабанта ми струва колкото мерцедес, не ще се състезавам с него ами и на челото ще си го татуирам.

 

И последно някой беше казал че китара си проличава на нисък геин? Ще му кажа че е в грешка. Силния геин не означава мазаница и постояно пищене(в лошия смисъл, сещате се). И добрия адаптер не е единствения фактор въпреки че на първо четене тои се осеща.

 

И сега да не кажете че съм някъкав ултра зъл скуаер ултрас, каде само си знае неговото и не слуша никои. Ще кажа че тои си има недъзи. Ама с кинти всичко се оправя. Не е Есп за 5000 лева, ама не е и картон за 10 годишни, както го изкарахте. Да не подхващам , джаксаните, евтините ибанци и всички други газарски металски марки които струват 50 лева китара +50 доставка +50 надценка + 200 за фирмено лого.

 

Весела коледа аз отивам да кръкна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе по въпроса на EAmechaniX /В тази тема коментираме Скуаиъри,защото темата е за тях.Иначе ако искаш пусни си друга тема за скъпи китари и може и да откриеш,че някои хора си имат и понятие и от такива :hysterical: .А иначе съжалява,че сме те разочаровали с факта че не сме достатъчно музиканти като за теб,ама толкова можем...

 

Никъде никога в тоя форум съм писал ,че съм музикант изобщо ,даже напротив -сега се уча ,но тук има музиканти които се опитват да прокарат идеята ,че евтина китара като Скуаяр,направена от някакво незнайно дърво (ако изобщо е дърво) след смяна на адаптери ключове и т.н. изкарва ''УБИЙСТВЕН ЗВУК'' ,ами това е просто наивно и работата е там че хора като мен НЕмузиканти могат и да повярват на тия съждения . В момента визирам само евтините китари от по 230-250лв Скуаяри.

 

Така че kolio_k ,при цялото ми уважение към теб ,не ми преиначавай думите ако обичаш!

 

На няколко пъти ми се е случвало хора с такива моднати инструменти които си мислят че китарите им са едва ли не Фендери вече ,след тест в къщи да открият че китарите им ''УГАСВАТ'' в ръцете.Имало е и доста по- скъпи Скуаяри които показват същите резултати.

Нямам нищо против темата но ако обичат колегите да не объркват младите музиканти със суперлативи.

И най-вече да се доверяват на собствените си уши, на тяхните си вкусове и предпочитания за звук.

 

 

Весела Коледа на всички!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм този който е в грешка и сега ,като прочетох поста ти мога само да ти кажа:

 

Ти си прав друже :hysterical: ,аз нищо не разбирам от китари и сега като прочетох поста ти вече се светнах.Ще си подаря китарите на учениците(че са начинаещи) и ще събирам пари за Скуаиър.

 

Хайде весела Коледа и кръкни едно и за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе по въпроса на EAmechaniX /В тази тема коментираме Скуаиъри,защото темата е за тях.Иначе ако искаш пусни си друга тема за скъпи китари и може и да откриеш,че някои хора си имат и понятие и от такива :hysterical: .А иначе съжалява,че сме те разочаровали с факта че не сме достатъчно музиканти като за теб,ама толкова можем...

 

Никъде никога в тоя форум съм писал ,че съм музикант изобщо ,даже напротив -сега се уча ,но тук има музиканти които се опитват да прокарат идеята ,че евтина китара като Скуаяр,направена от някакво незнайно дърво (ако изобщо е дърво) след смяна на адаптери ключове и т.н. изкарва ''УБИЙСТВЕН ЗВУК'' ,ами това е просто наивно и работата е там че хора като мен НЕмузиканти могат и да повярват на тия съждения . В момента визирам само евтините китари от по 230-250лв Скуаяри.

 

Така че kolio_k ,при цялото ми уважение към теб ,не ми преиначавай думите ако обичаш!

 

На няколко пъти ми се е случвало хора с такива моднати инструменти които си мислят че китарите им са едва ли не Фендери вече ,след тест в къщи да открият че китарите им ''УГАСВАТ'' в ръцете.Имало е и доста по- скъпи Скуаяри които показват същите резултати.

Нямам нищо против темата но ако обичат колегите да не объркват младите музиканти със суперлативи.

И най-вече да се доверяват на собствените си уши, на тяхните си вкусове и предпочитания за звук.

 

 

Весела Коледа на всички!!!!!!

 

Друже ,съжалявам ако нещо съм те разбрал криво и се извинявам.Аз просто визирах част от поста ти,а именно ........и вие се наричате музиканти.......разочарован съм!Имах друго мнение за вас.....

Аз съм последният,който хвали Скуаиърите :)

 

Весела Коледа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиното си е евтино - за това си има причини, резултатите са посредствени, в определен момент на музикално развитие човек просто добива нужда за по-класен инструмент. Тони много хубаво ви е описал кое, как и що. И ревностните поддръжници на ниския клас инструменти нямат аргумент - Тони е сложил едни от най-скъпите адаптори и пак примерно фендера е с по-добри резултати с оригиналните си такива. Извод - "убийствен звук" е понятие, което може да бъде дефинирано от човек през който са минали множество усилватели, лоши, добри и страхотни китари, всякакви други устройста и т.н. и т.н. Скуайър и кубе Стаг от 10 вата не могат да докарат такова нещо (говоря условно).

 

Весели празници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви е интересно да проверите вашата китара - обикновено в дупките за електрониката, или около грифа, китарите на са китосани, и, ако китарата е шпертплат, и не е китосана - се вижда вафловидната структура на материала.

 

Забележка от docc:

 

Вафловидната структура да шпертплата да не се бърка с надраскванията, които оставя оберфрезата по отворите!

Говорим, да си личат отделните фурнири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм впредвид '60 cycling hum - бръмченето, което дразни когато не се свири

(спасението да се превключва на клийн канала, например) - не е непоносимо, но все пак е неприятно,

Бръмченето може да се избегне и като се завъртиш спрямо усилватела,има позиция в която изчезва.То се свиква с него,на мен не ми пречи-намалявам се в паузите.

А по темата-получаваш това за което плащаш с някои изключения,има и скъпи инструменти,които не са връхта,но няма да намериш евтин със страшен звук. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм впредвид '60 cycling hum - бръмченето, което дразни когато не се свири

 

само информативно ще вметна че в българия е 50 cycle hum - мрежата ни е на 50херца :cheers2:

по-горе където си казал че скуаяра е с по-малка мензура - не са ли еднакви - все 25,5"

аз бях учуден че свирих на един фендер фат страт (по-напред в темата съм писал май) и профила на грифа е същия и фендера не беше с нищо по-удобен

 

иначе и аз съм навит за сравнение - не казвам че скуаиър са добре звучащи, просто ей така за кеф, обаче съм от Пловдив и няма как да се включа май

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ прав си :greenball: , нещо този топик ми бяга.

ето измерване на грифа на нъта ( където струните лягат на магерето преди първа позиция )

скуаяра - 5 см

фендера - 5,3 см

а мензура май беше от нъта до бриджа - тя сигурно си е 25,5"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.