Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

Агатис е супер мразено в китарджийските среди дърво.

Води се възможно най-ниско качество и се слага само на най-евтините и уродливи модели на фирмите.

Поради цвета си се води "заместител на махагона", но с цвета се изчерпват приликите между двете дървета.

От агатис в югоизточна Азия масово се прави шперплат, така че някои от тези Скуайъри като нищо може и да са от агатисов шперплат.

 

А елшата по Афинити серията може и да не е елша - твърде често фирмите пишат различни дървета. Демек - лъжат, за да се харчи стоката.

Примери за това има много, един от които са някои доста скъпи нек-тру модели на Джаксън, които официално се водят с тяло от елша, а всъщност са с тяло от топола (което от гледна точка на звука съвсем не е фатално, но си е послъгване ;)).

Да не говорим за шперплатените Скуайъри, дето ги водят с тяло от какво ли не.

 

Нещата с тези дървета по фирмените китари се движат по тънката линия, разделяща митовете, легендите и рекламата от реалността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^agathis - не е беизвестно дърво

http://en.wikipedia.org/wiki/Agathis

 

колко е добро - не знам.

знам със сигурност,че стендард серията на скуаяр е значително по - добра от афинити.

предполагам, знаеш моята история около сейморизацията ( макар и далеч от твойта мега известна сага с хоум мейд рендито).

първо пробвах СД адаптерите на афинити - не бях доволен.

сега са на стендард (suier standard) - и съм доста доволен.

включително няколко съфорумника , които не спестиха суперлативи за постигнатия резултат.

Тони, писал съм и по-рано за агатиса - какво представлява и защо е менте.

Под "световнобезизвестно дърво" имам предвид, че 90% от хората не са го и чували, тъй като се слага само по ментета и доста често го кръщават за махагон.

Определено е супер евтин заместител, който ползват азиатските производители. Ето защо ми стана чудно, че Скуайър слагат това менте на по-скъпите си китари, а по-евтинит еправят от елша - като истинските Фендери.

 

Разкажи по-подробно за Сиймор Дънканите - наистина ли не звучат добре, ако са сложени в Афинити?

 

тия неща за агатиса не ги знаех - мерси за инфото.

разлика в звука имаше и беше надолу спрямо стандарта.

по - голямият проблем бе, че афинитито направо ми спъваше свиренето.

убеден съм ,че афинитито е за начинещи или пък за бюджетни ска китаристи.

хубавите американски фендери - пък е безмислено да се модват - те си имат страхотен звук с техните си сингли - и за чисти китари са незаменими. (освен ако не те бие парата и си купиш две например и едната я моднеш)

японските фендери - не знам дали си заслужава да им се сменят адаптерите - чакаме Данчо да каже,

ако изобщо се реши дали да ги сменя на своето теле. (както Данчо каза, имат много хубав звук, но май са с по-нисък аутпут) както и да е, Ингви Малмстийн по концертите свири с японски Фендери - за да си ги метка , гори и гърчи както си му е кеф - естествено адаптерите са му същите Ди Марзио модели като на американските му стратове.

за модване остават - корейските, мексиканските и стандартните скуаяри (а така също и старите бюлет скуаяри).

Значи - сложил съм - JB jr - bridge, Duckbucker - middle, little 59 -neck.

Точно тази комбинациа г-н Сеймър Дънкан я препоръчва на собствения си сайт - като негова любима.

Реших да му се доверя - и не съжалявам.

 

Китарата я екранирахме по всички правила на процедурата. (има ги описани във форума - интересуащите се да ползват търсачката). Отделно схемата на Сеймьр за свързването - май не работеше добре - леко я променихме (тоест не се доверявайте сляпо на схемата от сайта на СД). В момента тон контрола ми играе роля за нек и бридж адаптера.(така по - ме кефи)

Тялото няма да сменям - ако си видял снимката - е обратен бронзов бърст - много ме кефи).

Пък и звука с това тяло и тези адаптери си ме кефи. Евентуално по - натам ще сменя седлата на тремолото (с оригинал американски) - а не цялото тремоло - предполагам ще е по добре за звука.

На грифа - сменях прагчетата - по скоро ги смени бай Венци за 50 лв - и аз като теб не съм много по даването на пари - ако беше скъпа китара ясно, че щях да я дам на Вальо или Диката - но за скуаяр ми се досвидя да давам повече пари. Хубавото на Венци е, че търпи критика - и след като първия път му направих рекламация ( тогава беше изпилил само няколко прагчета и китарата не бе добре) - втория път вече смени праговете - оправи лайсната - и китарата стана свиряема. В момента грифа е доста добре - макар и с малко забележи - ще се доналожи да намина към Евтим тези дни за фино доизпилване на праговете на първа струна след 12-та позиция. (така,че ако остана напълно доволен -

може да не се наложи смяната с оригинален фендер гриф - който никак не е евтин).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Стига бе хораааа!Само лоши мнения :) кажете нещо добро за тея Squier.В моето даскало на деня на таланта един пич свирише на такова Squier Stratче една песен на Хендрикс и звука беше просто невероятен..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често бъзикам на разни хора китарите - смяна на електроника, и подобни неща. От китарите, които се продават у нас, и на сайтовете пише как телата за от "alder", "mahogany", "basswood", и т.н. - ами да ви кажа - повече от половината от тях са от... шпертплат.

Ти може би си свирил на повече от половината китари в нашата мила родина и заради това знаеш, нали? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

остави го човека - и стив вай да му каже че има много китари от шперпплат пак няма да му повярва, да не говорим за нищо и никакви неграмотни хорица като хилбили или кольок, които му казаха в друга тема :D

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната статистика аз я правя.Това ми е работата ,работя в един институт за статистически проучвания и анализ на материята,5 дена в седмицата ходя с една ръчна дрелка по музикалните магазини и където видя Скуаиър сторвам една голяма дупка,сбирам триците и ги нося на изследване в лабораторията.Там с помоща на газов хроматограф ги нагорещяваме до 400 градуса и анализирайки пушека доказваме че изначалното вещество е шперплат(обикновенно от втора валентност,понякога изотоп с 3 електрона туткал).След това обнародваме резултатите,а специално комюнике пращаме и до Евтим,за да може адекватно да спори с теб :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ако беше авто форум ,щяхте да си говорите за вашия трабант -направо ще ме разбиете.

Не разбирам защо изобщо се коментира такъв евтин инструмент (ако изобщо може да се нарече така такава талпа)Що не си вземете по една траверса от ЖЕПЕТО на старо, да и сложете ключове гровер,сигничър струни на Малмстийн ,димарцио адаптери и оригинален флойд и после ме убедете колко ''убийствен звук вади''.

........и вие се наричате музиканти.......разочарован съм!Имах друго мнение за вас.

Сори за оффа ама това направо си е фарс!

А аз си мисля че нищо не разбирам и се уча от вас-ебати цирка!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers::bravo::) от последните 2 мнения ме заболя корема от смях..

Абе как може някой да не вярва че масата евтини китари са от шперплат?Обикновено ги боядисват в един цвят,а ако са сънбърст при фендерско тяло скосяванията са в черно-да не се виждат пластовете.

едит:ВЕрвайте ми,имал съм такава пръчка-Никакъв звук.. :wallbash:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio,аз кандидатствах в тоя институт- за работа,в отдела за изследване на скуаяри(тои бил наи-престижен),обаче ми казаха,4е не ставам,защото не са минали през мен половината скуаяри в бг.абе бльф!

eamerichanix,коментират се евтини инструменти вьв форума ,защото 80% от хората свирят с такива,а не защото на някои са му любими.не се натоварваи.пьк за музикантльк има какво да се научи от некои хора тука!!!ама темата е за друго в случая.аиляк бе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok. Нямате проблем. Ако ми извадите китара до 1000 лева която да вади повече звук от моя скуаер......(незнам мислех да си заложа лявата топка ама толкова пъти съм я залагал че чак стана банално). Не- не се изхвърлям. Чакам някои да звъне да посвирим.

 

 

 

 

П.П. Става въпрос за 1000 лева пазарна цена.

 

А и весели празници :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между другото ,и аз имам един скуаер шоумастер ,купен от магазина за 280 лв

1 хъмбъкер и 2 сингъла

направо си вади разкошен звук ,никаква микрофония ,идеален фиидбек и хармоници

много по добра е от китари от по 5-600лв,

евала на китайците

 

 

 

 

весели празници на всички :recourse::recourse::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^немаш грижи-веднага вадя Винтидж за 545 лв който ще утрепа всеки Скуайър на звук,ма левата или десната ти топка ич не ме устройват.. :recourse:

Ти колко китарки си сменил преди да намериш тоя убийствен Скуайър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.