Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

alder - елша

rosewood - палисандрово дърво

maple - явор

basswood - някъкъв американски тип липа

walnut - орех

ebony - абанос

 

май това са основните типове дървесина използвани при направата на китари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

alder - елша

rosewood - палисандрово дърво

maple - явор

basswood - някъкъв американски тип липа

walnut - орех

ebony - абанос

 

май това са основните типове дървесина използвани при направата на китари...

 

maple май е клен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си е клен. Използват се и още много други, като моят любим махагон :) (тва смайли е ебафка с dean :) ) И дуги дървении..

P.S.

Но в случайя на squier е нито едно. Както казах, а и хората дето разбират, няма как да очакваш от китара направена на конвейр в маза да е на нивото на американски fender.. някои хора като видят "by Fender" и почват да се прехласват...Също не съм съгласен, че са били на качество за цената си или пък по-евтини.. Един dean е сравнително евтин, но тая ...то и талпа не мойш да му кажеш... тоя шкаф..

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти пък да не мислиш че новите американски фендери не са на конвеир и са много по хубави? просто се ползват по скъпи материали и има повече контрол върху качеството - нищо повече :)

 

Един dean е сравнително евтин, но тая ...то и талпа не мойш да му кажеш... тоя шкаф..

спести си такива тъпи изказвания - посочи ми по добра китара за 200лева и тогава ще си говорим пак - има наистина ултра шибани скуиери от фазер но има и доста добре направени модели (които ест не са 200лв)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време свиря на Squier Fat Stratocaster Standart и съм доволен! Скоро ще претърпи 'леко' екраниране, щото ми се види леко шумна... по-нататък може и още ъпгрейд да се прави... :greenangel:

Редактирано от МаНиаК
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, сложих оригинална Фендер плоча на моя Скуаер - плочата я продаваше един съфорумец и е от мексикански фендер от 97-ма ... та сега звука е убийствен :) - невероятно добре звучи ... съвсем малко екраниране трябва май, но е страхотно ниво - моя Скуаер е от първите - 97-ма или 98-ма го взимах от Фактор - не помня точно, но днес пак я разглеждахме с Борето и Веско (колегата с плочата) и установихме, че НЕ е от шперплат а от дърво (би трябвало да е Елша)...

 

Борето има мексикански фендер и се оказва че Скуаера ми при еднакви настройки на всичко на нек-адаптера (нали така се казваше този до грифа) звучи по-мощно, всъщност на всички позиции има по-мощна бленда с изкл. на първа - защото неговия е с двоен адапт ... :virtuoz:

 

 

П.С. утре Tony ще има възможност да я чуе ако успеем да се видим ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на мойта съм сложил адаптери фендер от 80те и някакъв мощен хъмбъкер (13к)

сравнена с фендер фат страт (произведен през последните години) звука не е изобщо по зле, а интересното е че грифа е същия - профила и дебелината са 1 към 1

забравих да кажа - освен електрониката съм сменил и всичко което може да се сменя без жака :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^agathis - не е беизвестно дърво

http://en.wikipedia.org/wiki/Agathis

 

колко е добро - не знам.

знам със сигурност,че стендард серията на скуаяр е значително по - добра от афинити.

предполагам, знаеш моята история около сейморизацията ( макар и далеч от твойта мега известна сага с хоум мейд рендито).

първо пробвах СД адаптерите на афинити - не бях доволен.

сега са на стендард (suier standard) - и съм доста доволен.

включително няколко съфорумника , които не спестиха суперлативи за постигнатия резултат.

Тони, писал съм и по-рано за агатиса - какво представлява и защо е менте.

Под "световнобезизвестно дърво" имам предвид, че 90% от хората не са го и чували, тъй като се слага само по ментета и доста често го кръщават за махагон.

Определено е супер евтин заместител, който ползват азиатските производители. Ето защо ми стана чудно, че Скуайър слагат това менте на по-скъпите си китари, а по-евтинит еправят от елша - като истинските Фендери.

 

Разкажи по-подробно за Сиймор Дънканите - наистина ли не звучат добре, ако са сложени в Афинити?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе,колеги,това че това дърво не са го чували повечето хора не мислите ли че значи че е по-рядко от което следва-по скъпо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе,колеги,това че това дърво не са го чували повечето хора не мислите ли че значи че е по-рядко от което следва-по скъпо?

Не. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нз менте ли е не е ли, но звучи много стабилно, само кофти е че тежи

елшата от която правят аффинити предполагам е изключително ниско качество затова и със дънканите звучи кофти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.