Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier


Black Bird

Recommended Posts

Имам един въпрос към запознатите.

Видях в xxxx Squier китари 230 лв май бяха.

От какво дърво са? И ако не са от дърво , то кои модели са ?

 

Знам че има Squier около 500 лв. Не говоря за тях.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 264
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами аз имам такъв Скуайър, Булет Страт се води. Сега му правя тунинг скоро ще прая тема, за дървото мога да ти гарантирам, че е от истинско дърво. Значи в сайта им пише, че е от липа. От съфоръмника Горъра бях чел някъде, че липата не била метълско дърво, защото звука бил мек или и аз не се сещам за к'во беше. Но както и да е. От дърво е.

 

П.П.: Моя само че не беше 230, а 250, защото цвета е Сънбръст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Aaa мойто не е от шперплат. Ходих при един лютиер за настройка и го питак и той ми каза, че е от дърво.

 

Иначе Афинититата са по 320 лева.

Редактирано от MDFk
Парвилата за цитиране не са за красота. Чети ги.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойто е е squier strat за 350лв и е от alder ма незнам какво е това дърво т.е. как се казва дървото на български но е дърво не шперплат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойто е е squier strat за 350лв и е от alder ма незнам какво е това дърво т.е. как се казва дървото на български но е дърво не шперплат

Сигурен ли си?Щото фендерите ги правят от такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и с тяло от шпертплат.

Не си измислям казвам го от опит.

 

 

Чакай бе, как от шперпат?!?!?! Той не е ли 5мм тоя шперплат? Или от талашит искаш да кажеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ може да са много слоеве шперплат. Ако бъркам поправете ме!

 

 

Иначе Скуаярчета съм виждал само дървени в нета. А на живо бях мярнал един-два от тия по 230 ,но не съм пробвал и не съм питал ,че да знам от какво са .

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шперплата е много слоеве фурнир, има и 50мм :thumbup: - не го бъркай с талашит - няма китари от талашит :cheers2:

доколкото знам:

bullet е най-евтиния модел - до 2005-2006 е от шперплат, сега е от липа или нещо такова (между другото и голяма част от скъпите ибанези са от липа)

 

affinity е от alder, но колко е качествено и съхнало е дървото и дали има много общо с американския вид не се знае - чувал съм хора които са слагали готини адаптери в такава китара и казват че пак нещо липсвало

 

standard и special са agathis - по-тежки са от алдер-а, доколкото знам има и стандарт правен в китай от алдер (повечето са в индонезия), аз имам special и смених електрониката, но пак не бях доволен от звука докато не смених и тремолото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко от вас, които със сигурност смятате, че китарите са от хубаво дърво, сте чегъртали под лака да гледате, и сте разглеждали шарката на дървото.

 

Естествено, че има squier-и от дърво, но доколко са качествени е под въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти всички са от дърво но наистина качеството е под въпрос :recourse: доколкото знам не се изчаква да изсъхва добре ами в някакви сушилни приндително се суши... забравих да кажа - афинити имат по-тънко тяло от нормалното (45мм е нормалното), което също може би влияе на звука, афф. са с 21прага, стандарт с 22

това което също съм видял като недостатък по афинити е кофти и тънък финиш - виждат се порите на дървото и къде са лепени парчетата през боята

 

за скуаярите по 230лв - ако пише само "страт" на главата без нищо друго може да е специал - аз взех моята за 220 някъде преди 2години - не фигурира като модел никъде, има дървения на стандарт (която е 450лв), но главата е малка (а на всички по принцип е 70'с) и пише само "Squier by fender strat", а на кашона пише squier stratocaster special - естествено цялата електроника и хардуер са т@шак, само ключовете биват

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.